Йосип Марія де Вольф

From Wikiversity
Jump to navigation Jump to search

Йосип Марія де Вольф,(1933-2005) - присвятив себе служінню св. Вселенської Церкви і Пресвятій Діві Марії. Він присвятив поширенню шанування Діви Марії через молитву Вервиці. Працями пана де Вольфа створювалися громади св. Вервиці в Росії, з його фінансовою допомогою будувалися храми в Сибіру, ​​України та Білорусі. Він був ініціатором молитовних паломництв в честь Пресвятої Богородиці проходили на Україні і збирали величезну кількість віруючих. У цьому величезна заслуга пана Йосипа Марії де Вольфа.

Життєпис[edit]

Йосип-Марія де Вольф народився в Бельгії в 1933 р під фламандської католицькій родині. Брав активну участь в діяльності різних католицьких організацій, в т.ч. "Фатімського апостольства". В середині 60-х рр. працював референтом в католицької організації "Kirche in Not", займаючись допомогою релігійним дисидентам в Східній Європі. Зайнявся релігійною журналістикою. В своїй публіцистичної діяльності він поширював правдиву інформацію про гоніння на християн в СРСР і критикував політику т.зв. "доларового екуменізму "- надання матеріальної допомоги ієрархії православних церков з метою їх лояльності до політики Католицької церкви.

Фатімське апостольство[edit]

У 1984 р він смертельно захворів і під час хвороби дав обітницю Пресвятої Богородице в разі зцілення присвятити своє життя поширенню Її шанування. Після одужання він вирішив допомагати гнаним за віру. для матеріальної і духовної допомоги віруючим в Східній Європі на початку 80-х років пан де Вольф заснував Братство Свв. Кирила і Мефолія , яке розмістилося в його квартирі в центрі Кельна. Членом правління братства стало кілька Кельнськіх католицьких патер і активні миряни. За його словами, йому багато морально допоміг місцевий архієпископ. Головний принцип організації полягав в тому, що римо-католики зобов'язувалися допомагати християнам на Сході розвивати їх власну літургійну традицію, а не поширювати латинства. В результаті вивчення релігійної з ітуаціі в 1987 р він опублікував книгу "Katholisch sein ist ein Verbrechen "(Бути католиком - злочин), присвячену придушення греко-католиків в країнах Східної Європи і СРСР, яка була розпродана в Протягом декількох місяців. Найбільш актуальна частина стосувалася положення українських греко-католиків в Польській Народній Республіці, де вони були доручені опіці Примаса Польщі кардинала Юзефа Глемпа. Сам пан де Вольф був великим шанувальником молитовного Богородичного правила на вервиці, відомого у римо-католиків під ім'ям Св. Розарію. Він сам щодня прочитував повний Розарій на колінах. У міру своїх сил він прагнув познайомити християн візантійського обряду з цим правилом. для популяризації Вервиці Братство Свв. Кирила і Мефодія організувала 10 паломництв Св. Розарію в різні святі місця Словаччини, Закарпаття та Галичини, останнє з яких було в жовтні минулого року в Бучачі. ці паломництва збирали десятки тисяч віруючих греко-католиків. для паломників з Росії це було єдине місце, де вони могли вільно спілкуватися і виступати з доповідями на тему спадщини екзарха Леоніда Федорова.

Братство Кирила і Мефодія[edit]

З моменту краху комуністичного режиму в Східній Європі братство Кирила і Мефодія видало близько мільйона примірників духовної літератури на українською та російською мовами. Серед них: "Католицтво" Волконського, "Катехізис" Тишкевича, "Екзарх Леонід Федоров" фон Бурманом і інші. це братство було однією з двох католицьких організацій, які фінансували видання т.зв. католиків візантійського обряду (православних кафолікію) в Росії. Крім цього пан де Вольф спонсорував написання декількох великих ікон у візантійському стилі. У 2002 р, дізнавшись про висилку з Росії, римсько-католицького духовенства, Братство де Вольфа організувала збір підписів на їх підтримку і відправило листи з підписами в Адміністрацію Президента Росії. Г-н де Вольф неодноразово бував в Росії. У листопаді 2004 року він брав участь в з'їзді російських католиків візантійського обряду в Гатчині. В січні 2005 року він був в Москві в останній раз і зустрічався з офіційними представниками Римсько-католицької церкви. Він виглядав дуже хворим, практично втратив голос і спокійно сказав, що жити йому залишилося кілька місяців. Він продовжував працювати в Кельні в міру сил, відчувши погіршення, переїхав на батьківщину в Бельгію. Одного разу де Вольф взяв в руки журнал "Покров", що видається в Москві російськими лефевристами і сказав, мало не заплакав: "Я з жахом дізнався, що деякі російські греко-католицькі священики від відчаю публікуються в лефевристського журналах. Ніколи цього не робіть ні за яких обставин, навіть якщо Вам буде загрожувати голодна смерть! Знаєте, кілька років тому про мене пройшов слух, що я таємний лефеврист. Я розповім Вам правду. Я отримав лист від правління Братства Пія X c запрошенням вступити в їх організацію. Вони мені писали: "Г-н де Вольф, що Ви там робите разом з модерністами, приєднуйтесь до нас, ми знаємо, що Ви стоїте за ортодоксальні католицькі принципи ". І я їм відповів, - "Так, я стою за католицькі принципи, але я стою за них в Церкві, а не поза нею! " Таким я його запам'ятав! Тепер він бачить Пресвяту Богородицю, шанування якої він поширював через молитви на вервиці. 9 серпня 2005 року після довгої і тривалої хвороби помер пан Йосип-Марія де Вольф. Похований 12 серпня 2005 р рідному місті в Бельгії.Вічний спокій даруй Господи Йосипу Марії, і сотвори йому вічну пам'ять.

Джерела[edit]