Перші хлібороби

From Wikiversity
Jump to navigation Jump to search

Хто були перші хлібороби?[edit]

Первісні люди жили невеличкими родинними общинами і кочували,полюючи на диких тварин і збираючи плоди,насіння і коріння диких рослин.Потім приблизно 12 тисячів років тому люди почали приручати диких тварин,навчилися пасти овець і кіз.Поступово люди також зрозуміли,що насіння диких рослин можна висаджувати самим і одержувати врожай.Перехід від полювання і збирання скотарства і землеробства дав змогу перейти на осилій спосіб життя.Ці найважливіші події відбувались у різних частинах світу в різний час.Близько 11 тисяч років тому хлібороби з'явилися на Близькому сході,трохи згодом в Китаї,Індії та Центральній америці.

Хлібороби давнього Єгипту[edit]

Розвиток землеробства призвів до створення перших великих світових цівілізацій-зокрема в давньому Єгипті,де будувались піраміди.Єгиптяни займалися землеробством у долині ріки Ніл,основою якою був мул,що залишився після повеней. Ріка сприяла родючості землі,яка без неї була б пустелею.

Які культури вирощували стародавні хлібороби?[edit]

Першими люди почали вирощувати дикі злаки,зокрема пшеницю і ячмінь.Один із найдревніших сортів пшениці був емер (вид пшениці-полби).З овочів найраніше почали вирощувати боби.

Декілька запитань[edit]

1.Серп-це заокруглений ніж для зрізання колосся злаків:Так чи ні?

Напишіть відповідь:Так

2.Що давні хлібороби робили з пшениці та ячменю?

Напишіть відповідь:хліб та пиво

3.Чому давні хлібороби проганяли худобу через неприбране поле?

Напишіть відповідь:

4.Як називається зона землеробства в межиріччі Тигру й Євфрату: а) Зерновий пояс? б)родючий Півмісяць? В) Золотий Трикутник?

Напишіть відповідь:

5.5000 років тому -це: а) 1000 років нашої ери? б) 7000 до нашої ери? в) 3000 років до нашої ери?

Напишіть відповідь:

6. Сівозміна - це : а) посів пшениці Б) обертання злаків за сонцем в) чергування культур на полях для зберігання родючості ґрунту?

Напишіть відповідь:

Які винаходи зробили люди?[edit]

Близько 9 тисяч років тому почали робити посуд з глини.Приблизно в той самий час у плоских чашах за допомогою кам'яних товчаків навчилися товкти зерна злаків і одержувати борошно,а потім пекти хліб.

Як сіяли насіння?[edit]

Спочатку древні хлібороби просто кидали насіння в ямки,зроблені в землі палицею.Потім винайшли плуг.Землю почали орати,тобто почали перевертати верхній шар ґрунту,перероблюючи в ньому борозни.Це полегшило посів насіння.

Коли люди винайшли колесо?[edit]

Ще до винайдення колеса для переміщення важких вантажів використовували стовбури дерев,перекочуючи їх.Вірогідно,перші колеса виготовляли з обрізків стовбурів,з'єднаних прутом-віссю.Якщо на таку віссь установлювали платформу,то утворявся візок.Але близько 5200 років тому в Месопатамії і на Близькому Сході вже робили колеса з дерев'яних планок,скріплених болтами.