Рекітське сузір’я

From Wikiversity
Jump to navigation Jump to search

Міжнародний фестиваль «Рекітське сузір’я» МАЛіЖ засновано 12.03.2003р. правлінням Малої академії літератури і журналістики, як соціальний громадсько-суспільний дитячий та юнацький захід.

Діяльність[edit]

Перший фестиваль відбувся під відкритим небом 5 – 8 липня 2003р. на околиці села Рекіти в урочищі Тисовець, яке отримало назву Коваликове поле у честь Ковалика Володимира Михайловича двомовного поета, члена Національної спілки письменників України, почесного президента фестивалю і академіка МАЛіЖ.

Історія[edit]

З тих пір фестиваль став щорічним і проводиться у першу декаду липня. У Першому фестивалі взяло участь більше тисячі дітей, їх наставників, та гостей із Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Волинської обл, та м.Києва, Сполучених Штатів Америки м. Чикаго, Чехії м. Прага. Загалом учасниками сімнадцяти фестивалів були 5.175 юних обдарувань. Під час Першого фестивалю юні таланти змагалися у чотирьох номінаціях: "Поезія", "Проза", "Журналістика"!, "Малюнок". Згодом кількість номінацій розширилося до 13, а саме: «Художнє фото», «Літературно-мистецька композиція», «Авторська пісня», «Електронні засоби масової інформації: сайти, книги, журнали, альманахи газети», «Кіно і відео», «Дитяче та юнацьке радіо», «Етнографія та народні ремесла», «ІТ-технології та робототехніка», «Прем’єра нової пісні». Нагородами фестивалю є гран-прі, дипломи переможця у кожній з номінацій та премії: ім. Наталки Петренко (у номінації «Поезія»), ім. Володимра Ковалика (у номінації «Проза»), ім. Володимира Івасюка (у номінації «Авторська пісня»), ім. Василя Пилип’юка (у номінації «Художнє фото»), Андрія Бокотея ( у номінації «Малюнок»). Для ведучих фестивалю запроваджена почесне звання «Заслужений артист Міжнародного фестивалю «Рекітське сузір’я», отримали 12 осіб. Гостями фестивалю є міжнародні дипломати, відомі письменники, митці, науковці, депутати різних рівнів. Перебіг фестивалю висвітлюється українськими та закордонними засобами масової інформації. За всі роки проведення фестивалю володарями гран-прі стали 196 учасників, 6.120 учасника нагороджені дипломами переможців. Лауреатами іменних премії стали 18 учасників. У 2020 році із-за особливих обставин XVII фестиваль відбувся дистанційно. Керівним органом фестивалю є оргкомітет, який працює на постійній основі, очолює Президент фестивалю.

Примітки[edit]

Оргкомітет має проект положення фестивалю та щорічні зміни до нього, подає його для затвердження ректору МАЛіЖ та голові Міжнародного центру впровадження програм ЮНЕСКО, формує склад журі у кожній з номінацій, забезпечує підготовку та проведення фестивалю, діяльність якого спрямовує ректор Мала академія літератури і журналістики. Фестиваль дитячої та юнацької творчості багатожанровий, проводиться на багатьох локаціях, постійно змінює методи діяльності і все більше школярів беруть участь у конкурсних змаганнях .

Посилання[edit]

«Міжнародна Академія літератури і журналістики» письменницького та журналістського спілкування : письменників та журналістів, митців фото і малюнка та авторської пісні, вчителів , вихователів, усіх зацікавлених у залученні до активної творчої роботи , що мають задатки до письменницької роботи, а також до малювання та художньої фотографії і авторської пісні