Сергеєв В’ячеслав Михайлович

From Wikiversity

Сергеєв В’ячеслав Михайлович — науковець, педагог. Доцент кафедри здоров’я людини та фізичної терапії, кандидат медичних наук, доцент.

В’ячеслав Сергеєв майже 30 років життя віддав офіційній медицині: працював анестезіологом, завідувачем реанімаційного відділення, головним лікарем Горохівської центральної районної лікарні. Його колишні пацієнти кажуть: «Сергеєв не боявся бути не таким, як усі». І теперішні студенти підтверджують: «В’ячеслав Михайлович — неординарна особистість»

Посада, науковий ступінь, вчене звання[edit]

Доцент кафедри здоров’я людини та фізичної терапії, кандидат медичних наук, доцент.

Діяльність[edit]

Так званою нетрадиційною медициною В’ячеслав Сергеєв захопився ще в студентські роки. Серед його однокурсників у Чернівецькому медінституті були й діти «партійної номенклатури», і допитливі нащадки єврейських інтелігентів, які мали змогу діставати недоступну тоді простим смертним літературу про методи лікування китайської, тибетської, індійської медицини, цікавились йогою. Хлопця з простої бідової родини у це коло студентської еліти прийняли завдяки його здібностям до навчання і вмінню відстоювати свою позицію. А внутрішній стержень сформувався у В’ячеслава рано.


https://wiki.vnu.edu.ua/wiki/Сергеєв_В’ячеслав_Михайлович

Біографія[edit]

Хлопця з простої бідової родини у це коло студентської еліти прийняли завдяки його здібностям до навчання і вмінню відстоювати свою позицію.


Батько загинув на фронті. Мама працювала акушеркою, щоночі приймала пологи, а вдень бігала доглядати поранених. Ріс біля бабусі, яка вміла змовляти деякі хвороби молитвами, зналася на травах. Потім з вітчимом і матір’ю переїхали на Хмельниччину.

Закінчив Кам’янець-Подільське медучилище, відслужив в армії, де мені, фельдшеру, довелося виконувати обов’язки лікаря. Тож в інститут я прийшов, маючи за плечима добру школу, — згадує В’ячеслав Михайлович. — Із п’ятого курсу серйозно зайнявся хірургією, мріяв стати судинним хірургом.

Був одним із кращих студентів. Його «сватали» в аспірантуру. А Сергеєва цікавила «жива робота». На Волинь поїхав за призначенням, бо звідси родом була його обраниця — Неоніла Довгополова, теж випускниця Чернівецького медінституту, нині — авторитетний гастроентеролог. — У Горохівській райлікарні на початку 70-х лікарів бракувало, тож доводилося приймати хворих із різною патологією. Не було анестезіолога — поїхав до Львова на навчання.

Там підготував наукову експериментальну роботу, яка лягла в основу майбутньої кандидатської дисертації. Вона була присвячена проблемі зняття побічних ефектів сомбревінового наркозу в амбулаторній практиці. Моя ідея актуальна і сьогодні, бо може бути використана для запобігання зупинки серця при застосуванні препаратів із кардіодепресивною дією або для попередження важких алергічних реакцій на лікарський засіб, — пояснює В’ячеслав Сергеєв.

Роботу анестезіолога поєднував із хірургічною практикою, завідував реанімацією, створив при ній маленьке відділення переливання крові. Обладнання вдосконалював власноруч, пропадаючи на роботі цілодобово. Мав справу з найважчими хворими, тими, хто був на межі життя і смерті. Рятуючи їх, випробовував усі можливості, зокрема і різні методи так званої нетрадиційної медицини. Каже: «Реанімація спонукала дивитися на світ по-іншому».


Закінчив Чернівецький медичний інститут в 1969 року за спеціальністю лікар-лікувальник.

Проходив курси з анестезіології-реаніматології та навчався в аспірантурі у Львівському медичному університеті ім. Данила Галицького (1970-1984).

Тема дисертації «Неінгаляційний наркоз (альтезин, кетамін, пропанидид) при «малих» і амбулаторних хірургічних втручаннях».

У 1984 році захистив дисертацію у Харкові. Отримав диплом кандидата медичних наук МД №020108.

З 1969 по 02.10.1997 р. працював анестезіологом-реаніматологом у Горохівській центральній районній лікарні.

Атестат доцента рішенням атестаційної колегії присвоєно 1 березня 2001 року.

Професійний досвід[edit]

У Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки на факультеті фізичної культури, спорту та здоров'я працює з 18. 09. 1997 року, на посаді доцента кафедри здоров'я людини та фізичної терапії.

Брав участь у складі журі VIII-IX міжнародної студентської наукової конференції: «Молодь як стратегічний потенціал розбудови національної економіки». – Луцьк, 2015 р, Луцьк, 2017 р.

Коледж технології бізнесу та права. Співпрацює з міжнародним університетом «Львівський Ставропігіон» як консультант з актуальних питань здоров’я та довголіття.

Багаторазово нагороджений грамотами ректора та профспілкової організації.

Автор більше 5 методичних рекомендацій та конспектів лекцій, 3 навчальних посібників та монографій, 30 наукових статей та тез конференцій.

Сфера наукових інтересів[edit]

Реанімація,нетрадиційні методи лікування


Лікар, вголос говорив, що відкрив у собі силу біоенергетика, котрий опановував секрети рефлексотерапії, використовував методи іридодіагностики, який не заперечував, щоб пацієнти зверталися до бабусь-шептух, — серйозно ризикував зіпсувати свою кар’єру. Але навіть будучи головним лікарем районної лікарні, В’ячеслав Сергеєв не припиняв пошуки раціональних зерен цілительства.

«Робота з украй важкими хворими, боротьба за їхнє життя, аналіз ситуацій, часом парадоксальних, які не вкладалися в звичайну логіку матеріального світу, змушували читати масу літератури езотеричного, духовного, релігійного, цілительського напрямку, розгадувати таємниці нашого буття, глибше вдивлятися в очі страждальців, щоб зрозуміти, яким чином можна зупинити безжальну систему саморуйнування людини», — написав В’ячеслав Сергеєв у своїй книзі «Відродження», що побачила світ минулого року.

Зазвичай нинішня медицина використовує тільки фізичний метод лікування, забуваючи про духовний і енергетичний рівень, не враховуючи взаємозв’язку, єдності з навколишнім світом, природою і всемогутнім Творцем. Коли я почав задумуватися над цим, то став відчувати зміни в собі. Здавалося, наче хтось підказував вихід із важких ситуацій, коли життя пацієнта висіло на волосині. Раніше я б ніколи не повірив у дивовижні прояви паралельного світу. Але поступово пересвідчився, що ми відкидаємо багато надважливого, без чого людина ходить наче із зав’язаними очима, — розмірковував наш співрозмовник.

У книзі В’ячеслав Сергеєв наводить багато прикладів дієвості своєї лікувально-цілительської системи, що дала змогу повернути до життя сотні здавалося б приречених хворих. Але це були 70—80-ті роки минулого століття, коли розмови про біоенергію, дотримання законів Вселенської етики, про особливості аури людини та інші речі з розряду «очевидне — неймовірне» вважалися крамольними.

Із портфелем головного лікаря Сергеєв розпрощався після 8 років перебування на посаді без особливого жалю. Знав, що позаочі дехто іронічно називав його цілителем, але цим званням він завжди гордився. Пригадує, що приїжджали до нього за допомогою і високі посадовці, і бідові люди. Ніколи не спокушався гонорарами, найбільше тішило, коли спільно з хворим вдавалося здолати недугу.


НАВЧАНЯ СТУДЕНТІВ ВЛАСНИМ ПРИКЛАДОМ[edit]

Коли майже 20 років тому В’ячеславу Сергеєву запропонували стати викладачем університету, він із радістю погодився. Давно зрозумів, як важливо вчити людей жити, не хворіючи. Працюючи доцентом кафедри здоров’я та фізичної реабілітації Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, В’ячеслав Михайлович розкриває студентам таємницю самозцілення.

Людина зазвичай не усвідомлює свою духовну сутність. А наша духовна свідомість є об’єктивною реальністю, а не абстрактною умовною характеристикою освіченості чи культури.

Згадаймо вислів Ісуса «Ви і є Боги!» Стан позитивного мислення, врівноваженості, відчуття чужого болю як власного, ставлення до природи як до частини своєї душі, співчуття та любов — усе це характеризує духовну сутність людини.

Відхилення програми фізичного існування від духовної складової призводить до хвороб, — стверджує В’ячеслав Сергеєв.


Відхилення програми фізичного існування від духовної складової призводить до хвороб, — стверджує В’ячеслав Сергеєв.

Сповідуючи цю теорію, В’ячеслав Михайлович не применшує і значимості здорового способу життя, фізичних навантажень, загартування. Сам він навіть у морозну погоду щодня обливається на вулиці крижаною водою, практикує йогу, незважаючи на поважний вік, робить такий комплекс вправ, який і молодим не під силу. І власний досвід, і приклад дружини, яка страждала від холодової алергії, але завдяки пробіжкам босоніж по снігу, щоденним обливанням позбулася цієї неприємності, переконує, що води не потрібно боятися. Вона людину зцілює. Як і здорове, збалансоване харчування. Цій темі я присвятив книгу «Раціональне харчування і секрети довголіття», висвітлюю її у лекціях, під час виступів на радіо і телебаченні. На жаль, медицина сьогодні не зорієнтована на профілактику захворювань. А ліквідовувати цю прогалину необхідно, — зауважує В’ячеслав Сергеєв, принагідно дякуючи за підтримку в просвітницькій роботі завідувачу кафедри — доктору біологічних наук, професору Юрію Ляху.

Не зраджує В’ячеслав Михайлович і своїй улюбленій рефлексотерапії, хоч і має вищу категорію, але постійно їздить на курси, продовжує вдосконалюватись. Пацієнти кажуть, що в його руках голки набувають чудодійної сили. А завершив розмову В’ячеслав Сергеєв відомим висловом Авіценни: «Якщо у своєму житті ви зіткнетеся з явищами, які не можете пояснити, — не поспішайте заперечувати…»

Перелік навчальних дисциплін, які викладає:[edit]

«Нетрадиційні методи оздоровлення»,

«Клінічний реабілітаційний менеджмент при дисфункціях внутрішніх органів».

Рекомендації для підтримки життєдіяльності і здоров’я в період карантину

https://wiki.eenu.edu.ua/images/4/45/%D0%A1%D0%B5%D1%80%D0%B3%D0%B5%D1%94%D0%B232.pdf

Перелік основних публікацій[edit]

Комплексна реабілітація військовослужбовців та членів їх сімей/В.М. Сергеєв/Вежа-Друк,2018.-76 С.

Невідкладна допомога/В.М. Сергеєв, А.І.Альошина/Луцьк, Вежа-Друк, 2018.- 100 С.

Нетрадиційні методи оздоровлення./В.М. Сергеєв, А.О.Альошин, І.О. Бичук/Луцьк, Вежа-Друк, 2018. 72 С.

Народні методи оздоровлення. Популярні оздоровчі системи./В.М. Сергеєв В.М., А.О. Альошин,І.О.Бичук/Луцьк, Вежа-Друк,2018. 72 С.

Відродження. Книга перша. Лікування зціленням-шлях у довголіття. Наукове популярне видання/В.М. Сергеєв. Луцьк, Вежа-Друк,2018. 80 С.

Відродження. Книга друга. Джерело ефективного лікування і зцілення шлях у довголіття.Науково-популярне видання/В.М.Сергеєв. Луцьк. Вежа-Друк, 2018. 104 С.

Раціональне харчування і секрети довголіття. Трете науково популярне видання/В.М. Сергеєв. Луцьк, Вежа - друк,2019. 148 С.

Нетрадиційні методи у духовному та фізичному напрямку реабілітації/В.М. Сергеєв. Фізична культура, спорт і здоровя людини:зб. Тез доповіді І Регіон. Наук-практ. Студ.Конф.с-96-97(20 груд. 2018р/уклад:А.В.Цьось, С.Я. Індика.Луцьк:Східноєвроп. Нац. ун-т ім.Лесі Українки. 2018. 130 С.

Сергеєв В. М. Основи фармакологічних знань у фізичному вихованні і спорті. Частина І. Загальна фармакологія: методичні рекомендації / В. М. Сергеєв. – Луцьк: друк ПП Іванюк В.П.

Сергеєв В. М. Основи фармакологічних знань у фізичному вихованні і спорті. Частина ІІ. Спеціальна фармакологія: методичні рекомендації / В. М. Сергеєв. – Луцьк: друк ПП Іванюк В.П.

Сергеєв В. М. Ефективність лікувальної фізичної культури та керованого велотренування на стан організму хворих після мітральної комісуротомії // Молодіжний науковий вісник Волинського національного університету імені Лесі Українки. Фізичне виховання і спорт: журнал / ВНУ ім. Лесі Українки, 2011.

Сергеєв В. М. Рефлексотерапія в лікуванні хворих // Фізичне виховання, спорт і культура здоров’я у сучасному суспільстві: зб. наук. пр. Волин. нац. ун-ту ім. Лесі Українки. - №4(16). - Луцьк, 2011.

Сергеєв В. М. Етіологія і патогенез вузлового зобу // Науковий вісник Волинського національного університету імені Лесі Українки. Серія: біологія. – Луцьк, 2012.

Сергеєв В. М. Невідкладна допомога в екстремальних випадках: навчальний посібник. – Луцьк: Вежа-Друк, 2012. -142 с.

Сергеєв В. М. Метод Р.Фолля у діагностиці та лікуванні // Збірник наукових праць СНУ ім.. Лесі Українки. Фізичне виховання,спорт і культура здоров’я. - №2. – Луцьк, 2013.

Сергеєв В. М. Комбінований точковий, лінійний та класичний масаж у системі фізичної реабілітації // Молодіжний науковий вісник СНУ імені Лесі Українки. Фізичне виховання і спорт: журнал . - №10. – Луцьк: СНУ ім. Лесі Українки, 2013.

Сергеєв В. М. Особливості китайської фітотерапії порівняно з національною народною фітотерапією // Фізичне виховання, спорт і культура здоров’я у сучасному суспільстві: зб. наук. пр. Східноевроп. нац. ун-ту ім. Лесі Українки. – 2014. - №2(26). - С57-61.

Сергеєв В. М. Возрождение. Книга первая: лечение исцелением путь в долголетие: наукове-популярне видання / В. М. Сергеєв. – Луцьк: Вежа-Друк, 2015.

Сергеєв В. М. Рациональное питание и секреты долголетия: наукове-популярне видання / В. М. Сергеєв. – Луцьк: Вежа-Друк, 2016

Урочиста дистанційна академія до 80-річчя від дня народження[edit]

5. 12. 2020[edit]

Прийміть найщиріші вітання з нагоди Вашого прекрасного ювілею. Щиросердечно вітаємо Вас із 80-річчям від Дня народження. Це величезний життєвий досвід, це роки щастя і турбот, радощів і прикрощів. Усе зроблене Вами – непідвладне плину часу і зміні поколінь. Бажаємо Вам міцного здоров’я та людського щастя.Важливою є науково-педагогічна, навчально-методична, і громадська діяльність.Звучали цікаві спогади з творчого життя та душевні дарунки поезії від вдячних .На урочистій академії ювіляр представив неперевершену доповідь. Майже пів століття ювіляр віддав благородній справі вихованню молодого покоління в дусі самовідданості, любові до прекрасного. Своїми знаннями, винятковою працездатністю, талантом він здобув заслужений авторитет серед широкого кола наукової громадськості. Його учні працюють у багатьох куточках нашої країни та далеко за її межами. Вони завжди згадують з теплотою і повагою. Учні й колеги вченого справедливо називають його живим класиком і патріархом . Вітання прозвучали від послідовників ювіляра. Чимало вдячних учнів і послідовників ювіляра надіслали вітальні листи: із університетів. Звучали вітання шанованого ювіляра, цікаві спогади з творчого життя та душевні дарунки поезії від вдячних учнів різних років. Мало кому з людей вдається, здолавши тривалий і непростий шлях, досягти такої високої життєвої вершини та у 80 років бути сповненим енергії, трепетної любові й відданості своїй справі, бажанням іти далі, навчати інших і вчитися самому, а найголовніше – плекати добро в собі й навколо себе. Усе це повною мірою притаманно ювіляру.

Науковці Інституту Східної Європи Університету "Львівський Ставропігіон"[edit]

Хай дорога життя квітчається вагомими успіхами, повагою людей, міцним здоров'ям та радісним настроєм! Допоки сонце світить з висоти, Щебечуть птахи, зацвітають квіти, Ми вам життям бажаєм твердо йти, І днем грядущим від душі радіти! Хай щастя завжди супроводить вас, Людська повага й шана не минають, А вашу мрію й працю повсякчас Лиш визнання вінчають! Хай Вам щастить! Як вишиванка все життя твоє, То чорні кольори, а то червоні, І білі – сивина на твоїх скронях, Й цвіт сонця, що наснаги надає. А синє – то волошки у житах, Високе небо, що над головою, І море, що повік шумить прибоєм, І, люди кажуть, синій щастя птах. Тож хай не буде чорних кольорів, Ні у житті, а ні на вишиванці, Хай жовте сонце сходить в небі вранці, І червоніє колір вечорів. І замість сірого буя в житті твоїм Зелене лиш, бузкове і блакитне, Нехай рожевим все життя розквітне, І колір радості наповнює твій дім. Велика шана і подяка За ваш сумлінний чесний труд, І вам вклоняється усякий, З усіх людей, присутніх тут, Із року в рік ми відчували Опіку вашу в скрутний час, І достеменно усі знали: Можна покластися на вас. Тож побажаєм вам сто років Щасливо і безтурботно жить Добробут мати, радість, спокій, І хай вас Бог благословить! Здоров’я, щоб з роси й води Усе вдавалось і нічого не бракувало! Дозвольте вас привітати з днем народження, Бажаємо щастя і в очах вогню. Бажаємо, щоб було цікаво Вам жити, працювати, відпочивати. А ентузіазму, якщо чесно, вам Ніколи не потрібно позичати. Бажаємо, щоб начальство вас цінувало, Минулому немає вороття, Майбутнє десь у мріях ще жевріє, Хто вмить оту п’є радість від життя Обов’язково й тілом молодіє. Для Вас настала щедрих жнив пора, Комори радості бажаю Вам зібрати, Хай крутиться від щастя голова, Як в нас усіх в щасливий день зарплати. До поки сонце світить з висоти, Щебечуть птахи, зацвітають квіти, Ми Вам життям бажаєм твердо йти, І днем грядущим від душі радіти! Хай щастя завжди супроводить Вас, Людська повага й шана не минають, А вашу мрію й працю повсякчас Лиш визнання вінчають! Дозвольте привітати з ними Від всього серця Вам: Хай ллється радість із очей І буйно квітне все навколо.

Нехай Вас Бог благословля І від людей Вам буде шана, Завжди веселі та здорові. Живіть щасливо сотню літ На втіху всій своїй родині;

Хай Бог Вас береже від бід У нашій славній Україні. А щоб здійснилися сповна Мої всі щирі побажання, То повну чарку і до дна За Вас я вип’ю без вагання!

Науковці Університету "Львівський Ставропігіон"[edit]

Прикмета ще існує у людей, Що коли зірка упаде із неба, То всім бажання загадати треба. Те, що зірки виконувати можуть: Любов, здоров’я, успіхи в труді, Добробут і щастя множуть, Щоб вам завжди і у всьому везло! Нехай Вас Бог благословляє І від людей Вам буде шана, А щедра матінка-земля Дає наснагу Вам щорана. Хай світять ясно Вам зірки Всіх благ бажаю залюбки І будьте в дні ці непрості Завжди веселі та здорові. Живіть щасливо сотню літ На втіху всій своїй родині; Хай Бог Вас береже від бід У нашій славній Україні.

Товариство наукових викладів імені Петра Могили[edit]