Talk:Arvutikorpus

From Wikiversity
Jump to navigation Jump to search

Retsensioon[edit]

Lühitutvustus:
referaat uurib arvutikorpuste ehitust, väikeseid viiteid minevikust, kuidas on olnud arvutikorpuste ajalugu, näitab ära põhilised korpuste tootjad ja näitab ära ka erineva ehituse poolsed põhjused.

Sisu analüüs:
Referaat on jaotatud 6. alapeatükis mis on omavahel hästi seotud. Kõik lõigud on sisutihedad ja omavad endas olulisi andmeid ja näitajaid. Välja on toodud kõige olulisem arvutikorpuste tüüpide erinevus vastavalt emaplaadi asetusele- AT ja ATX. Teemadele on lisatud illustreerivaid ja samas ka väga olulisi pilte mis aitavad asjaga tutvujal teemat kindlasti kiiremini tundma õppida.
kasutatud kirjandus on välja toodud, seega ei tohiks kokkuvõtteks olla ühtegi olulist osa referaadsit välja jäetud. referaat on küll lühike, aga leian et kõik mida on vaja ära märkida on märgitud ja ebavajalik jama on välja sorteeritud kasutatud kirjandusest. kui millegi kallal üldse nuriseda siis arvan et illustreerivad pildid oelksd võinud vähe suuremad olla, et asi selgem tunduks. Kokkuvõttes on referaat väga hästi kokku pandud.

retsenseeris Kristjan Sepp 02.12.2010


Retsensioon[edit]

Üldiselt asjalik ja konkreetne ülevaade korpustest. Väga huvitava faktina tuli "Sissetungi avastamine" - väärt leid ja väga hea, et sai siin kajastatud. Veel meeldis see, etautor on näinud ka kujundamisega vaeva - kõik pole ühes jutis tuimalt kirja pandud. Ilusti on lõikudeks jaotatud, kasutatud on bulleteid. Turbo nupust lugemine tõi nostalgia tunde :). Samas on jäetud minuarust ka paar olulist asja välja, mis on seotud korpustega. Casemoddingu kohta on küll paar lauset kirjas, aga oleks oodanud eraldi peatükki selle teema kohta, kuna see on ju ikkagi otseselt seotud korpusega. Kergelt oleks võinud puudutada ka teemat, kuidas korpuse ehitus mõjutab õhuvoolu korpuses.

retsenseeris Erik Varik