Talk:Bill Gates

From Wikiversity
Jump to navigation Jump to search

Retsensioon

Pilku referaatide nimekirjale visates jäi koheselt silma teema ”Bill Gates” . Hetkega tekkis huvi, et miks valiti selline teema ning, mida huvitavat ma võiks sealt teada saada.

Esmapilgul jäid silma korrektselt lisatud viited üle terve referaadi, aga esimesele viitele klõpsides avanes juba wikipedia lehekülg, mida ei olnud tungivalt soovituslik kasutada, sest see pole esmane informatsiooni allikas.

Visuaalselt on sisukord kena, aga lehekülg tundub lühikesevõitu ja erinevaid teemasid võiks rohkem olla.

Sõnakasutus on kohati vaimukas, aga teistes kohtades on laused jällegi keerulised, sest tekstid on tõlgitud inglise keelest ning eestikeelne lauseehitus on suhteliselt kadunud vahepeal, mistõttu on raske mõista mõnede lausete sisu. Norida saaks veel ka selle kallal, et vahepeal on samad sõnad erinevalt kirjutatud, aga see võib näpukas ka olla.

Silmanud kunagi varem teiste lehekülgi, siis oleks võinud pilte ka lisada visuaalseks iluks,aga samas pole mul neid endal ka. Üldiselt olid sissejuhatus ja kokkuvõte head, tekstid olid huvitavad, kui välja jätta vahepealne arusaamatus. Tänuväärt oli see, et tekstid olid ise tõlgitud, isegi kui need olid kohati otsetõlked, suurem osa wikipediast võetud.

Sellegipoolest oli tekst huvitav, ilmselt oli välja nopitud põhiline, kohati vaimukalt kirjutatud ning jättis hinge kripelduse, et tahaks teada veel Bill Gates-i kohta (mida referaat oleks võinud tegelikult võib-olla rohkem kajastada).

Maarja Õkva

Retsensioon[edit]

Esmalt peale vaadates jääb tõesti silma korrektne retsenseerimine. Väga hea on nii vaadata ja kontrollida andmeid. Tekst oli minumeelest üsna siduv ja mingeid erilisi kõrvalekaldeid tähele ei pannud. Minumeelest olid laused vägagi arusaadavad( ilmselt siin tulebki välja naiste ja meeste mõttemaailma erinevus ). Tagasilöögid selle referaadi puhul on otsene kopeerimine. Esimesene lõik annab wikipedias täpse vaste, nagu oli ka retsenseeritud. Mõned sellised lõigud oleks võinud pisut ümbersõnastada. Arvutinohiku sümboli pilti oleks ka olnud tore silmitseda alguses (: .

Martti Hallik

======================================================================================================[edit]

RETSENSIOON<br Sissejuhatus oli paljutõotav, kuid tundus, et algul viitsiti rohkem ülesandele keskenduda. Bill Gates on inimene, kellest oleks olnud suurel hulgal materjali, kuid kahjuks oli liiga vähe peatükke. Peatükis "Varajane elu" oli sellegipoolest huvitavaid fakte, kuid neid oleks kindlasti veelgi rohkem leidnud. See oleks muutnud referaati köitvamaks ning tekitanud suurema huvi Bill Gatesi elu vastu. Kui nii võib öelda, siis suur osa tekstist oli kuiv lugemine, see tähendab, et tekst muutus liiga ühekülgseks ning seetõttu raskesti jälgitavaks. Ei saa ka mainimata jätta kohatisi grammatikavigu, mida referaat sisaldada ei tohiks. Sellisest mehest artiklit tehes võika kindlasti juures olla illustreeriv foto ning miks mitte ka näiteid tema töödest. Sest tekstis oli juttu näiteks uue mikroarvuti loomisest, kas või selle kohta oleks võinud olla foto, milline see luues välja nägi.

Sander Eesmaa