User:Vogone/Pagalba:Redagavimo DUK

From Wikiversity
Jump to navigation Jump to search

Dažniausiai Užduodami Klausimai apie redagavimą.

Detalus aprašymas kaip redaguoti puslapius yra čia. Jei kyla su Vikipedija susijusių klausimų, į kuriuos atsakymo nepavyksta rasti, galima juos užduoti daugiau patirties turinčio naudotojo aptarime (aktyvių naudotojų galima ieškoti, pavyzdžiui, pagal Vikipedija:Administratoriai), naudojantis kitas bendravimo priemones ar specializuotus puslapius – Vikipedija:Pagalbos biuras (klausimams, tiesiogiai susijusiems su Vikipedijos naudojimu) ir Vikipedija:Informacijos biuras (klausimams, kurie tiesiogiai nesusiję su Vikipedijos naudojimu, bet gali būti naudingi kuriant ir pildant straipsnius).


Kaip keisti puslapius?[edit]

Tai labai paprasta. Paprasčiausiai reikia paspausti nuorodą „redaguoti“ puslapio viršuje.

Kaip sukurti naują puslapį?[edit]

Detalus aprašymas yra puslapyje kaip pradėti puslapį. Jei ten nerandate atsakymo, rašykite klausimą šiame straipsnyje.


Kaip priskirti puslapį tam tikrai kategorijai?[edit]

Norint priskirti straipsnį kategorijai straipsnio pabaigoje reiktų rašyti [[Category:Norima kategorija]] Bendras kategorijų sąrašas yra čia.

Kaip sukurti naują kategoriją?[edit]

Straipsnio apačioje įrašyk [[Category:Norima_Kategorija]] ir jis bus priskirtas tokiai kategorijai, net jei ji iki tol neegzistavo. Tada gali nueiti atsiradusia nuoroda į tos kategorijos puslapį ir ją savu ruožtu priskirti norimai tėvinei kategorijai.


Kurioje straipsnio dalyje dėti interviki nuorodas ir kokia tvarka jas išdėstyti?[edit]

Nuorodas į tą patį straipsnį kitomis kalbomis reikėtų dėti straipsnio pabaigoje. Nuorodas išdėlioti pagal kalbos kodus abėcėlės tvarka.


Ar straipsnių pavadinimai turi būti pradedami didžiąja raide?[edit]

Taip, straipsnio pavadinimo pirmoji raidė visada didžioji, tai šiuo metu naudojamos programinės įrangos apribojimas. Darant nuorodas pavadinimo pirma ir didžioji ar mažoji raidė neskiriama, t. y. [[žodis]] ir [[Žodis]] nurodo į tą patį straipsnį. Daugiau apie straipsnių vardinimą žiūrėk Vardinimo taisyklėse.

Kur galima rasti lietuviškus šablonus (templates) ?[edit]

Betaisydamas netyčia sugadinau straipsnį. Ar yra koks nors būdas atstatyti buvusį straipsnį?[edit]

Reikėtų nueiti į puslapio istoriją (nuoroda viršuje), surasti nesugadintą puslapio versiją, ją atsidaryti, spausti nuorodą „redaguoti“ (nuoroda puslapio viršuje) ir atsidariusiame lange paspausti mygtuką „išsaugoti“. Bus atstatyta senesnioji puslapio versija.

Kam skirti „diskusijų“ puslapiai[edit]

Detalus aprašymas kam skirti diskusijų puslapiai yra čia. Jei ten nerandate atsakymo, rašykite klausimą šiame straipsnyje.

Kaip nukreipti (peradresuoti) puslapį[edit]

Kaip elgtis norint įdėti nuorodą į paveikslėlį, kuris yra kitos kalbos Vikipedijoje?[edit]

Jei paveikslėlis yra viešai prieinamas pagal licenciją, jis turėtų būti pasiekiamas visų kalbų vikipedijose. Jei paveikslėlio kopijavimas ribojamas licencijos, reikia gerai išanalizuoti tą licenciją prieš įkeliant paveikslėlį į vikipediją! Daugiau – Wikipedia:Kaip_redaguoti_puslapį#Paveiksliukas. wikipedia:en:FAQ/Editing wikipedia:ja:FAQ 編集