دانشکده:زبان آلمانی

From Wikiversity
Jump to navigation Jump to search
دانشکده زبان آلمانی
به دانشکده زبان آلمانی خوش آمدید؛ دانشکده زبان آلمانی یکی از دانشکده‌های ویکی‌دانشگاه در زبان فارسی است؛ ویکی‌دانشگاه مرکزی با محتوای آزاد آموزشی از بنیاد ویکی‌مدیا است.
معرفی

زبان آلمانی، از زبان‌های هندواروپایی و عضوی از شاخه غربی خانوادهٔ زبان‌های ژرمنی است و با زبان‌های سوئدی، نروژی، هلندی، فریسی، ییدیش و دانمارکی نزدیکی دارد.

این زبان یکی از مهم‌ترین زبان‌های جهان است و علاوه بر آلمان در کشورهای اتریش و لیختن‌اشتاین نیز تنها زبان رسمی می‌باشد و در سوئیس، بلژیک و لوکزامبورگ به عنوان یکی از زبانهای رسمی به حساب می‌آید. شمار کسانی که زبان آلمانی را همچون زبان مادری خود در اتحادیه اروپا به کار می‌برند از گویشوران دیگر زبان‌های این اتحادیه بیشتر است. جمعاً حدود ۱۰۵ میلیون نفر گویشوران مادری این زبان هستند و در حدود ۸۰ میلیون نفر آلمانی را به عنوان زبان دوم می‌دانند.

بخش‌های دانشکده

باید بدانید که آلمانی ها توجه بسیاری به دانش دیگر ملل نسبت به زبانشان دارند این مساله از طرف آن ها آنقدر مهم و حایز اهمیت است که تقریبا می شود گفت اگر شما زبان آلمانی را بدانید 50 درصد مشکل پیدا کردن کار در آلمان یا دیگر شرکتهای آلمانی در جاهای دیگر دنیا حل می شود. تسلط به زبان آلمانی در گرفتن اقامت آلمان حتی از تخصص شما نیز مهمتر است

الگوهای دانشکده
این کاربر عضوی از دانشکدهٔ زبان آلمانی است.
برای افزودن الگوی بالا به صفحهٔ کاربری خود، این متن را کپی کنید: {{کاربر دانشکده زبان آلمانی}}

همچنین ببینید
پروژه‌های ویکی‌مدیا

انبار ویکی‌مدیا
(تصاویر و پرونده‌های چندرسانه‌ای)
آلمانی


ویکی‌پدیا
(دانشنامه آزاد)
آلمانی

ویکی‌نسک
(متون و کتابچه راهنماهای آزاد)
آلمانی

ویکی‌نبشته
(متون پایه و مرجع آزاد)
آلمانی

ویکی‌گفتاورد
(مجموعه‌ای از نقل قول‌ها)
آلمانی

ویکی‌واژه
(فرهنگ واژه‌ها و اصطلاح‌نامه)
آلمانی

ویکی‌خبر
(مرجع خبری با محتوای آزاد)
آلمانی