HP
Jaan Murumets
Hewlett & Packard: Sissejuhatus
[edit]Hewlett-Packard (HP) on Infotehnoloogiliste lahendustega tegelev firma, mis asutati aastal 1939. aastal Ameerika Ühendriikides, California osariigis, ühes väikeses linnakeses Palo Alto`s , William Reddington(Bill) Hewletti (1913-2001)ja David (Dave) Packardi poolt(1912-1996). HP peakontor asub endiselt Palo Alto`s ja samuti on see linn koduks paljudele teistele suurtele infotehnoloogiliste lahenduste loomisega tegelevatele firmadele, võib öelda, et Bill Hewlett ja Dave Packard panid oma firma loomisega aluse ühele suurele ja kõigile tuntud piirkonna tekkele, milleks on Silicon Walley. Silicon Walley koondab endas maailma suurimaid tegijaid tehnoloogia vallas. Bill Hewlett ja Dave Packard alustasid oma tööd väikeses garaažis, praeguseks on HP üks suurimaid infotehnoloogiaga tegelevaid firmasid maailmas, mis tegutseb 170 riigis ja mis on loonud üle 300,000 töökoha. HP tegeleb peamiselt arvutussüsteemide , varundusseadmete ja võrguseadmete väljatöötamise ja tootmisega, samuti on HP just viimase kümnendi jooksul hakanud tegelema tarkvara tootmisega ja samuti pakub pakub HP majutust ja tehnoloogilisi lahendust paljudele firmadele, üle maailma. Praeguseks on HP jagunenud paljudeks eri osadeks, mis tegelevad erinevate HP poolt pakutavate teenuste loomise ja tootmisega.
Hewlett & Packard: Ajalugu
[edit]1939-1949
[edit]Peale Stanfordi Ülikooli lõpetamist 1934 aastal läksid William Reddington(Bill) Hewlett ja David(Dave) Packard kahenädlasele matkale, kus nad said headeks sõpradeks. Bill jätkas õpinguid Stanfordi ülikoolis ja Dave asus tööle General Electricu-s. Standordi ülikooli professori Fred Termani julgustusega asutasid Bill ja Dave 1939 1. Jaanuaril oma firma, Hewlett- Packard Company. HP saavutab teadlaste ja tehnikute seas poolehoiu, Teine Maailmasõda tekitab Ameerika Ühendriikide valitsuses soovi näha uusi tehnoloogilisi lahendusi ja see loob värskelt alustanud HP-le palju uusi võimalusi. HP ehitam isiklikud tootmishooned ja lisab hakkab tootma mitmeid uusi tooteid. HP loob omanäolise juhtmisisüsteemi, mis on paljudele firmadele eeskujuks tänapäevani. Tähtis on isiklik panus firmasse ja töötamine mingi kindla asja saavutamise suunas. HP võtab kasutusele avatud uste poliitika, kontoriruumid on avatud, puuduvad uksed- see peaks looma ühise asja nimel töötamise tunde, usalduse tunde ja nii julgevad töötajad oma ülemustega rohkem sugelda, probleeme kurta ja seeläbi pingeid vältida.
1940: HP kolib Dave Packardi garaažist suuremale pinnale ja rendib kontoripinnad Palo Alto`s , pärast esimest edukat aastat otsutavad Bill ja Dave, et HP peaks jagama oma töötajatega firma edu, nii otsustataksegi maksta osa firma kasumist töötajatele jõuluboonuseks.
1941: Bill asub teenima Ameerika Ühendriikide sõjaväkke, oli seal kuni 1947. Aastani ja nii kaua juhtis firmat Dave
1942: Alustati esimese HP omandis oleva büroo/tööstushoone ehitamist, millel oli 10,000m2 pinda, mis jagunes laboratooriumi ja tehase vahel, ehitis oli tänapäevase avatud planeeringuga, et töötajad saaksid jagada ideid. Endiselt pöörab HP oma töötajatele suurt tähelepanu ja loob seninägematu haigekassa(haiguskindlustus) süsteemi.
1943: HP alustab tegutsemist mikrolainete ja raadioside valdkonnas, tehakse esimesed signaaligeneraatorid mereväele ja radari segamisseadmed. Peale sõja lõppu otsustab HP mikrolaine valdkonnas jätkata, see otsus saab oluliseks lükkeks firma tegevuse laiendamiseks ja HP muutub liidriks signaali generaatorite valdkonnas.
1947: HP inkorporeeritakse 18. Augustil 1947, Dave nimetatakse firma presidendiks ja Bill asepresidendiks. HP kataloogis on 39 toodet.
1948: HP näitab jällegi ülesse hoolivust oma töötajate vastu ja kiidab heaks pensionikindlustus süsteemi kõigile töötajatele, kes töötavad firmas vähemalt 5 aastat. Dave astub 9 aastaks Palo Alto kooli juhatusse, see on jällegi näide sellest kuidas Dave ja Bill olid oma ajast ees, nad uskusid, et HP peab olema heakodanlik firma.
1950-1959
[edit]HP läbib 50-del suured muutused ja võib öelda, et saab täiskasvanuks. HP õpib palju nn. uue elektroonika kohta ja firma kasvu kohta seestpoolt. Kuidas firma peaks kasvama vastandubsellega kui palju firma peaks kasvama.
1951: HP leiutab ülikiire sagedusloenduri, mis saab nimeks HP 524A, see muudab kõrgete sageduste loendamise palju kiiremaks, kümne minuti pealt paarile sekundile. Seadet hakkavad kasutama raadiojaamad ja sellelaadsed seadmed muutuvad standardseteks.
1956: HP toodab oma esimesed ostsilloskoobi mudelid 130A ja 150A. Ostsilloskoop võimaldab vaadelda signaalide kuju ja mõõta nende amplituuti, ajalisi parameetreid, sagedust .
1957: HP muutub börsil noteeritud firmaks. Esimene avalik müük toimub 6. novembril 1957 ja osaku eest küsitakse 16$. Kõik töötajad, kellel on vähemalt 6 kuud staaži saavad automaatselt osanikeks. HP ütleb välja 7 oma põhilist eesmärki: kasum, kliendid, huvid, kasvamine, meie inimesed(töötajad), juhtimine ja riikkondsus. Selline juhtimissüsteem erineb tavalistest mudelitest ja seda hakatakse kutsuma ja saab omale üldsuse ees nimeks „HP way“. HP alustab uue kontori ehitamist ja 1960-dal aastal saab see valmis. Jällegi on kontoris arvestatud töötajatega, kontoris on palju loomulikku valgust ja ümbrus on atraktiivne ja meeldiv, et töökeskkond oleks võimalikult töötajasõbralik.
1958: HP ostab firma, F.L. Moseley Company of Pasadena, California, firma, mis toodab graafilisi salvestajaid, siit saab alguse HP prindiäri.
1959: HP muutub globaalseks firmaks ja alustab tegevust Šveitsis ja Saksamaal, siit alates hakkab HP euroopas laienema. HP ostab Boonton Radio Korporatsiooni , tootevalik laieneb ja sealt võib nüüd leida elektrilise takistiga mõõtmisseadmeid kui ka lennunavigatsiooni testimise seadmeid.
1960-1969
[edit]1960ndatel jätkab HP kasvamist testimis- ja mõõtmisseadmete vallas ja laieneb meditsiinivaldkonda, hakkab tegeleme meditsiinis kasutuses oleva elektroonikaga. 1966 aastal ehitab HP oma esimese arvuti, HP 2116A. Jätkub firma kasv teistel kontinentidel , varastel kuuekümnendtel laieneb HP Jaapanisse , Ameerikas avab HP esimese tehase väljaspool Palo Altot. Ühiskond leiab, et HP on meeldiva töökeskkonnaga hästi juhitud firma.
1960: Esimene tehas väljaspoolt Palo Altot, Colorados.
1961:HP on välja toodud New Yorki börsivahenduse nimekirja nn. „big board“-il. HP ostab meditsiiini valdkonnas tegutseva Sanborn Company.
1962: HP depüteerib Fortune ajakirja 500 Ameerika Ühendriikide suurima firma seas kohal 460.
1963: HP siseneb Aasia turule ja loob ühise ettevõtte Yokogawa Hewlett- Packard, koos Yokogawa Electric Works-ga. 1963-ks aastaks moodustab välisturu müük HP mügimahust 18%.HP loob sagedussüntesaatori HP 5100A, üks keerulisemaid seadmeid, mida HP siiani loonud. Seade oli mõeldud atomatiseeritud sidesadmete testimiseks ja süvakosmose sideseadmeks. 1964. Dave Packard valitakse firma tegevjuhiks ja Bill Hewlett valitakse firma presidendiks. HP loob ülitäopse aatomikella, HP5056A, kell oli säilitama ülimat täpsust ja eksima 3000 aasta jooksul vaid ühe sekundiga. Selline kellatüüp muutus peagi rahvusvaheliseks standardiks ja seda kasutasid mitmed ülimat täpsust vajavad asutused, nagu lennujuhtimiskeskused. HP ehitab esimese spektrumanalüsaatori, HP 8551, see saab esimeseks firma seadmeks, mis müüb kuus üle 1 millioni dollari eest.
1965: HP omandab F&M Scientific Corporationi-i ja siseneb sellega analüütilise aparatuuri turule.
1966: Luuakse HP Laboratories ja sellega algab HP Laboratories-i pikk ajalugu, kus see on üks juhtivaid erarahastatud uurimiskeskuseid maailmas. HP loob oma esimese arvuti HP 2116A. Toimub läbimurer LED tulede valdkonnas.
1967: HP teeb algust paindliku töögraafikuga s.t. töötajad võivad tulla tööle varem ja varem lahkuda, tähtis on, et töö saaks tehtud. Sellega tahetakse näidata usaldust töötajate vastu. HP Saksamaa osakond loob mitteinvasiivse loote südamemonitori, mis aitab avastada laste kurnatust sünnituse ajal.
1968: HP tutvustab esimest teaduslikku lauakalkulaatorit, HP 9100A. Tegemist oli programmeeritava kalkulaatoriga, mis salvestas programmid magneetilistele kaartidele ja lubas teadlastel teha keerulis arvutusi.
1969: HP toodab esimese võrgupõhise operatsioonisüsteemi, mis võimaldab süsteemi kasutada kuni 16-nel kasutajal.
1970-1979
[edit]1970ndatel jätkab Hewlett-Packard oma inoovaatilisuse traditsiooni ja tutvustab üha moodsamaid arvutusseadmeid, nagu näiteks HP-35, esimene teaduslik kalkulaator, mis näitab suuna ette uuele ajastule, kaasaskantavate arvutusseadmete ajastule. HP otsib endiselt võimalusi ülemaailmselt laienemiseks, pannakse esimesed alustalad ärisuhete loomiseks Hiinas. HP juhiks määratakse John Young.
1970: HP tutvustab automaatset sidevõrgu analüsaatorit.
1971: HP toodab laser interferomeetri, millega on võimalik teha ülitäpseid mõõtmisi.
1974: HP tutvustab miniarvutit, mis kasutab magnetplaatide asemel dynamic random access memory(DRAM) kiipe. Luuakse esimene programmeeritav taskuarvuti HP- 65.
1975: HP lihtsustab seadmete ühendamist arvutitega ja loob ühendusliides nimega HP-IB(interferance bus). Elektroonikatööstuses muutub selline ühendusliides standardiks.
1977: HP tutvustab uut toodet, HP-01, tegemist on randmeseadmega, mis ühendab endas kella, kalkulaatorit ja elektroonilist kalendrit.
1980-1989
[edit]1980datel muutub HP arvutitööstuses suureks tegijaks, tootevalikus on palju erinevaid arvuteid, lauaarvutitest väikeste miniarvutiteni välja. HP ühendab arvutiteaduse ja erinevad meditsiinilise anaüüsi jaoks mõeldud seaded, tehes viimased palju kiiremaks ja produktiivsemaks. HP siseneb printeriturule tindiprinteritega ja laserprinteritega, mida saab ühendada tavaarvutiga. HP kõrgkvaliteetsed tindiprinterid muutuvad standardiks . HP Laserjet tooted debüteerivad 1984 aastal. Aastakümne lõpus tuntakse HP-d kui rikka minevikuga, innovaatilist firmat. Garaaž, kus firma alguse sai, kuulutatakse California ajalooliseks pöördepunktiks ja HP tähistam oma 50-dat aastapäeva.
1980: HP tutvustab esimest PC-d HP-85, samuti tutvustatakse esimest laserprinterid, mille hind meelitab seda kasutama ka tavakasutajaid.
1981: HP tooteid on nüüd võimalik osta ka hiinast, avatakse esimene HP esindus Hiinas, Beijingis.
1982: HP loob elektrooniliste kirjade jagamise võrgustiku, mis on üks esimesi väikearvutite vahelisi võrkusid maailmas. Luuakse esimene pihuarvuti HP-75C, arvutil on 16K RAM-i ja 48K ROM-i . Arvuti pakub 50 varasemalt salvestatud funktsiooni ja on esimene samm mobiilse arvutustehnoloogia poole.
1983: HP tutvustab oma esimest puutetundliku ekraaniga arvutit ja nüüd on kasutajatel võimalik kasutada arvuti funktsioone ainult ekraani puudutades.
1984: HP tutvustab kõrgkvaliteetset tavakasutaja jaoks mõeldud printerid, HP- Thinkjet, mida saab üehndada tavakasutaja jaoks mõeldud arvutitega ja mis on piisavalt odav. HP tutvutab ka oma uut laserprinterite tootegruppi LaserJet, mis on siiani HP enimmüüdud toode.
1985: Asutatake China Hewlett- Packard.
1986: HP tutvustab esimesena arvutites RISC arhitektruuri.
1987: HP alustab firmasiseselt oma seadmete taaskasutus programmi. HP loob 3.5 tollise magneetilise disketi, millele oli võimalik talletada kuni 10mb.
1989: HP omandab Apollo Computeri. HP tutvustab oma esimest digitaalset andmete salvestuse seadet(DDS). DDS muutub maailma kõige enam müüdud kassetsalvestus süsteemiks.
1990-1999
[edit]1990ndatel mon HP üks väheseid firmasid maailmas, kes on edukalt suutnud ühendada mõõteseadmed, arvutusseadmed ja sideseadmed. Firma teeb uuenduslike samme kaasaskantavate arvutite osas, siseneb kodukasutuses olevate arvutite turule ja arendab uusi printimis ja pildistamis tehnoloogiaid. HP kasvuindeks püsib 20% juures. John Young jääb pensionile ja tema asemele tuleb Lew Patt, kelle juhtimise all firma jätkab kasvamist. HP on endiselt tuntud töötaja-sõbraliku firmana. Aastakümne lõpus eraldab HP ühe osa oma firmast ja moodustab uue firma, mille nimeks saab Agilent Technologies .
1990: Avatakse HP Labs Tokyos.
1991: HP arendab oma pihuarvuteid ja toob turule uue toote HP LX95 Palmtop PC. HP esimene Palmtop personaalarvuti. HP tutvustab värviprinterid Color DeskJet 500C.
1992: HP asub partnerlusse EPA-ga ja saab hakata kasutama Energy Star kaubamärki oma toodetel. HP tutvustab uusi firmadele mõeldud arvutussüsteeme HP 3000 ja HP 9000, mille ülalpidamiskulud on kuni 90% väiksemad kui varasematel süsteemidel. HP arendab edasi LED süsteeme ja seeläbi leiavad LED prinid kasutust paljudes uutes valdkondades.
1993: HP tutvustab uut ja kerget, kaasaskantavat arvutit HP Omnibook 300. Aku eluiga on pikk, kahe tunni ringis. HP toob turule uue süsteemi AcceSS7, mis muudab SS7 võrgu jälgimise lihtsamaks ja muudab töö palju efektiivsemaks.
1994: Avatakse HP labs Isreal. HP toodab maailma kõige eredama valgusega LED-i, samas kasutades väga vähe energiat. HP alustab koostööd Inteliga ja koos hakatakse looma uut 64 bitist protsessorit. Pika koostöö järel saavutatakse ka edu(aastal 2001, Itanium).HP loob printer-fax-koopiamasina, mis on suunatud kodukasutajatele ja väikestele firmadele.
1995: Tekib HP pavilion kaubamärk, kodukasutajatele mõeldud arvutid. Packard avaldab raamatu „The HP Way“ mis tutvustab HP firma arengut ja kuidas areng toimus, milliseid võtteid kasutati.
1996: David Packard dies.
1997: HP toodab väikese defribillaatori, tegemist on umbes raamatu suuruse esemege ja sellega saab abivajajaid palju kiiremini aidata. Elustatakse HP Photosmart System, esimene sarnane süsteem, mis on mõeldud spetsiaalselt kodukasutajatele. HP avab oma esimese taaskasutusjaama, Californias ja muutub sellega ainsaks elektroonikaga tegelevaks ettevõtteks, kes tegeleb enda toodete ümbertöötlemisega.
1998: HP tutvustab uut PDA-d, Jornada. Jornada 820 Palmtop PC jooksutab eneses Windows CE operatsioonisüsteemi.
1999: HP moodustab uue firma Agilent Technologies, mille tegevusvaldkondadeks jääb meditsiin(erinevad seadmed), mõõtmisseadmed ja riistvaralised komponendid. HP jätkab tegelemist arvutitega, printimisega ja polügraafiaga. HP tutvustab esimest PDA-d jornada, mis mahub taskusse ja millel on värviline ekraan. HP tutvustab uut logo ja alustab kampaaniaga, mille hüüdlauseks saab „Invent“- tuleneb sõnast invention ja innovation.
2000-
[edit]2000: HP sihiks saab olema tehnoloogia lihtsustamine nii kodukasutajatele kui ka suurtele ärikasutajatele. Portfoolioga, mis hõlmab printimistehnoloogiaid, arvuteid, tarkvara, infotehnoloogilisi teenuseid, infotehnoloogia infrastruktruuri muutub HP üheks suurimaks Infotehnoloogiaga tegelevaks firmaks. 2002. a. Liitub HP, Compaq Computer Corp.-ga . Ühinenud HP muutub juhtivaks IT süsteemide pakkujaks maailmas. Lisaks omandab HP veel mitmeid firmasid nagu Snapfish, Voodoo inc. ja Palm inc. ja siseneb mitmetele uutele turgudele.
Hewlett & Packard: Tooted ja teenused
[edit]Hewlett & Packard on oma ajaloo jooksul hakanud tootma üha enam erinevaid tooteid ja teenuseid, mida aeg edasi seda kirjumaks muutub valik.
HP jaotab oma kliendid äriklientideks ja tavaklientideks, tooted jagunevad nelja rühma.
Kodu ja kodukontor:
[edit]- Sülearvutid
- Lauaarvutid ja monitorid
- Printerid ja kombainid
- Tindi- ja laserkassetid ning paber
- Pihuarvutid
- Skannerid
- Total Care
- Kodu & kodukontori tooted(tarvikud)
Väikesed ja keskmise suurusega ettevõtted:
[edit]- Süle- ja tahvelarvutid
- Lauaarvutid
- Tööjaama
- Thin Clients
- Printimine ja multifunktsionaalsus
- Tindi- ja laserkassetid ning paber
- Serverid & BladeSystem
- Salvestid ettevõtetele
- Võrgundus
- Erinevad Teenused
- Pihuarvutid
- Skännerid
- HP müügipunkti (POS) lahendus
- Väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete tooted ja lahendused
Suurettevõtted:
[edit]- Solutions
- HP teenused
- Serverid
- BladeSystem
- Salvestid
- Võrgunduse lahendused
- Tarkvara
- Printimine ja multifunktsionaalsus
- Tindi- ja laserkassetid ning paber
- Süle- ja tahvelarvutid
- Lauaarvutid
- Tööjaama
- Video Collaboration
- Suurettevõtete tooted ja lahendused
Polügraafia:
[edit]- HP Indigo digitaalsed pressid
- HP Scitex tööstuslikud printerid
- Designjet printerid
- HP Inkjet fotoprinterid
Lisaks pakub HP erinevaid lahendusi Haridus- ja Riigiasutustele, seda küll peamiselt Ameerika Ühendriikides.
Hewlett & Packard: Organisatsiooniline ülessehitus ja osakonnad
[edit]HP's Imaging and Printing Group(HP IPG)
[edit]Aitab nii amatööridel kui ka professionaalidel luua täisulikku graafikat. Tegemist on HP divisjoniga, mis müüb printereid, koopiamasinadi, skännereid ja kõike sellega seonduvat. Tooteid pakutakse nii tavakasutajatele kui suurtele ettevõtetele. Kuna nn trükikunst on olnud HP ajaloos väga tähtsal kohal, siis on ka see osakond väga suure osatähtsusega ja selle osakonna arendamine on üks HP peaeesmärke.
HP's Personal Systems Group(HP PSG)
[edit]Osakond, mis tegeleb lauaarvutite, sülearvutite, workstationitega, pihuarvutitega, kalkulaatoritega, HP tarkvaraga ja HP pakutavate tarvikutega. Osakond turustab nii HP ja Compaq kaubamärki nii tavatarbijatele kui ka äriklientidele. Digitaalset meelelahutust pakkuvad tooted hõlmavad nii meedia keskusteks mõeldud arvuteid, optilisi mäluseadmeid kui ka lameekraaniga telereid. Äriklientidele pakutakse tooteid PC-dest serveriteni välja.
HP Enterprise Business(HP EB)
[edit]Ärisegment, mis pakub Infotehnoloogia alaseid teenuseid ja tooteid äriklientidele. Hõlmab endas serverite, varundusseadmete , tehnoloogiaalast konsultatsiooni ja tarkvara müüki. Osakond tegeleb äriklientidele kõrgkvaliteetsete serveritega, NAS seadmetega, serverite ja varundusseadmete tarkvaraga ja magnetlintide süsteemidega. Teenuste üksus tegeleb lisaks veel äriklientide konsulteerimisega, haldamisteenustega, süsteemide integratsiooniga ja tehnilise toega.
HP Software & Solutions
[edit]HP tarkvaratoodetega tegelev osakond. HP loob ja turustab enda loodud ettevõtete juhtimise tarkvara ja tegutseb selle nimel, et HP Software jõuaks enam ka tavakasutaja kätesse, kuigi siiani pakub HP peamiselt siiski ärikasutajale mõeldud tarkvara. HP on viimasel kahel kümnendil ostnud üle kümne tarkvaraga tegeleva ettevõtte ja edukalt sisenenud tarkvara turule. Lisaks äritarkvarale on tähtis osa ka kommunikatsiooni-ja meediatarkvaral.
Hewlett & Packard: Allettevõtted
[edit]Compaq Computer Corporation
[edit]Asutati 1982 aastal ja oli suurim arvutisüsteemide levitajaid maailmas. Kuni 2002 aastani eksisteeris Compaq eraldiseisva firmana, 2002 aastal läks Compaq HP omandisse. Hetkel toodetakse HP Compaq-i nime all enamust äriklassi arvutitest ja samuti ka Presario sülearvuteid, mis on mõeldud tavakasutajatele. Kui varem võis“ Compaq“ kirja näha arvutitel rohkem, siis nüüd hakkab see asenduma ainult HP logoga.
Snapfish
[edit]Snapfish on veebipõhine piltide jagamis ja trükiteenus. Snapfish pakub oma klientidele mahupiiranguta tasuta kontot, kasutajad saavad jagada ja teha oma fotodest erinevaid tooteid, albumeid, pildigruppe, plakateid jne. Kasutajad peavad aasta jooksul Snapfishi kaudu midagi ostma, muidu nende pildid kustutatakse. Snapfish pakub oma klientidele erinevaid fotode editeerimise võimalusi, millega neid huvitavamaks teha ja siis neid osta.
Hewlett-Packard Laboratories
[edit]1966 aastal loodud HP laboratooriumivõrgustik, mis keskendub uute infotehnoloogiliste lahenduste väljatöötamisele. HP Labs on üks suurim eraettevõttele kuuluv uurimiskeskus maailmas. HP Laboratooriumid on HP lipukirja „invent“ alustala, HP labs on kõigi HP süsteemide alustala, tegeleb HP äritarkvara loomisega, kaamerate arendamisega, printimissüsteemide arendamisega, äriklientidele mõeldud printsüsteemide loomisega ja arvutite arendamisega alates molekulaartasandist. HP Labs tegutseb Ameerika Ühendriikides, Hiinas, Iisraelis, Venemaal, Indias ja Inglismaal.
Hewlett-Packard Networking(HP Pro Curve Networking)
[edit]Ettevõte, mis toodab ja turustab erinevaid võrguseadmeid. HP Networking toodab erinevaid võrgulüliteid(kommulaatoreid), WAP seadmeid, WAN ruutereid, Access Control servereid ja tarkvara. HP on suuruselt teine kommulaatorite müüja maailmas.
HP Enterprise Services (HP ES)
[edit]Pakub erinevaid haldus ja tugiteenuseid suurtel firmadele ja valitsusasutustele. HP ES teenindab väga erinevate valdkondade kliente, sinna kuuluvad energiaettevõtted, meelelahutusettevõtted, meditsiiniga tegelevad ettevõtted, tootmisettevõtted ja transpordiga tegelevaid ettevõtted ja pakub laia valikut teenuseid: infotehnoloogiliste süsteemide väljatöötamist, süsteemiintegratsiooni, võrguhaldust, andmekeskuste administreerimist jne. Firma suurimateks klientideka on näiteks Ameerika Ühendriikide Merevägi ja General Motors.
Voodoo Computers Inc.
[edit]Luksuslike ja tippklassi arvutite tootja, mis asutati 1991 aastal ja omandati HP poolt 2006 aastal. HP kasutab toodab voodo nime all ülivõimsaid arvuteid, mis on mõeldud väga nõulikele kasutajatele. 2009 aastal tootis Voodoo ainult kate mudelit arvutit, Envy133 ja HP Firebird, hetkel pole enam kumbagi neist võimalik osta ja samuti ei ole HP avalikustanud ühtegi uut müüki tulevat toodet.
Palm, Inc.
[edit]Oli varasemalt tuntud oma pihuarvutite tootmisega ja hetkel tegeleb smartphone-de tootmisega. Palmi tooted on fookuseeritud traadita sedmetele, mis kasutavad Pal webOS mobiilset operatsioonisüsteemi . WebOS on mõeldud spetsiaalselt veebi külastamiseks kasutades ära seadmete puutetundliku ekraani. Firma müüb oma tooteid läbi partnerite, nagu AT&T, Sprint Nextel ja Verizon Wireless jne. Alates 2010 aastast on Palm Hewlett-Packardi omanduses.