User:Vogone/Pagalba:Nesutvarkyti straipsniai

From Wikiversity
Jump to navigation Jump to search

Straipsnis žymimas kaip nesutvarkytas (įrašant {{valyti}} arba {{tvarkyti}} arba {{cleanup}}) dėl vienos ar daugiau žemiau išvardintų priežasčių:

  1. Straipsnis neatitinka "enciklopedinės dvasios". Tikslesnis žymėjimas {{beviltiškas}}
  2. Pirmame sakinyje nėra apibrėžimo, straipsnio pavadinimo arba jis nėra paryškintas. Pirmas sakinys turėtų atrodyti taip: "Saulė - artimiausia žemei žvaigždė" arba "Grafų teorijoje medis - tam tikras viršūnių ir lankų rinkinys". Tikslesnis žymėjimas turėtų būti {{Nocontext}}
  3. Straipsnis nėra priskirtas kategorijai (pvz., įrašant [[Category:Biografijos|Smetona, Antanas]]
  4. Straipsnyje nemažai teksto, kuris nesuskirstytas į skyrelius. Norint pataisyti, reiktų sugrupuoti tekstą į logiškai atskiriamas dalis, kurių kiekvienos (išskyrus pirmąją) viršuje parašyti skyrelio pavadinimą (rašoma ==Istorija==)
  5. Dideli kiekiai teksto surašyti į vieną pastraipą. Norėdami tai pataisyti, suskirstykite tekstą pastraipomis, tarp pastraipų paliekant vieną tuščią eilutę.
  6. Nesutvarkytos lentelės, numeruoti ar nenumeruoti sąrašai, trūksta kitų wiki elementų. Plačiau apie wiki sintaksę - Kaip redaguoti puslapį
  7. Straipsnyje nėra nuorodų iš teksto į susijusius straipsnius. Nuorodų sintaksė - "pingvino [[plunksna|plunksnos]] labai didelės" bus rodoma kaip "pingvino plunksnos labai didelės"
  8. {{attention}} - kai straipnyje yra pakankamai informacijos, bet akivaizdžiai trūksta detalių arba straipsnis nepilnai sutvarkytas
  9. {{gcheck}} - kai straipnyje yra akivaizdžių gramatinių klaidų, netaisyklingi sakiniai ir panašiai
  10. {{cleanup}} - kai straipsnyje yra išsami informacija, bet ji neatitinta Vikipedijos standartų, nesutvarkyta (nesudėtos wiki nuorodos, skyreliai, neparyškintas pavadinimas pirmame sakinyje, nepriskirta kategorijai). Galima naudoti ir konkretizuotą šio šablono variantą {{cleanup|pastaba}}.

Jūs reikalingas Vikipedijai! - imkite ir sutvarkykite straipsnį. Jeigu norite sutvarkyti straipsnį ir nesate tikras kaip, arba rašėte straipsnį, kuris dabar pažymėtas kaip nesutvarkytas, bet manote, kad pažymėtas klaidingai, rašykite komentarus ir klausimus straipsnio diskusijų puslapyje.