User:Vogone/Pagalba:Trumpas vadovas/Principai

From Wikiversity
Jump to navigation Jump to search

Template:Pagalbos turinysTemplate:Pagalba vadovas viršus

Visos Vikipedija taisyklės ir gairės susiveda į penkiais stulpais vadinamus pamatinius principus.

BluePillar.svg Vikipedija yra enciklopedija, Pateikdami esamas žinias mes stengiamės laikytis enciklopedinio rašymo stiliaus. Visi faktai privalo būti verifikuojami ir kiek galima tikslesni. Vikipedija neskirta išreikšti asmeninei nuomonei ar požiūriams. Vandalizmai bus nedelsiant trinami, tačiau konstruktyvūs pakeitimai visada laukiami.
GreenPillar.svg Vikipedija yra neutralaus požiūrio. Mes stengiamės išlikti neutraliais. Nerašykite remdamiesi savo išankstiniais nusistatymais, esant reikalui pateikite kelias skirtingas nuomones nesuteikdami pirmenybės nei vienai. Remkitės patikimais šaltiniais, ypač – kontraversiškose temose.
YellowPillar.svg Vikipedija yra laisvo turinio enciklopedija, kurią redaguoti gali kiekvienas. Visas tekstas yra naudojamas sutinkamai su Creative Commons Attribution/Share-Alike licencija. Kiekvienas Jūsų pridėtas straipsnis gali ir bus negailestingai redaguojamas kitų bendruomenės narių. Neįkėlinėkite kopijavimo teisėmis apsaugotos medžiagos.
OrangePillar.svg Vikipedijoje yra etiketo taisyklės: gerbk kitus bendruomenės narius, būk mandagus, į kitus žiūrėk geranoriškai. Rask konsensusą; venk redagavimo karų. Vikipedija yra hobis, ne darbas ar prievolė.
RedPillar.svg Vikipedija neturi biurokratinių taisyklių, neskaitant penkių bendrų čia aprašomų principų. Būk drąsus rašydamas, pervadindamas ir keisdamas straipsnius, kadangi tobulumo nereikalaujama. Nebijok, kad gali viską sujaukti. Išsaugomos visos ankstesnės straipsnių versijos, todėl nėra jokio būdo, kuriuo galėtum netyčia kažką sugadinti. Tik atsimink – kad ir ką rašytum, tai išliks ateičiai.
Toliau: Redagavimas