User:Vogone/Pagalba:Trumpas vadovas/Redagavimas

From Wikiversity
Jump to navigation Jump to search

Template:Pagalbos turinysTemplate:Pagalba vadovas viršus

Paspauskite mygtuką „redaguoti“.

Virš kiekvieno Vikipedija straipsnio yra mygtukas „redaguoti“. Jis skirtas straipsnio turinio keitimui, klaidų taisymui ar turinio papildymui.

Paspaudus redaguoti jums atsidarys redagavimo langas, kuriame jūs matysite straipsnio turinį, tekstą, formatavimo kodą, šablonus. Neišsigąskite! Viki sintaksė kiek skiriasi nuo jums gal būt įprasto tekstinio redaktoriaus. Tolimesniuose skyriuose mes pasistengsime paaiškinti kaip teisingai formatuoti tekstą.

Pabandykite...[edit]

Smėlio dėžės puslapis skirtas jūsų eksperimentams. Paspaudę „redaguoti“ jūs pamatysite Smėlio dėžės straipsnio kodą. Nebijokite nieko sugadinti, šis straipsnis sukurtas jūsų bandymams ir gal būt klaidoms, kurių išvengsite redaguodami tikro straipsnio turinį. Atlikę keitimus pasauskite Išsaugoti mygtuką.

Peržiūra prieš išsaugant[edit]

Atlikite keletą keitimų Smėlio dėžėje, bet vietoj Išsaugoti paspauskite Kaip atrodys. Ši funkcija leidžia jums pamatyti puslapį, dar prieš išsaugant pakeitimus į Vikipediją. Visi daro klaidas, mygtukas Kaip atrodys leis jums pastebėti netinkamus pakeitimus ir pasitaisyti. Įsitikinę, kad visi pakeitimai yra būtent tokie kokių jūs ir norite nepamirškite paspausti Išsaugoti. Jūs išsaugojote puslapį ir tik tada pastebėjote įsivėlusią klaidą? Nepanikuokite, jūs bet kada galite iš naujo paspausti mygtuką „redaguoti“.

Pakeitimų komentaras[edit]

Po redagavimo langu jūs pamatysite komentaro laukelį. Jame galite pakomentuoti savo atliktų keitimų esmę. Tai nėra privaloma, bet naudinga kitiems Vikipedijos naudotojams Lithuania wikipedia screenshot with marked comments field.jpg

Specialūs simboliai[edit]

Redagavimo puslapio apačioje jūs pamatysite visą eilę specialių simbolių, kitų kalbų raidės, dažniausiai naudojamus šablonus. Paspaudus ant tokio simbolio jis bus įterptas į redagavimo lange esantį tekstą.

Straipsnių autoriai[edit]

Vikipedijos straipsniuose autoriai nėra minimi pačiame straipsnyje. Vis dėlto jūs galite pamatyti kuris naudotojas sukūrė ar taisė straipsnį. Visu Viki straipsnių viršuje yra žyma istorija, istorijos puslapyje jūs matysite kas ir kada sukūrė ar prisidėjo prie straipsnio redagavimo.

Toliau: Formatavimas