Василь ГРИНЧУК

From Wikiversity
Jump to navigation Jump to search

Василь ГРИНЧУК Музикант, композитор, лауреат Всеукраїнських фестивалів і пісенно-музичних конкурсів

За фахом В. Гринук - фізик-математик. Після закінчення Дрогобицького педагогічного інституту доля привела його у с. Нова Скварява, що на Львівщині, де став улюбленцем дітей і сільської громади. Поруч з глибокими знаннями точних наук і педагогічним тактом організував шкільну, а згодом й сільську хорові капели, добре знаній у ті часи у Жовківському районі та області. У 1992 році прийнятий до органів української митної служби, де зібралося чимало талановитих особистостей, які у 1995 році під патронатом Народного артиста України Василя Зінкевича організувалися у ВІА “Меркурій”.

З цим гуртом В. Гринчук брав участь і неоноразово перемагав у музично-пісенних конкурсах і фестивалях: “На хвилях Світязя”, “Мелодія-97”, “Мелодія- 98”, “Зірки естради - зіркам спорту” тощо.

У колективі Меркурій найповніше розкрився й музичний та композиторський талант Василя Гринчука. Більше половини репертуару гурту склали написані ним пісні, багато з яких стали широко відомими: “Якби мені скрипку”, “Заметіль”, “Пісня про маму”, “Трояндова роса”, “Слов’яночка”, “Вальс осені”, “Там де доли...”. Плідно співпрацює з українськими поетами: Л. Нестеренко-Ланько, В. Ткачик (Т. Василько), О. Пусь, Б. Пісний, А. Канич.

Пісні створені на їх тексти радо виконують Заслужені та Народні артисти України, Заслужені діячі мистецтва, популярні артисти естради: Олег Лихач, Олександра Бурміцька, Василь Була, Михайло Хома, “Пікардійська терція” та ін. Василь Гринчук щасливий батько двох дітей і дідусь трьох онуків, яким разом з дружиною Оксаною привив свою любов до мистецтв. Донька Ірина - художник, навчалася у Львівському училищі прикладного та декоративного мистецтва ім І. Труша та в Українській академії Мистецтв. Син Тарас - Закінчив Львівську спеціальну музичну школу ім. Соломії Крушельницької. Семирічна онука Вікторія - займається художньою гімнастикою, презер Всеукраїнських і Міжнародних змагань, чотирирічна Іона захоплюється бальними танцями, онук Юрій - пошановувач спорту: займається в шаховому клубі та в секції спортивного плавання.

https://www.youtube.com/watch?v=5PVdgeDCarg

Для студентів старших років навчання. Основною метою є ознайомлення студентів з основами проведення наукових досліджень. Огірко І.В.