ОПТИМАЛЬНІ МОДЕЛІ ПОВЕДІНКИ

From Wikiversity

ОПТИМАЛЬНІ МОДЕЛІ ПОВЕДІНКИ[edit]

В умовах сьогодення зростає роль здатності особистості виявляти зразки поведінки та культури. Інколи робоча модель поведінки людини віддаляється від її реальної поведінки. Така відносна незалежність є проблемою. Знання моделі людської поведінки, яке лежить в основі висновків, розкриває область допустимих значень, у котрій ці висновки справедливі та вчать обережності під час їхнього застосування. Більшість моделей характеризуються певними умовами, за яких доцільне їх використання. Модель людської поведінки в будь-якій теоретичній системі тісно пов’язана зі загальними уявленнями про закони функціонування та про оптимальну політику, тобто має місце фактор об’єктивності.

Серед метушні йди з миром по життю; і пам’ятай про те, що можна спокій в тиші знайти.

По можливості зберігай добрі стосунки з усіма.

Правду говори спокійно й ясно; та інших вислуховуй, так навіть немудрим є, що сказати.

Найчастіше ставте себе на місце іншої людини. Думайте, наскільки ваші дії не суперечать чужим цінностям та поглядам.

Запитуйте у оточуючих, що важливо саме для них. Чого вони хочуть і що їм потрібно насправді.

У спілкуванні та стосунках перевіряйте підсумки розмови. Важливо, щоб наприкінці розмови і ви, і співрозмовник під тими самими словами розуміли однаковий сенс.


Уникай крикунів та агресивно налаштованих людей; вони лише дратують дух твій.

Якщо станеш порівнювати себе з іншими, гіркота можуть опанувати тобою, бо завжди знайдуться ті, хто буде або кращим, або гіршим за тебе.

Радій досягненням своїм. Прагни до успіху скромному; лише він один – твоє справжнє надбання в цьому мінливому світі.

Будь обережний в справах, так як світ сповнений шахрайства. Але не дозволяй обману приховати від тебе чесноти: багато хто прагне до високих ідеалів, та всюди життя повне героїзму. Будь самим собою. А особливо, не демонструй удавану прихильність. Також не будь цинічним, коли маєш справу з любов’ю, оскільки серед нудьги й розчарувань лише вона одна, подібно траві, відроджується знову і знову.

Ніколи не повертаються назад: час, слово, можливість. Не слід втрачати: спокій, надію, честь. В житті найцінніші: кохання, переконання, довіра. В житті ненадійні: влада, удача, статки.

З вдячністю приймай плин часу й без жалю розлучайся з тим, що радувало тебе в молодості.

Розвивай силу духу, щоб була вона тобі захистом від ударів долі. Але не дозволяй темним думкам опанувати тобою. Втома й самотність породжують безліч страхів.

Не забувай про дисципліну, будь добрим до самого себе.

Ти, подібно до дерев й зірок, народжений Всесвітом. І у тебе є право бути тут. Усвідомлюєш ти чи ні, але Всесвіт розвивається так, як треба.

Тому живи в мирі з Богом. І чим би ти не займався, й які б не були твої прагнення, серед шуму та плутанини зберігай спокій в душі своїй. Незважаючи на фальш, тяжку працю та нездійснені мрії, наш світ все ж таки прекрасний. Не сумуй. І намагайся бути щасливим Ми намагаємося довести іншим, що наше життя краще. Або намагаємося довести собі, що інші живуть гірше. Якщо ми переконаємо якусь людину, що в нашому житті все супер, життя від цього краще не стане.

Якщо ми будемо плакатися про те, що все погано, як нам боляче, образливо і самотньо – стан речей сильно не зміниться.

Набагато важливіше те, що ти думаєш про самого себе, ніж те, що інші думають про тебе. Саме чужа думка здатна виростити або розтоптати нашу самооцінку.

Простіше перерахувати про те, що можна. Про погоду, наприклад. А в іншому – краще тримати язик за зубами.

Похвалитися везінням, досягненнями, урожаєм – позаздрять.

Розкажеш про свої плани на майбутнє – висміють, знецінять мрії та прагнення. Пояснять, чому неможливо жити добре і навіть намагатися не варто. Речі визначають людину: праця, чесність, досягнення. Речі руйнують людину: вино, гординя, агресія. Речі найважче сказати: я люблю тебе, вибач, допоможи мені.


Поділишся страхом – вважатимуть божевільним.

Поділишся ідеєю – присвоять.

Наважишся на критику – образяться.

Ми цікаві і нам подобається підглядати за іншими.


Ми намагаємося викликати чужу заздрість, розповідаючи про себе.

Ніколи не розповідайте про себе ні хорошого, ні поганого. У першому випадку вам не повірять, а в другому – приукрасять

Все, що народжується в нашій голові, в серці або душі – не повинно стає надбанням чужих вух.

Якщо ми переконаємо якусь людину, що в нашому житті все супер, життя від цього краще не стане.

Якщо ми будемо годинами плакатися про те, що все погано, як нам боляче, образливо і самотньо – стан речей сильно не зміниться.

Радість – потужна зброя проти неприємностей

Життя проходить швидше, ніж ви можете усвідомлювати. Тож, не забувайте дбати про себе.

Іноді ти настільки зайнятий турботою про інших, що забуваєш, що ти теж важливий.

Розумні – не кричать. Не вторгаються в простір оточуючих. Не надають собі значущості пустопорожніми розмовами. І взагалі, чим розумніша людина, тим менше від неї шуму.

Розумні люди не шумлять. Нерозумні – завжди видають дуже багато шуму …

Нерозумна людина видає дуже багато шуму. У всіх сенсах цього слова.

Нерозумна людина дуже гучна за кермом. она сигналить довго, безглуздо і нервово.

Нерозумна людина не здогадується, що автомобільний сигнал винайшли колись для того, щоб попереджати небезпечні ситуації на дорозі.

Нерозумні люди взагалі люблять галасливі машини.

Важливі речі люблять тишу.

Нерозумні люди люблять гучну музику. Треба зауважити, що це рідко буває хороша музика.

Нерозумна людина видає багато шуму. Розумні люди вважають за краще міркувати, обмірковувати, обґрунтовувати, будувати текст.

Розумні люди навіть в соцмережах не шумлять.

Розумні – не кричать. Не вторгаються в простір оточуючих. Не надають собі значущості пустопорожніми розмовами.

Чим розумніша людина, тим менше від неї шуму. І тим приємніше з нею буває.


Лагідний не полишає любови, заради неї не поривається до гніву, якщо навіть образили його, а все зносить, все перетерпить

Компроміс - ключ до вирішення конфліктів.

Дехто, скинувши з себе тягар трудів, намагається прикрити своє лінивство колишніми ділами. Людині слід більше думати про інших, а не себе. Життя людини – подорож із рабства до свободи. Дякувати Творцеві за все, незважаючи на те, що відбувається.

Гордість — це пухлина душі, наповнена зіпсутою кров'ю; якщо дозріє — прорветься і завдасть непоправної шкоди.

Прагнути треба, щоб душа була в чистоті. Лагідний любить ворогів своїх і бореться зі зловорожими помислами, а не з ближніми своїми — людьми. Ідолопоклонство – все, що віддаляє від Творця. Пахощі своїх подвижницьких трудів ховай під печать мовчання, бо коли виставиш їх назовні язиком, розкраде їх марна слава. Надати допомогу ближньому треба та не відвернутися. Мудрість є перед нами, головне – бажання її пізнати. Не допускай сумнівів – зроби свій вибір. Гордість підносить людину на висоту й звідти скидає її у безодню. Виправити себе – перш за все. Виховання – праця заради майбутніх поколінь. На гордість хворіє той, хто відступив од Бога й приписує свої добрі діла власним зусиллям. Навіть правда може бути проти добра. Сумніви закривають шлях до каяття. Історія повторюється – адже люди не змінюються.

Якщо себе самого маєш за ніщо, то не будеш порівнювати себе з іншими. Перемагаючи гнів – набуваємо мудрості. Результат роботи людини залежить від намірів. Хто сльозами виявляє душевну неміч, той невисоко цінить свої труди. Сенс життя людини – ділитися благом із ближніми. Вчимося слухати Небеса та людей навколо нас.

Гнів – прояв поганої частини у людині. Шум листя жахає гордого і дзюрчання води страшить душу його. Зцілення людини та світу залежить від Духу. Завдання людини - вибудувати стосунки з Богом, собою та оточуючими. Кожна людина бачить та чує все по-своєму. Багато плодів нагинає гілки дерева до землі, а сила чеснот смиряє мудрування мужа. Допомога Бога надходить завдяки роботі на землі. Душа людини потребує очищення.

Початок почести — марнославство, а кінець її — гордість. Біблія– набагато більше, ніж просто книга.

Молитва - унікальна зброя, дана людині Богом.[edit]

Стриманість марнославного — дим з печі; те й те розсіється у повітрі. Повернутися до Бога і відчути радість – наша місія. Надія на Всевишнього заспокоїть душу. Незнання – не виправдання. Хто прагне здобути собі славу, той заздрить тому, хто перевищує його славою, додаючи до заздрости своєї ще й ненависть. Головне - не проґавити можливості. Надія на виправлення завжди є. Смиренномудрість — вінець дому; хто заховається у ній — той у безпеці. Навіть маленьке добро не пропадає даремно. Матеріальність - те, без чого духовне зростання неможливе. Справжня свобода: як кожному з нас вийти із Єгипту

Людина — щось велике, коли спомагає її Бог; а як лише покине її — відразу спізнає неміч свою. Шукати Творця, а не потурати своєму его Слово смиренного — цілющий бальзам для душі, а слово гордого повне марнославства. Справжня чеснота не шукає людської похвали й не тішиться почестю — матір'ю лих. Заповіді – інструмент для з'єднання з Богом. Життя - найбільша цінність, дана людині. Людина вільна у виборі - до Творця чи від Нього. Люби свого ближнього, бо він одної з тобою сутности людської, тож через нерозумну гордість не цурайся його. Концентрація на важливому та подоланні страждань. Біблія – неймовірний подарунок Творця. Людина віри вкладається у майбутній світ. Виховання дітей – рецепт збереження майбутнього Молитва смиренного прихиляє Бога, а молитва гордого ображає Його. Біблія – компас нашого життя. Наші проблеми та їх вирішення – у наших руках. Духовність – єдиний шлях до успіху. Гроно винограду, притулившись до землі, гниє; так і чеснота, притулившись до марнославства, гине. Причина є у кожної події – але ми бачимо її не одразу. Правильна молитва може все. Наше майбутнє – у духовності наших дітей. Вітер замітає сліди, а марнославство зводить нанівець милостиню. Біблія – інструкція до світобудови Небеса ставляться до людей так, як він – до інших. Заповіді Бога – головна мета людини. Не осуджуй нікого чванливо й гордо, ніби ти суддя тих, що впали, але ліпше себе самого досліджуй, випробовуй та оцінюй свої діяння. Зробивши свою роботу, людина може розраховувати на Божу допомогу. Марнославство — це пристрасть, що легко примішується до всякої чесноти. Людина має правильно оцінювати все, що бачить. Вияви милосердя, щоб заслужити його до себе. Подяка – ключ до отримання бажаного.

Що їжа для здорового тіла, то спокуса — для мужньої душі. Заздрість знищує людину. Не дозволяй образам опановувати себе. Безводну хмару гонить вітер, а нетерпеливий ум — дух нудьги. Вибери благословення, вибери життя. Справедливість Бога не підлягає сумніву. Терпіння, благодушність і любов вдячні навіть у скорботах; а нудьга, полегша й самолюбство прагнуть лише спокійного тілесного життя. Сім'я та сімейна гармонія – основа всього світу. Бог визначає життя кожного з нас. Весняна роса зрошує польові рослини, і духовне слово живить душу. Оціни прожите життя і прийми правильне рішення Творець чекає на людину, і Біблія - нагадування. Справжня перемога – перемога духовних цінностей. Що їжа для здорового тіла, то спокуса — для мужньої душі. Гармонія усередині нас створює гармонію у світі. Кожна людина здатна бути царем над собою. Великий цей союз миру, тому що до нього приєднується радість, що просвічує мислене око ума до споглядання вищих благ. Людина зобов'язана нести мудрість Творця у світ. Роби свій самозвіт – усім справам ведеться рахунок. Духовність – компас життя. Кохання та шлюб як засоби зближення з Творцем. Кожну людину радує схід сонця, але навіть це не тішить зажуреної душі. Усвідомити помилки та заспокоїти гнів Бога. Заробіток людини – у руках Творця. Віра – основа світової гармонії. У мирній і благій душі радість — це море чеснот, що хрестом потоплює супротивне диявольське полчище. Якщо кличе душа – не ігноруй її голос. Щоб знайти щастя - розвивайся духовно. Печаль — це недуга душі й тіла: душу вона полонить, а тіло сушить. Духовний рух - суть нашого життя. Подяка – головна якість у стосунках з Богом. Часте плавлення зменшує свинець, а мирська печаль ослаблює ум. Використовуйте духовні можливості правильно. Кожна людина будує свій храм. Хто любить світ, той має багато журби, а хто зненавидів його, той завжди веселий. Виконання заповідей може стати великим спасінням. Терпеливо зноси наругу й устами закривай двері гніву — й поступиш уперед. Людині дана свобода впливу на світ - дій на благо. Хто любить світ, той має багато журби, а хто зненавидів його, той завжди веселий. Цінувати кожен день, наповнюючи їх духовністю Свобода неможлива без відмови від ненависті Бог посилає труднощі, але надає підтримку. Намагайтеся жити у душі, а чи не в тілі. Хто переміг пристрасті, той переміг журбу, а кого подолала якась пристрасть, той не уникне кайданів журби. Сильна молитва здатна вивести всі нещастя. Терпеливо зноси наругу й устами закривай двері гніву — й поступиш уперед. Наша місія – там, де ми зараз. Людина приходить у цей світ, щоб знайти себе і Творця Слова здатні змінити світ. Терплячи злослів'я чи тяжку образу, не будь злопам'ятним, а благословляй. Одяг, слова та думки впливають на нас і ми можемо цим керувати Людина відповідає за мир, у якому живе. Хто переміг бажання, той переміг пристрасті, а хто переміг пристрасті — тим не оволодіє журба. Змінюєш думки - змінюєш долю Любов проявляється у бажанні давати.

Віра – це невід'ємна частина людини. Як укус скорпіона викликає сильний біль, так злопам'ятна душа містить у собі найгіркішу отруту. Життя людини влаштовано складніше, ніж здається. Не дозволяй випробуванням затьмарювати радість життя. Хто переміг пристрасті, той переміг журбу, а кого подолала якась пристрасть, той не уникне кайданів журби. Заздрість - небезпечне та безплідне почуття. Правильний вибір робить тебе людиною.

Журба — це лев'яча паща, що легко пожирає зажуреного.


Не піднімайте шуму та потоху на життєвому шляху. Язик наш- ворог наш він раніше розуму говорить. Для пізнання моралі народу, стараймося вивчити його мову. Яке б не спіткало нещастя, спини його від сліз- бережи очі для пролиття про нещастя інших. Дві речі роблять людину Християнином: життя для блага інших та суспільства і правдивість. Тільки Бог може мати всеосяжної мудрістю, а людині властиво лише прагнути до неї. Нічому і нікому не дивуйся. Без звичайних людей не буває великих. Подяку пам'ятаймо так само довго, як і образу. Не було випадку, щоб голий щось втратив. Закон повинен бути голосом розуму, а суддя – голосом закону. Все досліджуй, давай розуму роботу, а Богу перше місце. Статую прикрашає вигляд, а людину – її діяння. Намагайся бути мудрим, а вченим – у вільний час. Життя подібне до театру та ігр: одні приходять на них змагатися, інші – торгувати, а найщасливіші – дивитися. Жарт,цукор, як і сіль, має вживатися з поміркованістю. Для Бога немає кращого житла на землі, ніж чиста душа. Де, як відомо, є необхідність, там є і можливість. Якщо проблему можна вирішити, то не варто про неї турбуватися, якщо її вирішити не можна, то турбуватися про неї марно. Подумав — вирішуй, а коли вирішив — не думай. Не затримуй того, що проходить, не проганяй того, що прийшло. Море тому і велике, що малими річками не гребує. Хто п’є, той не знає про шкоду вина; хто не п’є, той не знає про його користь. Горе, як рвана сукня, треба залишати вдома. Ніхто не спотикається, лежачи в ліжку. Одне добре слово може зігрівати три зимові місяці. Поступайся дорогою дурням і божевільним. Швидко — це повільно, але без перерв. Сонце не знає правих. Сонце не знає неправих. Сонце світить без мети когось зігріти. Той, хто себе знайшов, подібний до сонця. Сім разів перевір, перед тим, як засумніватися в людині. Зроби все, що зможеш, а в іншому покладайся на долю. У будинок, де сміються, приходить щастя. Є три загрози людству: матеріалізм вчених, невігластво керівників і хаос демократії. Ніколи не даваймо повної волі своїй уяві: вона може спричинити чудовисько. Тіло своє не робім труною для своєї душі. Не роби ніколи того, що не вмієш і тобі не знайоме, але навчися всього, що тобі треба знати. Тільки нешляхетна людина здатна в очі хвалити, а поза очі злословити. Чаша життя була б прісною, якби не впали в неї кілька гірких сліз. Однаково небезпечно і вручати божевільному меч і безчесному вручати влада. Що б про тебе не говорили чи думали, роби те, що вважаєш справедливим. Горе, як рвана сукня, треба залишати вдома. Ніхто не спотикається, лежачи в ліжку. Одне добре слово може зігрівати три зимові місяці. Поступайся дорогою дурням і божевільним. Швидко — це повільно, але без перерв. Сонце не знає правих. Сонце не знає неправих. Сонце світить без мети когось зігріти. Той, хто себе знайшов, подібний до сонця. Сім разів перевір, перед тим, як засумніватися в людині. Зроби все, що зможеш, а в іншому покладайся на долю. У будинок, де сміються, приходить щастя. Перемога дістається тому, хто витерпить на півгодини більше, ніж його противник. В усміхнене обличчя стрілу не пускають. Жінка захоче — крізь скелю пройде. Досконала ваза ніколи не виходила з рук поганого майстра. Не бійся трохи зігнутися, пряміше випрямишся. Холодний чай і холодний рис терпимі, але холодний погляд і холодне слово — нестерпні. Де права сила, там безсиле право. Яка душа в три роки, така вона і в сто. Колос зріє — голову хилить; людина багатіє — голову задирає. Нечесно нажите на користь не йде. Запитати — соромно на хвилину, а не знати — сором на все життя. Мало бути чоловіком і дружиною, треба ще стати друзями і коханцями, щоб потім не шукати їх на стороні. Прийшла біда — покладайся на себе. Буває, що листок тоне, а камінь пливе. Легше знайти десять тисяч солдатів, ніж одного генерала. Будь-яка жінка здається красивою в темряві, здалеку або під паперовою парасолькою. Причину та пластир можна приклеїти де завгодно. Святкувати приходять чужі, сумувати — свої. Зайва річ — зайва турбота. Коли легко на серці — і хода легка. Без звичайних людей не буває великих. Подяку пам’ятай так само довго, як і образу. Не було випадку, щоб голий що-небудь втратив. Краще один день на цьому світі, ніж тисяча на тому. Не вважай себе даже великою людиною за величиною довжини твоєї тіні при заході сонця. Короткі слова «так», «ні», але вони вимагають серйозного роздуму. Роби велике діло, не обіцяючи великого значення. Якщо можеш і хочеш стати орлом, не намагайся стати першим серед малих галок. Немає в нас нічого важливішого, крім душі. Життя подібне до театру чи видовища; а часто вельми погані люди займають найкращі місця. Людина, яка опинилася в полоні своїх пристрастей, вільною бути не може. Якщо не можеш чи не хочеш мати вірного друга, будь сам собі другом. Звичка підлабузника і з рабством примирить. Не закриваймо очей наніч, коли хочешо спати, не розібравшись з усіма своїми вчинками за прожитий день. Наше життя таке, яким його роблять наші думки. Побачте в людині хороше – і вона стане вашим другом. Люди ставляться до нас так само як і ми ставимося до них. Робіть добро не помітно. Зараз можна знайти дуже багато прикладів відомих людей, які дійсно надихають.Які не тільки позбулися своїх комплексів і якихось переживань, а й багато чого досягли. Читай багато книг, відвідуй семінари для вдосконалення своєї особистості, запишися у клуби за інтересами. Психологічний комплекс, як відомо, має негативний вплив. Він сказується на поведінці людини і заважає повноцінно жити. Необмежене коло спілкування допоможе тобі знайти нішу, у якій буде комфортно. Знайди людей, які повірять у тебе, будуть підтримувати та допомагати пройти цей складний шлях.


Спробуйте – хоча б задля цікавості – переконати людину в тому, що вона хороша і благородна. Незважаючи на те, що це досить негативний стан людини, у ньому є дуже багато позитивного – це зона росту. Комплекси має кожна друга людина. Тільки хтось їх намагається всіляко приховати, а хтось сприймає, як свої особливості.

Коли людина психологічно здорова, у неї будуть комплекси. Якщо людина не знає, що із нею відбувається, то вона не може зрозуміти, як із цим боротися.Саме тому потрібно сісти наодинці із собою, подумати про те, що тебе хвилює і розібратися у тому, комплекс це чи ні. Якщо ти зможеш зізнатися собі, що маєш якийсь комплекс, то боротися із ним буде набагато легше. Навіть у найуспішніших людей є комплекси, невдоволення собою, страхи, сумніви та розчарування. Але вони не дивляться на це, як на комплекси. Вони дивляться на це, як на можливість для зростання і розуміння своєї особистості.

Комплекс неповноцінності – це глибинне відчуття, уявлення людини, що з нею щось не так. Слід відмітити, що людина і справді може бути гіршою у чомусь за інших, однак у випадку комплексів, оцінювання людиною себе і власних здібностей – викривлене. Кожен день життя дає нам якийсь урок. Думаю що великі люди обговорюють ідеї. Ми звичайні люди обговорюємо події а дрібні люди обговорюють людей

У першу чергу, викресли зі свого «списку друзів» тих, хто здійснює на тебе негативний вплив. Полегшення гарантоване відразу.

Повір у себе самого(-у)! Саме ти є джерелом натхнення і внутрішніх змін. Спробуйте зрозуміти, що ти нічим не гірший(-а) від інших. У деяких випадках, навіть кращий(-а).

Не розчаровуйся, що у тебе щось не виходить. Нехай це буде стимулом іти лише вперед.

Не бійся, що над тобою хтось буде насміхатися. Пам’ятай, сміється той, хто сміється останній. І на останок, не намагайся усім догодити.

Полюби себе і стань кращим для самого(-ї) себе. Удосконалюйся кожного дня. Не шукай кращих і гірших за тебе. Адже ти – лише в одному екземплярі. І точної копії не віднайти.

Не бійся змін. Будь щасливим(-ою) і люби себе таким(ою), який(-а) ти є. Адже ти – найкращий(-а)!

Від красних слів язик не відсохне. Ніколи не бреши тому, хто тобі довіряє. Ніколи не вір тому, хто тебе збрехав. Зберігайте віру і любов, і на ділі показуйте себе християнами. Віра і любов суть початок і кінець життя. Віра – початок, а любов – кінець, обидві ж в поєднанні суть діло Боже. Всі інші чесноти від них відбуваються• Від теплого слова і лід розмерзається. • Де руки й охота, там скора робота[2].

• І нести важко, і викинути шкода[3].

• Менше слів— більше діла. • Водою ситий не будеш. Зима без снігу, як літо без хліба. • Не той сніг, що мете, а той, що зверху йде. Весняний дощ зайвим не буває. • Кому влітку холод, тому взимку голод.

В неї брови до любові, а устоньки до розмови. • Дівчина, як тінь: ти за нею — вона від тебе, ти від неї — вона за тобою. • Їж з голоду, а люби змолоду. Від красних слів язик не відсохне. Не з багатством жить, а з людиною! За гроші не купиш ні батька, ні матері, ні родини Краще на вбогій жениться, чим вік з багатою волочиться.

Не шукай красоти, а шукай доброти. • Батьки глядять дочку до вінця, а чоловік жінку до кінця. • Жона держить дом за три угли, а муж за четвертий.

Де мало слів, там більше правди.

Добре слово краще, ніж готові гроші. • Дурний язик попереду розуму біжить. • Кров не вода, а серце не камінь. • Любов — не пожежа, займеться — не згасиш.

• Восени багач, а навесні прохач.

• Як добрий став — риба буде, а стече став — болото буде[

Де мало слів, там більше правди. • Добре слово краще, ніж готові гроші. Дурний язик попереду розуму біжить.

Атмосфера любові у вашому будинку – основа вашого життя. Відчувайте себе вільним, але не порушуйте меж. Дотримуйтесь правил: поважай себе, поважай інших, не тікай від відповідальності за свої вчинки. Потрібно прислухатися до себе, наодинці. Коли ви програєте, ви не втрачаєте накопичений досвід. Любові віддавайтеся повністю. Не дозволяйте суперечці зруйнувати дружбу. Оцінюйте свій успіх, пам’ятаючи про те, від чого вам треба було відмовитися, щоб його досягти. Пам’ятайте, що іноді мовчання є найкращою відповіддю. Проживіть гідне життя, щоб потім, у старості, вам було що згадати. У суперечках говоріть тільки про сьогодення, та не згадуйте минуле. Проводьте трохи часу на самоті. Якщо ви помилилися, негайно зробіть все, щоб це виправити. Кожен день життя дає нам якийсь урок. Атмосфера любові у вашому будинку – основа життя. Відчувайте себе вільним, але не порушуй меж. Дотримуйтесь правил- поважай себе, поважай інших, не тікай від відповідальності за свої вчинки. Потрібно прислухатися до себе. Коли програєш, накопичений досвід. Не дозволяйте суперечці зруйнувати дружбу. Оцінюй успіх, пам’ятаючи , від чого треба було відмовитися. Пам’ятайте, що мовчання є найкращою відповіддю. Проживіть гідне життя, щоб у старості, що згадати. У суперечках не згадуйте минуле. Якщо помилилися, зробіть , щоб виправити. Джерелом енергії, ентузіазму є любов до Христа . Молитва є повітрям, їжею, яка живить . Ціле життя є єдиною великою молитвою. У цьому світі є тільки один спосіб заслужити любов – перестати вимагати її й почати дарувати любов, не сподіваючись на взаємність. Вираз, який ви носите на обличчі, куди важливіше одягу, який ви одягаєте на себе. Вмійте стати на позицію іншої людини й зрозуміти, що їй потрібно, а не вам. З тим, хто зможе це зробити, буде весь світ. Завжди пам'ятаймо, що діти люблять слухати розмови дорослих – і будьте напоготові. Дитина, оточена підтримкою – вчиться захищати;Дитина, оточена очікуванням – вчиться бути терплячою;Дитина, оточена похвалами – вчиться бути впевненою;Дитина, оточена чесністю – вчиться бути справедливою;Дитина, оточена безпекою – вчиться довіряти;Дитина, оточена схваленням – вчиться поважати себе;Дитина, оточена любов’ю – вчиться любити і дарувати любов;Дитина, оточена свободою вибору – вчиться бути відповідальною за свої рішення. Якщо будемо всім серцем вірити в те, що одного разу опинимося в потрібний час в потрібному місці, це обов’язково станеться. Захоплення заслуговує кожен, і ви в тому числі. Поводься так, ніби ти вже щасливий, і ти справді станеш щасливішим. Посмішка нічого не варта, але дорого цінується. Будьте зайняті. Це найдешевші ліки на Землі – і одні з найбільш ефективних. Будь-який дурень може критикувати, засуджувати й скаржитися. Але розуміння і прощення вимагає сильного характеру і самоконтролю. Вантаж майбутнього, доданий до вантажу минулого, який ви звалюєте на себе в сьогоденні, змушує спотикатися на шляху навіть найсильніших. Для доброї людини кожного дня починається нове життя. Дорога до серця людини лежить через розмову про речі, яким вона вірить найбільше Людина бодай п'ять хвилин на день буває дурнем. Справжня мудрість полягає в тому, щоб не перевищувати цей тимчасовий ліміт. Критикувати – надійний спосіб нажити ворогів. Люди не цікавляться ні мною, ні вами. Вранці, опівдні й після обіду вони зайняті лише собою. Не бійтеся ворогів, які нападають на вас, бійтеся друзів, які вам лестять. Пам'ятайте, що ім'я людини - найсолодший і найважливіший для нього звук будь-якою мовою. Перед вами людська натура в дії: винний звинуватить будь-кого, але тільки не себе. Сильне бажання чогось навчитися – це вже 50% успіху. Страх не існує ніде більше, окрім у вашому розумі. Таємниця наших нещасть в тому, що у нас занадто багато дозвілля для того, щоб міркувати про те, чи щасливі ми чи ні. Три чверті людей, з якими ви зустрінетесь, прагнуть співчуття. Проявіть його, і вони полюблять вас. Умійте стати на позицію іншої людини й зрозуміти, що потрібно їй, а не вам. З тим, хто зуміє це зробити, буде весь світ. Якщо хочете бути веселим, дійте весело. Якщо захочеться перероблювати людей – почни з себе. Це і корисніше, і безпечніше. Якщо хочете щось отримати – звертайтеся не з проханням, а з пропозицією допомоги. Кінець краще, ніж початок. Якщо любиш прибуток, шукай його пристойним шляхом. Тисяча на те перед тобою благословенних ремесел. У істини проста мова. Найголовніша з усіх згубних пристрастей є заздрість – мати інших пристрастей та беззаконь. Уникаймо людей, які, бачачи твої вади і недоліки, виправдовують їх або навіть схвалюють. Такі люди або підлабузники, або боягузи. Від них не чекай допомоги ні в якій біді чи нещасті. Краще в одного розумного і добродушного бути в любові і повазі, ніж у тисячі дурнів. Ми повинні бути вдячні Богові, що він створив світ так, що все просте – правда, а все хибне – неправда. Не все те отрута, що неприємне на смак. Похибки друзів ми повинні вміти виправляти або зносити, коли вони несерйозні. Що полюбив, в те й перетворився. Хіба може говорити про біле той, кому невідомо, що таке чорне? Ніхто не може вбити в собі зло, поки спершу не зрозуміє, що таке зло, а що добро. А не пізнавши цього усередині себе, як можна пізнати і вигнати його в інших. Нам недобре від того, що ми знаємо багато зайвого, а не знаємо найпотрібнішого: самих себе. Не знаємо того, хто живе в нас. Якби ми знали і пам’ятали те, що живе в кожному з нас, то життя наше було б зовсім інше. Відповідай спокійно, коли на тебе кричать; Реагуй м'яко, коли на тебе насідають; Стався доброзичливо, коли до тебе ставляться агресивно; Зустрічай з добродушною посмішкою, коли до тебе прийшли зі злістю; Благословляй, коли тебе проклинають; Від душі роби добро, коли тобі зробили зло; Будь лаконічним, коли інші багатослівні; Уникай, коли втягують у сварку; Перестань слухати, коли інші брешуть; Будь простим, коли інші мудрують; Відреагуй з гумором, коли безжально судять;

Попроси повторити спокійно, коли на тебе злобно накричали «Лагідна відповідь гнів відвертає, а слово вразливе гнів підіймає». (Приповісті 15:1). Все змінюється і все проходить. Нема юдея ані грека, нема невільника ні вільного, немає ні чоловіка ані жінки, бо всі ви одно у Христі Ісусі. Вчися розуміти і поважати інших людей. Не починай конфлікти першими. Задумайся, як часто ти їх провокуєш? Думай позитивно. Бажай добра. Ніколи не накопичуй зло всередині себе. Уникай конфлікту на роботі чи вдома — просто промовчати. Не критикуй!Не сперечайся!Не скаржся!Не звинувачуй! Посміхайся! Гарний настрій — порятунок від скандалів. Не бійтеся визнати, що у вас є віра. Розкажіть про те, що керує вашою вірою. Знайте Біблію. Біблія – джерело великої мудрості. Не почувайтеся так, ніби ви мусите знати всі відповіді на запитання. Набагато краще просто сказати: «Чудове питання! Я не знаю на нього відповіді». Будьте логічними. Не заперечуйте важливості наукових тверджень. Це правда, що наука не має відповідей на усі запитання, але на деякі таки має, і якщо намагаєтеся заперечити, ризикуєте опинитися в дивній ситуації. Раціональні аргументи християнства мають довгу історію, і якщо ви можете їх використовувати, то говоріть термінами, які ваш друг зможе зрозуміти. Збагніть, що ваша єдина мета – це посіяти зерно. Просто відстоюйте християнство, наскільки можете, і пам’ятайте, що це Божа справа, не ваша. Моліться. Не робіть помилки, покладаючись лише на власний розум, у той час коли Святий Дух – до ваших послуг. Ви будете вражені. І це буде корисно. Ті, кому вдається сприймати роботу не як рутину, а як кар'єру та покликання, значно частіше почуваються щасливими. Привчи себе щодня записувати або нагадувати собі, що хорошого відбулося. Невдовзі це стане хорошою звичкою, і ти навчишся бачити позитивні сторони життя. Краще перестань звинувачувати себе та винеси користь із помилок. Обміркуй свої дії, зрозумій причини невдач і винось користь. Змирися, що помилки бувають, навчитися контролювати свої емоції у зв'язку з ними. Окреслюй собі здійсненні цілі, не завищуй планку. На шляху до великої глобальної мети став маленькі та легкодосяжні. Хочеш досягти більшого на роботі – проаналізуй і з'ясуй, що робилося не так. І просто виправ помилки. Хочеш стати щасливішим – стань кращим. Не подобається фігура – займися спортом, не подобається кар'єра – працюй краще. Наприклад, хочеш схуднути – поклади корисну їжу ближче, а шкідливу – якнайдалі. І роби заплановану справу щодня, щоб вона стала справжньою звичкою. Не відмовляйся від підтримки близьких Почни цінувати своїх колег на роботі та близьких удома. Налагодь хороші стосунки, усміхайся, вітайся з ними, спілкуйся під час перерв, визнай достоїнства кожного та цінуй внесок у спільну справу. Доки ти не приймеш твоїх обмежень, доти не зможеш збудувати чогось тривкого, бо витрачаєш час на мріяння й бажання засобів і можливостей, що інші мають. Перестань дивитись на засоби й можливості інших; поглянь на твої, пізнай їх добре, візьми їх в руки і працюй. Не заперечуй своєї обмежености: це було б згубне для тебе. Заперечити її — не означає ліквідувати її. Натомість треба добре її пізнати, не перебільшуючи й не зменшуючи її. Якщо ти можеш змінити в ній дещо, чого чекаєш, щоб узятись до праці спокійно, але постійно? Якщо ти не можеш нічого зробити, прийми її. Піднеси твоє чоло і спокійно та рішуче прийми її. Не щоб вона тебе розтрощила, але щоб ти її ніс і жертвував. Не бійся. Бог тебе бачить, і в його очах ти не менший і не менше люблений від кого-небудь, котрому ти завидуеш. Жертвуй Йому твої турботи, твій жаль, твоє страждання і вір більше в Його силу, ніж у твої можливості. Якщо ти признаєш, приймеш і пожертвуєш свої обмеженості Богові, ти побачиш, що твоя бідність стане незмірним багатством. Твої обмеження не є тільки перепонами; вони є також Божими вказівками на дорозі твого життя. Може ти не вмієш добре говорити? Боязкий ти? напевно ти маєш більше виконувати, ніж командувати. Ти, може, нездібний до наукової праці; хіба також і до конкретної, до організації, до виконування планів та ідей? Признай, прийми, жертвуй твої обмеження; але також і твої якості, здібності, можливості. Тобі їх не бракує. Признати дари, що Бог дав нам, не є злом. Зло — гордість — є тоді, коли ми думаємо, що ми заслужили собі на них або придбали їх собі нашими силами. Правдиво покірний .нічого не боїться, навіть себе самого; признає свої якості й обмеження; не бояться інших людей. Він боїться тільки Бога. Коли ти одержуєш дарунок від приятелів, виявляєш своє вдоволення й дякуєш. Бог Отець дав тобі немало дарунків! Часто ти не відважуєшся поглянути на них та радіти з них; а ще менше дякуєш за них. Граєш доброчесного, а ти навіть невихований, нечемний. Дари твого небесного Отця не є тільки для твого особистого вжитку. Вони також і для інших та для Нього. Чим більше ти одержав, тим більшу відповідальність ти маєш. Тому, якщо ти маєш боятись чогось, то бійся невикористати твоїх здібностей. Прийми себе таким, яким ти є, також і у відношенні до інших. Чому ти боїшся того, що є розумнішим від тебе, що краще вміє говорити, що краще знає справу ? Чому ти боязкий, спаралізований комплексом меншевартости? Тому, що ти не погодився бути тобою і перед іншими ти страхаєшся їхньої оцінки. Не намагайся, і навіть не бажай жити життя іншого: воно не для тебе. Бог Отець приготовив нам життя на нашу міру. Жити життям когось іншого, було б носити одяг іншого, тому що він йому добре пасує. Але для тебе той одяг буде або заширокий, або завузький. Не журися тим, що інші думають чи говорять про тебе. Вони приймуть твої обмеження, якщо ти сам признаєш їх. Але вони не простять тобі того, що ти боїшся або соромишся, і хочеш їх обманути, показуючись таким, яким ти не є. Таким чином ти допоможеш іншим, бо люди потребують таких, що вміють признати свою обмеженість, щоб і вони самі мали відвагу признати і свою. Пам’ятай, що не тільки ти є обмежений, але й інші також; немов людини, яка в чомусь не була б обмежена. Будь собою. Інші потребують тебе таким, яким ти є, яким Господь тебе створив. Ти не маєш права маскуватись, грати комедію, бо ти обманював би інших. Скажи собі: «Я принесу щось нового для його життя, бо вийшов з рук Божих ». Кожна людина в якийсь спосіб є обмежена, неповна. Всі люди разом творять людство, а в Христі — його Таїнственне Тіло. Обмеженість кожного — це запрошення до злуки з іншими в любові. Май тільки одне бажання: бути вповні, без найменшого ухилу, тим, яким тебе Бог бажав і ти будеш досконалий. Виховуйте дітей, подаючи їм бездоганний зразок. Діти не люблять повчань та нотацій, вони хочуть бачити ваші поступки, а не слухати ваші слова.За будь-яких обставин намагайтеся бути на висоті в очах своїх дітей. Не виставляйте напоказ свої слабкості та недоліки. Коли батьки дозволяють дітям бачити їхні слабкості, діти хвилюються, втрачають орієнтацію, оскільки їм немає більше на кого покластися. Людина має закохуватися і давати можливість закохуватися в себе. Вершиною мудрості є доброта. Люди егоїстичні. І все ж люби їх. Якщо зробиш добро, люди звинуватять тебе в корисливості. І все ж твори добро. Якщо тебе супроводжує успіх, ти наживаєш ворогів. І все ж добивайся успіху. Добро, зроблене тобою, завтра ж забудуть. І все ж твори його. Щирість і відкритість зроблять тебе уразливим. І все ж будь щирим і відкритим. Те, що будував роками, може зруйнуватися в одну мить. І все ж будуй. Люди потребують допомоги, але вони ж стануть дорікати тобі. І все ж допомагай людям. Віддавай світу найкраще, що маєш, але натомість одержиш удар. І все ж віддай світу найкраще, що в тебе є! Дитина, почуваючи себе маленькою та слабкою, хоче мати над собою непорушний авторитет, що захищає її. Дитина шукає у батьків підтримки. Якщо вдома дитина є свідком сварок, суперечок між батьками, бачить брехню та нечесність, то як батьки можуть очікувати, що їм вдасться добре виховати її? Це причина багатьох трагедій у сім’ї та у суспільстві. Краще не бити дитину. Ніколи не карайте дитину, якщо ви сердитесь. Ви залишите в її пам’яті враження ненависті, злоби, а не справедливості. А для справжнього виховання дитина повинна відчувати, що ви справедливі, і тому праві, караючи її.Ваші покарання повинні бути продиктовані не тим, що у вас лопнуло терпіння, а бажанням дати зрозуміти дитині, що для її ж блага існують правила, яких потрібно дотримуватись. Батьки завжди поруч. Діти повинні безмежно довіряти своїм батькам і підкорятися їм. Це одне з основних правил виховання дітей в дружній і люблячій сім'ї. Так поводився Ісус у Назареті, тридцять років підкоряючись своїм батькам. Життя коротке і ви повинні бути в змозі залишити поганий кіно, викинути погану книгу, йди геть від поганої людини. Будь сміливим і радісним з того, що ти християнин! Молися до Бога про мудрість і Бог дасть мудрість! На Службі Божій ти серед незліченного числа Ангелів, які в найбільшім захопленні є присутні при Божественній Жертві. Одна Служба Божа, вислухана за життя, Богові миліша, а тобі корисніша від багатьох Служб Божих за тебе по твоїй смерті. Вона тебе охороняє від багато лиха й небезпек, які мали б тебе стрінути. Через кожну Службу Божу ти душам в чистилищі даєш найбільшу поміч. Ти дістаєш благословення священика, яке Бог потверджує в небі. Ти є благословенним в твоїх дочасних зайняттях і справах. На кожній Службі Божій можеш зменшити кари гріхи. Через Службу Божу ти даєш Богові Ісусу Христу найбільшу славу.Він відпускає незнані гріхи, з яких ти ніколи не сповідався.Кожна Служба Божа піде з тобою на Суд і буде благати помилування. За здоров’я дітей ,батьків, родичів, друзів не п’ють — за них моляться.І за щастя не п’ють — за нього і борються. В кожній людині є дух Божий. Потрібно його лише віднайти. Доброта - це мудрість у сприйнятті життя. Добре виконана робота - це мистецтво. Шукайте Бога в собі, тоді буде мир серед людей. Важливо не говорити про людину погано, а побачити щось добре в ній. І в науці, і в математиці є мистецтво.

Бог любить нас[edit]

Навчаючи інших вчися сам. Хто є терпеливий, той буде спасенний. Немає сліпих випадків, але є Боже Провидіння. Важливо не що ми робимо чи як багато ми робимо, але як ми це робимо. Правду завжди необхідно говорити з любов’ю. Переступити через страх, подолати перешкоди – це і є справжня віра. Сердечна ніжність дарує свободу дій іншій людині. Нема людей, щоб любити і виявляти ніжність до інших. Важить не перемога, не доведення власної правоти, а те, що ми насправді любили. Єдиною розумною відповіддю на агресивність є любов. Гармонія завжди є там, де є любов. Критерієм розпізнання покликання є відчуття щастя. Лише коли залишатимемося самими собою, тоді зможемо дарувати і отримувати любов. Молитва це битва любові проти гріха і смерті. Скільки Господь посилає спокус, стільки ж і дає душі благодаті. Тільки Бог бачить серце. Досить кілька фраз, але промовлених серцем, і голос мають почути. Правдива любов, сердечна ніжність не чекають нічого у відповідь. Насолоджуватися теперішнім, не жалкувати за минулим, не замріюватися майбутнім. Тим, що ходять у світлі, нічого боятися темряви.

Навіть якщо подія матиме сотню облич, ти повинен бачити найгарніше.

Любов містить у собі радість, мир, віру в людей, терпеливість, доброту і вміння володіти собою. Без любові вершини стають неприступними, моря – нездоланними, пустелі – нестерпними, а труднощі – життєвим тягарем. Щоб почути Бога, треба знати мову душі, а це - мова любові. Через любов можна страждати, але завдяки любові можна також радіти та заспокоюватися. Якщо дарувати ніжність іншим людям, це збільшить силу, відчуєття втіху від життя.

Любов є єдиним критерієм усіх наших учинків. Любов породжує любов. Нічого в житті не стається з нами випадково, і все має свій сенс. Як ми живемо, так і молимося. Молитва є ознакою життя, сповненого довіри до Бога.

Реальність залежить від того, як її сприймаємо. Молитва завжди має сенс. Молитва –приносить плоди. Не треба опускати нагоди любити і приносити радість. Ми є тим, що даємо іншим. Завжди треба підтримувати те добро, яке у людині вдається помітити.

Ласкаве слово вгамовує злість. Де є ніжність, там немає агресивності. Правдивою любов’ю ніколи не можна любити забагато. Любові треба вчитися.

Бог продовжує втручатися в історію багатьма знаками. Боятися любови означає боятися життя. Справжня радість з’являються коли в нашому серці є добро. Вчинки вартують більше, ніж слова. Вони залишаються в пам’яті і формують людину. Лише у смиренному серці розквітає радість. Радість – це сяйво любові. Молитва – це правдиве і єдине джерело життя. Любити – значить дарувати себе і приймати іншого в дар для себе. Іншої правди, ніж любов немає. Людина гарна, коли її погляд правдивий.

Жити – означає творити кожної миті[edit]

Наш час стане повним настільки, наскільки ми наповнимо його своєю любов’ю. Світло сяє на обличчі від радості, що йде від серця.

Виражена голосом ніжність дозволяє іншій людині відчути свою унікальність. Любов не стирає минулого, але вона змінює майбутнє. Людина є слабкою, проте вільною. Неважливо ким ти був. Важливо, ким ти є зараз. Щастя можна знайти і в темні часи, якщо не забувати звертатися до світла. Любов є справжньою тільки тоді, коли робить людину вільною і незалежною. Коли вчимося любити, від нашого серця відступає страх. Любов – не вчинок, а спосіб життя. Всередині кожного дорослого живе дитина, яка бажає ніжності. Мудрість плине із серця, в якому панує мир. Важливо в життєвих ситуаціях довірятися Богові, пам’ятали, що Господь – Цар над царями, що Він контролює ситуацію, що Бог є за всім, що діється в нашому житті. Стараймось зберігати мир і не давати вивести себе з рівноваги, що би не діялось у нашому житті, бо лише в мирі зможемо залишатися в Божій присутності, чути Його голос і чинити діла, гідні Божих дітей. Одного дня зникнемо назавжди і час - ніколи не повернеться. Не створювати чутки. Життя літніх осіб полегшує усвідомлення людських цінностей і виявляє нерозривність поколінь. Літні особи мають можливість долання бар’єрів між поколіннями. Церква – учителька та матір для супругів у труднощах. Від християнських батьків, вимагається послух віри: вони покликані прийняти Господнє Слово, про їхнє подружнє і сімейне життя, яке Христос зробив святим. Сімейна молитва є спільною молитвою чоловіка і жінки, батьків і дітей. Є глибокий та життєвий зв’язок між молитвою Церкви і молитвою кожного віруючого. Сім’ї мігрантів повинні мати можливість усюди знайти в Церкві свою батьківщину. Любити сім’ю означає знати й шанувати її цінності та можливості й завжди підтримувати. Любити сім’ю означає розпізнавати небезпеки та лиха, які загрожують, щоб їх здолати.


Любити сім’ю означає докладати зусиль до створення середовища, сприятливого для її розвитку.

Добро діючи, не надійтеся ні на що добре. Не наслідуй лиходіїв, не завидуй тим, що творять беззаконня, бо лиходії винищені будуть, а ті, що надіються на Господа, заволодіють землею. Щастя має сенс тільки тоді, коли є з ким його розділити. Крихкість кришталю — це не вада, а вишуканість. Розвиток людського духу неможливий без нового досвіду. Якщо хочеш щось в житті, простягни руку і візьми. Коли ти прощаєш, — ти любиш, а коли ти любиш, Бог осяває тебе світлом!

Помиляєтеся, якщо думаєте, що радість життя полягає лише у взаєминах. Дивіться скільки всього дав нам Господь — радість у всьому, в будь-якому новому досвіді. Море дарує ризики і удари і дозволяє відчути себе сильним. Якщо освіта не стоять на ґрунті молитви, то важко сподіватися, що ми зможемо щось по-справжньому змінити у цьому світі Якщо я християнин, я хочу, щоби ті цінності, які для мене є важливими – стали провідними також в державі Кожної миті стоїмо перед вибором і здійснюю його, обравши піти праворуч чи ліворуч. Бог дає мені підказки, але ніколи не змушує Божий Дар потрібно прийняти, розвивати, бути за нього вдячним і послужити ним. Як правильно повестись з даром знає Бог. Різниця між закоханістю і любов’ю у тому, що закоханий – це стан, коли мені добре з тобою, а коли я люблю тебе – це є стан, коли я хочу, аби тобі було добре. Я починаю дбати і про себе, а про тебе. Усе пусте, що люди про тебе думають. Одні дивляться лагідним, добрим, зичливим оком. Другі - лукавим. Люди, які таким переймаються, скоро з ума сходять. Найліпше сміятися з того. Своє роби і йди вперед. Ми є українцями. Віра наших батьків є вірою наших дітей. Українець українцеві є братом. Українець, народові служи. Україна є нашою матір’ю, не можна про матір говорити погано. Думай про те, що може зробити щасливим. Будь з людьми, з якими добре! Йди тільки туди, де чекають! Роби те, що любиш робити! Посмішка нічого не коштує,але багато додає. Вона збагачує тих,хто її отримує,не роблячи бідним того, то її дарує. Вона триває всього одну мить,а в пам'яті,іноді лишається назавжди. Ніхто не є настільки багатим,щоб не потребувати її,і нема такого бідняка,який би не став від неї багатшим. Вона творить щастя в домі, породжує атмосферу доброзичливості і служить паролем для друзів. Святість -здатність до навернення, до покаяння, до готовності розпочати все з початку і, особливо, до примирення та прощення Той, хто має надію- живе. Шляхи нелегкі, проте ми створені не для легкого життя, а для великих речей, для добра. Насильство служить не людяності, а нелюдяності Я вірю, що є найвища досконала Істота є Господь, і вірю, що Він радіє зі щастя тих, кого створила. І, оскільки без чеснот людина у цьому світі щасливою бути не може, я твердо вірю, що Він радай бачити мене доброчесним. Свобода слова — це головна опора вільного уряду; коли ця підтримка втрачається, конституція вільного суспільства втрачає зміст, а на його руїнах піднімається тиранія. Хто готовий відмовитись від свободи заради безпеки, не заслуговує ні свободи, ні безпеки. Свободи гідні лише доброчесні люди. Коли нації стають порочними, їм більше потрібні господарі. Люди занадто багато думають про безпеку замість того, щоб думати про можливості. Здається, вони бояться смерті. Недовіра та обережність — це батьки безпеки. Щасливий народ і благословенний вік, історія яких цікава. Ніколи не було ні доброї війни, ні поганого миру. Пам'ятай, час — це не гроші. Якщо любиш життя — не марнуй часу, бо життя складається саме з часу. Добре зроблене завжди краще, ніж добре сказане. Життя — це шахи, в які ми хочемо перемогти супротивників і в яких існує велика кількість і вдалих і поганих ходів, шо певною мірою відображають наше уміння бути розсудливим. Бачити легко, важко передбачити. Найблагородніше питання звучить так: «Яку добру справу я можу зробити?» Лінощі роблять будь-яку справу важкою. Лінь — як іржа: вона роз'їдає швидше, ніж часте вживання зношує. Велику імперію, як і великий пиріг, найлегше об'їдати з країв. Ніколи не очікуймо неприємностей і не переживаймо за те, чого, можливо, ніколи й не буде. Не варто оплакувати те, що можна виправити. Самозакоханий не має суперника. Більшість людей не люблять марнославства в інших, бо їм важко ділитись власним.

Добре тим, хто нічого не чекає, бо його ніколи не спіткає розчарування. Хто купує зайве, потім продає необхідне. Легше придушити в собі перше бажання, ніж задовольнити наступні. Великодушна людина має кілька недоліків, щоб не засмучувати своїх друзів.

Ісус з Назарета залишив нам мораль і релігію — найкраще з того, що бачить світ.

Служити Богу, значить робити людям добро, молитва — це вид служіння Йому.

Якщо люди злі, коли в них є Віра, то що з ними було б без неї?

Атеїст — нещасна дитина, яка марно намагається переконати себе, що у неї немає батька. У цьому світі все непевне, крім смерті. Любіть своїх ворогів, бо вони говорять вам про ваші помилки. Хто живе надією, ризикує померти голодною смертю.



Змінивши мислення, змінимо своє життя. Цілі людей –ідеальні відносини, знайти роботу своєї мрії, стати щасливими і задоволеними життям. Але досягнення навіть однієї з цих цілей вимагає роботи над собою, терпіння і наполегливості. Одні будують міцну сім’ю, інші вибирають професійне зростання, треті – подорожі та пізнання світу. Не всі розуміють, як саме цього досягти. 1. Щастя не може бути метою. Не женіться за щастям. Ви не знайдете його в іншій людині, або в речах. Щастя виходить зсередини, і ви можете досягти цього стану, коли навчитеся отримувати від життя. Ви повинні оволодіти мистецтвом і міркувати про досягнення і цілі, це і буде ваш шлях щастя. 2. Не будьмо залежними сильно від думки оточуючих.Якщо ви задоволені собою і впевнені, що ви хороша, розумна і гідна людина, вам ніколи не знадобляться інші люди, щоб судити вас. 3. Якщо ви хочете чогось досягти, не чекайте і не питайте дозволу або схвалення в інших, щоб зробити це. Постарайтеся стати тим, хто контролює все сам. 4. Будьте людиною, яка перетворює знання в дії. Незріла людина часто має знання, але не знає, як його застосувати, тому йому нічого не залишається, як критикувати інших. 5. Сплановані дії – запорука успіху.Переконайтеся, що ви плануєте свої дії і організуєте життя згідно зі своїми пріоритетами. Це і є щастя. 6. Не підозрюйте оточуючих у всіх гріхах.Ваш ворог – не той, хто ховається в засідці, чекаючи, поки ви підслизнетесь. Ваш ворог – це ви самі. І сутичка з цим ворогом може бути дуже жорстокою. 7. Ви не усім маєте подобатися.Якщо будете намагатися догодити кожному, можете відразу готуватися до великого провалу. Це неможливо. І нема чого. І якщо ви спробуєте, ви будете почувати себе незграбним і емоційно втомленим. 8. Якщо люди намагаються змусити вас почувати себе винуватим, або вдячним за їх допомогу, запитайте, скільки коштують їхні послуги. Розрахуйтеся і попрощайтеся 9. Мрійте про реальні речі.Якщо вам подобається фантазувати, мрійте про те, що можливо втілити в життя. Не витрачайте час на обдумування нереальних планів і цілей. 10. Не придушуйте почуття. Депресія – це погано і неприємно. Але це також і можливість заглянути всередину себе. Дізнайтеся, що змушує вас рухатися далі, а що гальмує на цьому шляху. 11. Розмовляти з друзями, безперечно, дуже приємно. Але в розмові з ворогами ви можете дізнатися дещо нове про себе. Тому іноді корисніше слухати ворогів і друзів. 12. Читання хорошої книги завжди набагато корисніше, ніж спілкування з поверхневою людиною. 13. Не копайтеся в життя інших, натомість зосередьтеся на тому, що приносить користь вам, наприклад, на науках або Біблії. 14. Якщо ви відчуваєте, що відносини, романтичні або ділові, заважають вам розвиватися і стримують вас від успіху, перегляньте їх. 15. Любіть людей. Якщо ви боїтеся заговорити з людьми, позбудьтеся цієї думки. Допустіть хоч на секунду, що людина може бути позитивно до вас налаштована. 16. Ідея про існування чоловічої та жіночої логіки сама по собі нелогічна. Людина або розумна, або не освідчена. 17. Якщо ви самотні, особливо після розриву відносин, не лякайтеся. Самотність – це частина вашої зрілості і духовного зростання. До того ж, будучи наодинці з собою, можете бути набагато продуктивнішими, ніж зазвичай. 18. Діліться радістю.Ніколи не будьте занадто в своєму власному щасті. Коли ви ділитеся ним зі своїми друзями, щастя має здатність збільшуватися. Його стає більше – адже ви бачите, як радіють ваші рідні люди. 19. Одні вміють рухатися швидко, а ви живете в своєму темпі. 20. Не звертайте сильно уваги на образи і критику.У день, коли ви досягнете мети, не матиме значення. 21. Той, хто не вміє хвалити своїх, обов’язково буде критикувати всіх навколо. Навіть якщо йому особливо нічого сказати. 22. Вчіться жити не для себе.Поки ви не будете намагатися щось довести оточуючим, ви будете жити для них.

1. Те, що нас стримує– це брак роздумів, молитви, єднання з Богом. 2. Ангел є приятелем Бога. 3. Людина була створена з любові, тому любов так сильно її притягує. 4. Якби ми знали, як сильно наш Бог нас любить, ми раділи би дуже ! 5. Коли маємо зробити дві справи, віддаймо першість тій, яка нам більше подобається. 6. Коли нам у голову приходять добрі ідеї, це значить, що нас навідує Святий Дух. 7. Коли приходить смерть з собою нічого не заберемо. 8. Любов до ближнього це По-перше, в тому, щоби хотіти для нього добра. По-друге, в тому, щоби робити йому добро при кожній нагоді. По-третє, щоби терпіти і виправдовувати помилки ближнього. 9. Наші провини є щодо Божого милосердя. 10. Божа любов є передчуттям.

Литература[edit]

  • Ших Ю. А., Огірко І. В. Віртуальне паломництво — інтернет технології для задоволення духовних потреб. Поліграфія і видавнича справа. — Львів : УАД. — № 2 (58). — 2012. — С. 77—81.
  • Криницька І. П., Огірко І. В. Аналіз презентації явища насильства над дітьми в сім'ї в сучасних інформаційних технологіях. Поліграфія і видавнича справа. — Львів : УАД, 2012. — № 2 (58). — С. 81—88.
  • Огірко І. В., Дмитришин А. Управління якістю проекту книги // Кваліологія книги. — Львів  УАД, 2012. — С. 259—265.
  • Пілат О., Огірко І. Інформаційна система оцінки якості електронних видань // Український Університет в Москві, Москва. — Т. 17. — 2012. — С. 162—166.
  • Гаранько Т., Огірко І. Перспективи впровадження автоматизовних систем управління // Комп'ютерні технології друкарства. — Львів  УАД, 2012. — № 27. — С. 329—334.
  • Огірко І., Огірко О. Духовно-моральні аспекти фізичного виховання // Фізичне виховання, спорт і культура здоров'я у сучасному суспільстві: зб. наук. пр. Волин. нац. ун-ту ім. Лесі Українки. — Луцьк : Волин. нац. ун-т ім. Лесі Українки, 2012. — № 2 (18). — С. 21—27.

Для студентів старших років навчання. Основною метою є ознайомлення студентів з основами проведення наукових досліджень. Огірко І.В.