Nokia

From Wikiversity

Tanel Särgava

Nokia on maailma liider mobiilsuses, muutuste juhtimises ja interneti ja kommunikatsioonitööstuse ristumise kasvamises. Nokias tehakse laias valikus mobiilseid seadeldisi mitmesuguste teenuste ja tarkvaradega, mis võimaldavad inimestel kogeda muusikat, navigatsiooni, videosi, televisiooni, pilte, mänge, ärimobiilsust ja palju muud. Peamiseks fookuseks on arendada tarbija internetiteenuseid, ettevõtte lahendusi ja tarkvara. Samuti pakutakse ka varustust ja lahendusi teleside jaoks läbi Nokia Siemens võrgustiku.

Fakte NOKIAst (2007a)[edit]

  • Peakontor asub Soomes
  • Maailma nr. 1 mobiilide tootja, 38% osakutest kogu turust
  • Toodetud on umbes 437 miljardit mobiilset seadeldist
  • Käive 51.1 miljardit eurot
  • Koos Nokia Siemens Network-ga on palgatud 112 262 inimest
  • Müüakse tooteid rohkem kui 150 riigis
  • Maailma viies väärtustatuim bränd (Inerbrand 2007); #1 bränd Aasias (Synovate 2006 ja 2007) ja #1 bränd Euroopas (Euroopa Brändi Instituut, sept. 2007)

KKK (Korduma Kippuvad Küsimused)[edit]

Kuidas Nokia oma nime sai?[edit]

See firma sai oma nime Nokia jõe järgi mis asub Lõuna-Soomes, mille kõrvale oli esialgne Nokia massitehas ehitatud

Kui vana on Nokia?[edit]

Nokia juured ulatuvad 1865 aastasse, kui Nokia puu-massitehas ehitati. 1967 aastal, kui liideti kokku kolm erinevat tehast, võttis Nokia oma nime ja korporatsiooni kuju Soome Vabariigi õiguste alusel Kus toodetakse Nokia tooteid? 2009 aasta lõpul oli Nokial 15 erinevat tehast mis asusid Brasiilias, Hiinas, Soomes, Saksamaal, Ungaris, Indias, Mehhikos, Korea Vabariigis ja USA-s

Nokia mobiiltelefoni testimine[edit]

Enne, kui Nokia oma mobiilid poelettidele paiskab, peavad need läbima erinevad katsed, et kindlaks teha kui vastupidavad need ikkagi on. Nokia insenerid on välja mõelnud rohkem kui 200 testi telefonide füüsiliste omaduste kontrollimiseks. Tooksin siinkohal välja kõige ekstreemsemad. Kulunemise ja purunemise kontrollimiseks vajutatakse telefonis igat klahvi vähemalt 500 000 korda ning klahvid mida kasutatakse tihedamini, näiteks 'Vali' või 'Helista' vajutatakse lausa üle miljoni korra Kontrollimaks, kas telefon ka püksitaskus vastu peab, hõõrutakse telefoni vastu püksisäärt mitme päeva jooksul kuni 750 000 korda, see peaks välja tooma selle, kui palju tolmu ja kriime telefonile koguneb, ning kuidas värv selles kulub. Samuti tuleb testida telefoni kulumist näiteks käekotis. Selleks visatakse telefon koos teravate esemetega, näiteks võtmekimp, pöörlevasse konteinerisse. Telefon peab ka vastu pidama kiiritusele, seda testitakse erinevate ahjude, külmikute ja paljude muude asjaadega. Nokia telefon peab suutma töötada ka 20 miinuskraadi juures ning isegi 55 soojakraadi juures.


Kasutatud kirjandus[edit]

  1. http://www.nokia.com/NOKIA_COM_1/About_Nokia/Sidebars_new_concept/Nokia_in_brief/InBriefJuly08.pdf
  2. http://www.nokia.com/about-nokia/company/faq
  3. http://www.e24.ee/?id=106031