Talk:Nokia

From Wikiversity
Jump to navigation Jump to search

Retsensioon[edit]

Nokia kui üks tuntumaid brände maailmas ja vajaks rohkem tähelepanu. Räägitud oli küll ajaloost ja tema tuntusest, kuid lähemalt oleks võinud tutvustada müügiedu, mis on seotud erinevate mudelitega. Samuti oleks saanud rääkida, missuguseid teisi tooteid nad toodavad. Veidi lühike sellise teema kohta.

Peep Bergštein

Retsensioon teemale Nokia[edit]

Nii, valisin retsenseerimiseks selle teema, kuna Nokia on väga tuntud ja soovisin midagi uut teada saada. Kahjuks oli informatsiooni ilmselgelt vähe, leidusid ka mõned kirjavead. Rohkem oleks võinud olla informatsiooni ajaloo kohta, kuidas Nokia alguse sai, mis on aegade jooksul muutunud jne. Oleks võinud välja tuua ka mõndade toodete lühikirjelduse, pilte vms. Positiivne on see, et on nähtud vaeva tõlkimisega ja need testimise faktid olid ka huvitavad (neid oleks võinud ka rohkem välja tuua).
Leidsin netist mõned lingid, kust oleks saanud siia referaadile ilusti infot juurde,
nt: http://www.rahajuht.ee/index.php?option=com_content&view=article&id=227&Itemid=146 ja
http://www.lhv.ee/news/index.cfm?id=1118996

Siiri Saar

Retsensioon[edit]

Valisin selle teema retsenseerimiseks, kuna ise olen Nokia telefonide pooldaja ja mõtlesin, et saan Nokia kohta midagi huvitavat teada. Minu jaoks jäi ka natuke informatsiooni puudu. Oleks tahtnud pikemalt ajaloost kuulda ning lisaks näidata toodete arengut. Näiteks mobiilide osas (millal tuli turule esimene värviline telefon, millal puutetundlik, jne.).Oleks võinud ära mainida ka Nokia mobiilide operatsiooni süsteemi Symbian OS-i. Mis mulle meeldis et oli välja otsitud huvitavad faktid, aga faktide andmed kuulusid aastasse 2007, mis minuarust on tehnika valdkonnas liiga vanad. Ma kujutan ette, et 2010 aasta näitajad ei ole nii roosilised, kui olid need 2007 aastal. Tööd oleks võinud veidi huvitavamaks teha, näiteks lisades mõned pildid.

Taavi Treier