Talk:Arvutimängud
Add topicVäga huvitav ja suhteliselt põhjalik ülevaade. Küll aga ei leidnud siit sellist mängu nagu Wolfenstein 3D, mis first-person-shooterid populaarseks tegi. Mida ise kunagi palju huviga mängitud sai. Samuti ei saa kindlalt väita, et esimene arvutimäng on tennis for two, kuigi paljud seda esimeseks loevad. 1958 leiutatud tennis kahele oli esimene liikuva pildiga arvutimäng. 1952 leiutati OXO (Noughts and Crosses) ehk trips-traps-trull ja 1948 aastast on patent raketisimulatsiooni mängul aga viimasest ei ole tõestusi, et see reaalselt ka olemas oli. Lõpus räägid konsoolidest ja arvutimängude tulevikust, selle koha peal oleks võinud natukene ka kinecti mainida. Muidu nurisemist ei ole, ülejäänud minu arvates tähtsad asjad on ära mainitud.
Alar Mõniste
[edit]
Lugesin referaadi läbi, kuid olin üpris pettunud mängu "Diablo" ja selle sarja "Diablo: Lord of the Destruction" mitte mainimisest. Kuna need on ühed müüduimad ning siiani mängitavad hack and slash rollimängud. Näiteks Diablo II pääses Guinessi rekordite raamatusse aastal 2001 suurima arvutimängu läbimüügiga eales. Lisaks sellele oleks mulle siiski meeldinud, kui igast olemasolevast mängužanrist oleks olnud välja toodud esimene eelkäija. Kuigi autor viitas sellele, et ta ei hakka žanritest rääkima. Ootasin ka mängu Duke Nukem mainimist ja Final fantasy. Oleks olnud ilus ka mainida eesti koha pealt arvutimängudele. Näiteks esimene arvutimäng tõlgitud eesti keelde: Hired Team Trial Gold ehk Palgatud Meeskond, see toimus nimelt aastal 2002. Eelnevalt olevat tehtud ka mäng Teadmiste torn eestikeelseks, kuid oma kalli hinna tõttu see mäng ei müünud. Võimalik olek olnud ka eestlaste loodud mänge välja tuua, näiteks mängu "Pori" valminud 1998. Kuid peab tunnistama, et referaadi sisu oli hästi valitud ning kaasahaarav ja andis palju uut informtsiooni, eriti viimases osas, mida toob meile tulevik.
Andrus Mänd
[edit]
Referaat on väga põhjalik. Referaadis ei käsitleta erinevaid arvutimängude žandreid, vaid räägitakse arvutimängude tekkeloost ning arvutite tõusmist mänguplatvormideks. Referaadis on kirjas mis oli esimene arvutimäng ("Tennis for Two 18.okt 1958) ning et loojaks oli tuumafüüsik, William Higinbotham. Enamik mänge mis loodi, oli loodud hobi korras, kui aastal 1961 loodi "Spacewar!" "Spacewar!"omab tiitlit, kui esimene mõjuvõimas arvutimäng. Kirjutatud on ka videomängude nö. kuldajastust, kus loodi mänge aastase vahega. 1983 aastal tabas majandusts allakäik, ning allakäik tabas ka videomänge. Paljud firmad, mis tegelesid videomängude tootmise ja turustamisega läksid pamkrotti. Referaadist sain teada, et 1984. aastal võtab arvutimängude turg konsoolide käest võimu endale, sest nad pakkusid konsoolidega võrdset võimalust mängimiseks ning kuna nad olid üsnagi lihtsakoelised, siis võis kohe tööle hakata, pärast nende töölelülitamiset. Lõpetuseks on ka tekitatud küsimus, et kas arvutimängud saavad langusest välja või hakataksegi tulevikus ainult konsoolidele mänge ostma, nende mugavuse, parema pildi mängimiselamuste pärast. Referaat oli väga kaasahaarav ning seda oli põnev lugeda.
Kristjan Kivi