Talk:Microsoft

From Wikiversity
Jump to navigation Jump to search

Hästi on põhjalikult välja toodud windowsite ajalugu ja erinevused eelmiste versioonidega. Olen nõus, et Microsofti edukaim ja suurim toodang on just Windows, kuid kuna tegu on Microsofti kohta käiva referaadiga, võiks siin rohkem olla juttu ka teistest Microsofti toodetest. Oleks tahtnud rohkem lugeda Microsofti asutamisest ja ajaloost (kuidas IBMi tüssati ja sõda APPLEga). Samuti on Microsoft läbi ajaloo sattunud igasugustesse afääridesse ja pidanud kohtulahinguid, nendest oleks tahtnud lugeda siin. Lisada võiks veel minu arust jutt MSP programmist, Xboxist ja Windows Phone 7-st. Samas ma näen, et huvitavate ja kasulike linkide all on olemas Microsofti ajalugu mis on väga põhjalik ning ongi huvitav. Just nüüd kui ma kirjutan seda retsensiooni, näen et on lisatud link dosboxile millega saab vanemaid mänge mängida. Minu arust arust hea lisa siia referaadile :).

Indrek Surajev

Retsensioon[edit]

Kahjuks on eelnev retsensioon väga hästi tehtud ja peab enamjaolt kõigega nõustuma. Ka mina leidsin dosboxi läbi taasavastamisrõõmu. Oleks võinud siiski välja tuua ka kinectigu. Kohati oli ka kirja väiksemaid kirja apsakaid, mis aga näitab et inimene on näinud vaeva ja pole kuskilt mujalt otse kopeerinud( google'i otsin vähemalt seda ei näidanud ). Kokkuvõtteks võib õelda et üldiselt väga hea töö.


Martti Hallik

Retsensioon[edit]

Väga vinge oli, kuidas autor oli välja toonud kompaktsed võrdlused erinevatest Windowsi väljalasetest. Kuid pean eelkõnelejatega nõustuma - Microsofti saavutuste hulka kuulub palju rohkem kui lihtsalt Windwos. Alati on võimalik kirjutada Microsofti panusest mängumaailma (st. tuua välja MS loodud mängud ja mängukonsoolid), mobiilindusse (sh. alles hiljuti välja tulnud Windows Phone 7) jpm. Sellele kõigele lisaks oleks võinud kirjutada veidi rohkem ka Microsofti kui korporatsiooni tekkeloost. Kuidas firma esialgu asutati, kust sai ta nime, millega ta inimeste mälestustesse võib olla jäänud. Kuigi referaati oli põnev lugeda, oleks võinud selle pealkirjaks Microsofti asemel panna vabalt "MS Windows".

Roger Puks