Jump to content

User:Yithello/Віківерситет:Проект:Творчі майстерні

From Wikiversity

Першочергове завдання проекту:
створити портал "Палац майстерень ВУ"[1]

 Ласкаво просимо до Проекту Творчі майстерні на теренах Віківерситету України! 

Template:Зміст праворуч

Творча майстерня користувача Віківерситету

[edit]
Автор даного проекту створив його, пропонуючи до впровадження у Віківерситеті України новий простір назв на рівні особистих сторінок для всіх користувачів. Для цього потрібно домовитись щодо резервування певного префікса, наприклад, "Творча майстерня:" (тоді в застосунку це може виглядати, наприклад, як "Творча майстерня:Yithello"), або за скороченням "ТМ:" (тоді в застосунку це може виглядати, наприклад, як "ТМ:Yithello"; не плутати з торговою маркою), або ще якимсь іншим чином. Тоді, кожен користувач Віківерситету отримує можливість створити єдину особисту сторінку поза простором назв "Користувач:". І вже з такої особистої творчої майстерні користувач утворює її наповнення шляхом долучення до неї підсторінок власної користувацької обійми, наприклад "Користувач:Yithello:Творча майстерня/Дослідженння атмосферних явищ на плнеті Марс Сонячної системи". А сама сторінка, наприклад, "Творча майстерня:Yithello", відіграватиме роль особистої навчально-дослідницької лабораторії відповідного користуача, розрахованої на загал Віківерситету України. Така особиста творча майстерня може слугувати за репрезентаційний список навчально-дослідницьких досягнень користувача на теренах Віківерситету та інших споріднених Вікіпроектів.[2]

Учасники проекту "Твочі майстерні"

[edit]
Аби повідомити громаду ВУ стосовно своєї участі в проекті Твочі майстерні запрошуємо вас поставити тут свій вікіпідпис (введіть підряд чотири хвилясті знаки ~ і натисніть «Зберегти зміни»).
  • --Yithello (обг.) 10:57, 26 December 2018 (UTC) – Усіх радо запрошую до проекту Творчі майстерні!
  • --


Доцільність Творчих майстерень

[edit]

Чому на теренах Віківерситету України є доцільним створення кожним користувачем особистої Творчої майстерні?

Відмінністю Віківерситету від інших сестринських Вікіпроектів є цільова наявність навчального характеру щодо взаємодії користувачів із вмістом самого Віківерситету. Будь-який процес навчання є активною фазою переосмислення прочитаного (переглянутого, почутого). Це передбачає більш тісну взаємодію користувача зі змістом статей Віківерситету (Вікіпедії, Вікісловника, Вікіпідручника тощо). Подекуди виникатиме потреба перевірити на практиці (так би мовити, в лабораторних умовах) освоєний матеріал відповідних навчальних статей. Тож, під рукою в користувача має опинитись інструментарій задля такої перевірки: практичного застосування щойно засвоєних знань. Окрім іншого, наявність можливості переконатись у дієвості теоретичного матеріалу сприятиме закріпленню нових знань, почерпнутих з навчального матеріалу на теренах Віківерситету України.

Відповідне практичне застосування щойно здобутих нових знань (зі статей ВУ) користувач може здійснювати в особистій Творчій майстерні. Можливо, користувач припускатиметься помилок, але це також є важливим етапом у навчанні: вміння виявляти помилки, намічати ефективні шляхи їх усунення, а також своєчасне виправлення помилок стане у пригоді в майбутньому.

Інші користувачі, які ознайомлюватимуться з тим же навчальним матеріалом, додатково зможуть ознайомитись і з опрацюваннями його у Творчих майстернях своїх попередників. Це матиме неабиякий зиск для всіх учасників даного процесу. Відтак, Творчі майстерні набувають значення допоміжних навчальних матеріалів. Це, у свою чергу, і є основною метою Віківерситету: розташування на своїх сторінках комплексу освітніх ресурсів. Тобто, особисті Творчі майстерні користувачів об'єктивно вписуються у цільову структуру Віківерситету.

Примітки

[edit]
  1. Рамка, де зазначене Першочергове завдання проекту, — є заготовкою шаблону (копія з w:uk:Шаблон:Портали) з шапкою-посиланням на сторінку порталу, стосовного до цього проекту. Саму вставку в коді сторінки даного проекту треба буде вилучити після створення самого Порталу. Й відновити призупинене Тло шаблону в коді. Сам код треба буде перенести у відповідний шаблон у структурі ВУ, після чого замінити код (на сторінці даного проекту) посиланням на цей, наново створений шаблон.
  2. Не знаю, чи це досить прикметна ознака, але на поданні матеріалу до цього параграфа мені надійшло повідомлення про досягнення тисячного редагування.


Головна сторінка Кнайпа ЧаПи Індекс Заявка на відкриття «Якщо висипати вміст гаманця собі у голову, його вже ніхто у вас не забере.» — Бенджамін Франклін