Wikiversity:Кнайпа/Архів 2
This page is an Archive This information is kept for referential reasons only and should not be edited.
|
Є люди, які бажають розвивати Віківерситет?
Якщо такі є, то напишіть чим би ви хотіли займатись.
- Встановлення структурі Віківерситету; розвивати Природно-науковий факультет. Dread84 22:08, 5 December 2011 (UTC)
- Хотіти і робити різні речі. Час би мати… Якщо треба конкретна допомога то можете звертатися --Base (talk) 19:22, 13 November 2012 (UTC)
- Спробую допомогти з математикою. Десь є старі , ще дідові, книжки. Втім, побачимо. AtUkr (talk) 13:32, 27 February 2013 (UTC)
- Почав робити відеоуроки по комп'ютерній тематиці, зокрема програмування, поки що виставляю на Ютюбі, можливо ще математикою займусь. Думаю їх можна буде виставляти сюди у вигляді курсу, коли набереться достатнь. Взагалі бачу майбутнє за курсами організованими у вигляді відеоуроків. В англійському вікіуніверситеті їх є вже чимало. Українських відеоуроків взагалі мало в інтернеті, цей проект (віківірситет) міг би стати своєрідним місцем зосередження таких відеокурсів і тих хто бажає їх робити. Також це міг би бути своєрідний аналог www.coursera.org та Intuit.ru Volodimirg (talk) 12:49, 6 June 2013 (UTC)
- Можу допомогти з біологією. Маю велике бажання розвивати цей факультет. Narizhny (talk) 19:46, 9 July 2014 (UTC)
- Готовий допомогти у розвитку Факультету історії та археології, а за можливості також у розвитку Факультету теології та релігієзнавтва.--Michael MacEoin (talk) 13:02, 13 January 2015 (UTC)
- За наявності часу готова допомогти із філологічним факультетом та факультетом інформатики --Ketrin (talk) 18:19, 21 January 2015 (UTC)Ketrin
- Готовий взятися за всебічний універсальний розвиток цього проекту. — Green Zero обг 21:03, 24 June 2015 (UTC)
- От не знаю, радіти цьому чи сумувати…--Ahonc (talk) 00:47, 27 June 2015 (UTC)
- Я ж по-людськи просив, що якщо у Вас є якісь претензії до мене - висловлюйте їх. Відноситесь як до скотини. — Green Zero обг 15:48, 3 July 2015 (UTC)
- От не знаю, радіти цьому чи сумувати…--Ahonc (talk) 00:47, 27 June 2015 (UTC)
- Математика, дуже різноманітно — алгебра, топологія, теорія наближень, групи Лі, теорія представлень, многовиди. Математична економіка. Економічна кібернетика. Філософія. Дуже хотілося б підготувати спецкурс про Вікіпедію як криве дзеркало, кривизна якого відображає ментальність вікіспільноти. — Юрій Дзядик (о•в) 14:57, 26 June 2015 (UTC).
- Створюю факультет будівництва та архітектури, хто бажає допомогти - звертайтесь. JTs (talk) 21:56, 22 July 2015 (UTC)
- Поки всі сплять, я тут щось виправлю. Насправді, я зараз пишу статтю про перспективи використання проектів Вікімедіа у навчальному процесі в українських вишах і переважно читаю все, що знаходжу про вікі-проекти, а не редагую, але... думаю, цю штуку треба запустити. Я хотів би перейменувати філософський факультет у факультет філософії і релігієзнавства, або вивести релігієзнавство у окремий підрозділ, бо воно все ж таки не філософська наука, а ближче до історії, соціології і психології. Але спершу допишу статтю! ...і подумаю. Дякую всім, за те, що ви робите! --Savchenko.lex (talk) 02:06, 17 February 2016 (UTC)
- Створюю факультет Інженерії вбудованих систем. Запрошую всіх бажаючих та фахівців. --Galkinletter (talk) 12:03, 18 March 2021 (UTC)
Концепція розвитку та наповнення Віківерситету України
Маю бачення, яким чином створювати контент нашого Віківерситету. Це матиме родзинку, що яскраво вирізнятиме Віківерситет України з-поміж іншомовних Wikiversity. Для втілення пропонованого мною підходу не потребуватиметься значних зусиль з боку тих, хто пристане на цю пропозицію. Її деталі розпишу трохи згодом. Якщо кому цікаво, то долучайтесь за бажанням (запрошую відписатись зацікавленим).--Yithello (talk) 12:34, 28 November 2018 (UTC)
- Цікаво. Чекаю. Тут чи деінде? — Юрій Дзядик (о•в) 15:54, 28 November 2018 (UTC).
- Юрію! Дякую за виявлену увагу до моєї пропозиції. Думаю, виклад самої концепції наведу саме тут, оскільки вона стосується Віківерситету. З Вашого дозволу зроблю це трохи згодом: її ще треба виписати. Не хочу робити цього поспіхом.--Yithello (talk) 17:32, 28 November 2018 (UTC)
У кількох словах дану пропозицію можна описати так. Інтегрований предметний екскурс (лекторій) статтями Вікіпедії. (Скорочено можна назвати Інтелекторій)
Напевно що є потреба розписати це детальнішим чином. Таке собі формування Вікіпедійного матеріалу в ширшому охопленні (контексті), аніж того вимагає окрема стаття енциклопедійного характеру. Впродовж тривалого часу вже мав певні передчуття щодо даного підходу. Та все ніяк не міг підшукати відповідної форми, яка б дозволяла розгорнути подібний матеріал. Аж ось тепер у пошуках інформації на свою задану тему натрапив на сестринський французький Wikiversité. І вже звідти перейшов до нашого рідного Віківерситету України. Та виявилось, що робота нашої "Альмаматер" перебуває на "низькому старті".
Передісторія. Першопричина пропонованого мною підходу, — Інтелекторію, — криється у класичному функціоналі енциклопедій в людській діяльності. Ще раніше, до появи Інтернету, читач звертався до енциклопедії за потреби у детальнішому роз'ясненні маловживаних ним слів та термінів тощо, на які він натрапляв у тексті основного джерела. Здебільшого, тим і закінчувалось ознайомлення з матеріалами енциклопедійного тому. Ознайомившись з одним-двома (кількома) пов'язаними статтями читач одразу повертав томик на поличку в книжкову шафу. Зазвичай, цим і обежувалось функціональне застосування різноманітних енциклопедій: читач повертався до ознайомлення з основним джерелом.
Дана тенденція частково зберігається й у сучасному застосуванні, коли користувач звертається до Вікіпедії. Проте, наявність гіпертекстового посилання та рясного структурно-тематичного наповнення Інтернет-енциклопедії дозволяє читачеві зануритись в глибини Вікіпедії, як то кажуть, пірнувши туди "з головою". Проблема полягає в тому, що такі читацькі мандри теренами Вікіпедії, здебільшого, матимуть хаотичний характер. І вже забуто й про основне джерело, а часом вислизає з поля зору й початкова тема входження читача в ознайомлення з певною енциклопедійною статтею. Думаю, навряд чи хтось зможе бодай приблизно повторити пройдений шлях власними гіперпосиланнями за останню годину перебування в Інтернет-енциклопедії.
Інша справа, коли під рукою такого розгубленого читача опиниться певна стрижнева тема. До неї завжди можна було б завітати задля спрямування у потрібному напрямку за структурою Вікіпедії, що приблизно б збігалась з темою основного джерела. Тоді,такому читачеві користь принесе не лише ознайомлення з певною енциклопедійною статтею, але й відповідний тематичний дороговказ теренами Вікіпедії у вигляді такої стрижневої теми. Іншим практичним застосуванням стрижневої теми може бути вирішення зазначеної вище проблеми, коли хаотичне блукання широчінню Вікіпедії буде замінено цілеспрямованим ознайомленням на задану тему, безпосередньо цікаву читачеві. За такого стрижневого тематичного дороговказу зменшується вірогідність заходу читачем на побічні хаотичні відгалуження. Можна наводити ще багато переваг таких стрижневих тем.
Окрім іншого, перевагою стрижневої теми є відносна легкість у її підготовці активними користувачами Вікіпедії та Віківерситету. У спрощеному вигляді підготовку такої стрижневої теми можна порівняти з написанням курсової студенської роботи (як окремий приклад стрижневої теми). Сукупність різноманітних стрижневих тем утворить пропонований мною Інтелекторій, що буде гідним контентним наповненням Віківерситету.
Мені на те видається, що написання таких стрижневих тем може зацікавити багато активних користувачів Вікіпедії. Більше того, написанням таких стрижневих тем можна зацікавити студентів вишів та учнів старших класів шкіл, а заодно і їхніх викладачів. Це може бути цікавим, повчальним та корисним. Пишеш стрижневу тему до змісту Віківерситету й отримуєш залік за курсовий проект. До речі, одразу ж вирішується питання з представленням курсового проекту до захисту перед лекційною аудиторією. --Yithello (talk) 13:29, 30 November 2018 (UTC)
UK. Пропозиція
Є пропозиція всі сторінки Віківерситету України (без виключень) іменувати, починаючи з "UK-" (або з апострофом). І далі, без пробілу, зазначати, власне, назву самої сторінки. Пропозиція пов'язана з наступним. Використовувані у ВУ (Віківерститеі України) зображення з Вікісховища в розділі "Глобальне використання файлу" анотовані таким текстом: "Використання в beta.wikiversity.org — Головна сторінка" (як приклад). Для більшості іншомовних користувачів Вікісховища цей текст не репрезентує країну походження, тобто, власне, Україну (в нашому випадку). На мою думку, таке зазначення "UK-" є виправданим з огляду на вказану обставину.--Yithello (talk) 19:12, 8 December 2018 (UTC)
- Слушна думка --Galkinletter (talk) 08:44, 8 July 2021 (UTC)
- Для користувачів мбуть також --31.129.246.248 18:20, 14 July 2021 (UTC)
Активність
Потрібно знайти 10 однодумців, які б постійно працювали над Віківерситетом України. Бажано з різниг галузей. Технічну беру на себе. --Galkinletter (talk) 19:31, 18 March 2021 (UTC)
- Hi — Це написав, але не підписав користувач 173.225.243.203 10:41, 8 квітня 2021 (UTC). --173.225.243.203
- Взагалі то так, щоб проєкт розвивався. --31.129.246.248 18:19, 14 July 2021 (UTC)
Редакційний комітет Статуту Руху — Вибори спільнотою відбудуться 11—24 жовтня
This is a short message with an update from the Movement Charter process. The call for candidates for the Drafting Committee closed September 14, and we got a diverse range of candidates. The committee will consist of 15 members, and those will be (s)elected via three different ways.
The 15 member committee will be selected with a 3-step process:
- Election process for project communities to elect 7 members of the committee.
- Selection process for affiliates to select 6 members of the committee.
- Wikimedia Foundation process to appoint 2 members of the committee.
The community elections will take place between October 11 and October 24. The other process will take place in parallel, so that all processes will be concluded by November 1.
For the full context of the Movement Charter, its role, as well the process for its creation, please have a look at Meta. You can also contact us at any time on Telegram or via email (wikimedia2030wikimedia.org).
Xeno (WMF) 14:35, 27 September 2021 (UTC)
Повідомлення щодо ратифікації та загальної поінформованості
Вітаємо,
Фонду Вікімедіа відомо про неймовірні труднощі, які зараз переживає ваша спільнота. Війна та насильство забирають життя, руйнують будь-яке відчуття миру та підривають відчуття безпеки. Ми також розуміємо, що багато з вас продовжать робити внески у проекти та брати участь у процесах, щоб підтримати звичні рутини мирного часу.
Згідно з офіційним закликом Фонду до продовження надання доступу до вільних і відкритих знань протягом війни в Україні, ми підтримуємо наших волонтерів в Україні, Росії та в усьому світі, які вимагають негайного та мирного врегулювання конфлікту.
Сьогодні ми повідомляємо про голосування за оновлені настанови щодо виконання Універсального Кодексу Поведінки (УКП). Хоча ми продовжимо ділитися інформацією про УКП з вашою спільнотою, ми не очікуємо швидких відповідей чи реакцій, особливо за теперішніх подій. Голосування щодо ратифікації також не буде останнім шансом вплинути на настанови чи на сам УКП, оскільки обидва документи будуть переглядатись разом зі спільнотою щороку.
Голосування за ратифікацію розпочнеться на SecurePoll 7 березня 2022 року і закінчиться 21 березня 2022 року. Докладніші відомості щодо виборів та вимог до виборців знаходяться на Meta-Wiki.
Універсальний кодекс поведінки (УКП) пояснює базові принципи прийнятної поведінки для всієї спільноти. Переглянуті настанови, розроблені комітетом, що очолюється спільнотою, були опубліковані 24 січня 2022 року. У них сформульовані базові правила для всієї спільноти – водночас, ми пропонуємо спільнотам продовжувати вносити доповнення з урахуванням власної точки зору. Детальніше про проект УКП можна прочитати тут.
Запрошуємо вас залишати коментарі на сторінках обговорення Meta-Wiki будь-якою мовою. Також ви можете зв’язатися з командою проекту через електронну пошту: ucocproject@wikimedia.org
З повагою,
Команда стратегії та управління руху Вікімедіа
Фонд Вікімедіа
(This message has been translated by a Ukrainian language translator and distributed by AAkhmedova (WMF) (talk) 18:28, 7 March 2022 (UTC))
Leadership Development Working Group: Reminder to apply by 10 April 2022
Hello everyone,
The Community Development team at the Wikimedia Foundation is supporting the creation of a global, community-driven Leadership Development Working Group. The purpose of the working group is to advise leadership development work. Feedback was collected in February 2022 and a summary of the feedback is on Meta-wiki. The application period to join the Working Group is now open and is closing soon on April 10, 2022. Please review the information about the working group, share with community members who might be interested, and apply if you are interested.
Thank you,
-AAkhmedova (WMF) (talk) 11:05, 4 April 2022 (UTC)
Join the Wikimedia Foundation Annual Plan conversations with Maryana Iskander
Hello,
The Movement Communications and Movement Strategy and Governance teams invite you to discuss the 2022-23 Wikimedia Foundation Annual Plan, a plan of record for the Wikimedia Foundation's work.
These conversations continue Maryana Iskander's Wikimedia Foundation Chief Executive Officer listening tour.
The conversations are about these questions:
- The 2030 Wikimedia Movement Strategy sets a direction toward "knowledge as a service" and "knowledge equity". The Wikimedia Foundation wants to plan according to these two goals. How do you think the Wikimedia Foundation should apply them to our work?
- The Wikimedia Foundation continues to explore better ways of working at a regional level. We have increased our regional focus in areas like grants, new features, and community conversations. What is working well? How can we improve?
- Anyone can contribute to the Movement Strategy process. Let's collect your activities, ideas, requests, and lessons learned. How can the Wikimedia Foundation better support the volunteers and affiliates working in Movement Strategy activities?
You can find the schedule of calls on Meta-wiki.
The information will be available in multiple languages. Each call will be open to anyone to attend. Live interpretation will be available in some calls.
Best regards,
--AAkhmedova (WMF) (talk) 10:24, 15 April 2022 (UTC)
Movement Strategy and Governance News – Issue 6
Movement Strategy and Governance News
Issue 6, April 2022Read the full newsletter
Welcome to the sixth issue of Movement Strategy and Governance News! This revamped newsletter distributes relevant news and events about the Movement Charter, Universal Code of Conduct, Movement Strategy Implementation grants, Board of trustees elections and other relevant MSG topics.
This Newsletter will be distributed quarterly, while the more frequent Updates will also be delivered weekly. Please remember to subscribe here if you would like to receive future issues of this newsletter.
- Leadership Development - A Working Group is Forming! - The application to join the Leadership Development Working Group closed on April 10th, 2022, and up to 12 community members will be selected to participate in the working group. (continue reading)
- Universal Code of Conduct Ratification Results are out! - The global decision process on the enforcement of the UCoC via SecurePoll was held from 7 to 21 March. Over 2,300 eligible voters from at least 128 different home projects submitted their opinions and comments. (continue reading)
- Movement Discussions on Hubs - The Global Conversation event on Regional and Thematic Hubs was held on Saturday, March 12, and was attended by 84 diverse Wikimedians from across the movement. (continue reading)
- Movement Strategy Grants Remain Open! - Since the start of the year, six proposals with a total value of about $80,000 USD have been approved. Do you have a movement strategy project idea? Reach out to us! (continue reading)
- The Movement Charter Drafting Committee is All Set! - The Committee of fifteen members which was elected in October 2021, has agreed on the essential values and methods for its work, and has started to create the outline of the Movement Charter draft. (continue reading)
- Introducing Movement Strategy Weekly - Contribute and Subscribe! - The MSG team have just launched the updates portal, which is connected to the various Movement Strategy pages on Meta-wiki. Subscriber to get up-to-date news about the various ongoing projects. (continue reading)
- Diff Blogs - Check out the most recent publications about Movement Strategy on Wikimedia Diff. (continue reading)
--AAkhmedova (WMF) (talk) 12:24, 23 April 2022 (UTC)
Next steps: Universal Code of Conduct (UCoC) and UCoC Enforcement Guidelines
Hi there. Here comes more information about next steps when it comes the UCoC Enforcement Guidelines. --AAkhmedova (WMF) (talk) 19:38, 25 April 2022 (UTC)
After reviewing vote results and accompanying comments, the Community Affairs Committee decided to launch a fresh round of community consultations. After that, the refined text of the Guidelines will be put for another vote.
The comments have shown that community members unequivocally support creating a safe and welcoming culture that stops hostile and toxic behaviour, supports victims of such actions, and encourages good-faith people to be productive on the Wikimedia projects. While the results did show that support for the UCoC Guidelines exceeded the required 50%+1 vote, the comments highlighted that further revisions would be required to have strong community support to follow through with enforcement.
Therefore the Committee instructed the Foundation to:
Conduct another round of community consultations, and put the newly-refined Guidelines for a community vote.
The WMF team will seek feedback on four topics that stood out among the voter comments. You can learn more about the four topics and the Committee's findings on this Meta page.
2022 Board of Trustees Call for Candidates
The Board of Trustees seeks candidates for the 2022 Board of Trustees election. Read more on Meta-wiki.
The 2022 Board of Trustees election is here! Please consider submitting your candidacy to serve on the Board of Trustees.
The Wikimedia Foundation Board of Trustees oversees the Wikimedia Foundation's operations. Community-and-affiliate selected trustees and Board-appointed trustees make up the Board of Trustees. Each trustee serves a three year term. The Wikimedia community has the opportunity to vote for community-and-affiliate selected trustees.
The Wikimedia community will vote to fill two seats on the Board in 2022. This is an opportunity to improve the representation, diversity, and expertise of the Board as a team.
Who are potential candidates? Are you a potential candidate? Find out more on the Apply to be a Candidate page.
Thank you for your support,
Movement Strategy and Governance on behalf of the Elections Committee and the Board of Trustees
--AAkhmedova (WMF) (talk) 17:29, 25 April 2022 (UTC)
Wikimedia Foundation Board of Trustees election 2022 - Call for Election Volunteers
The Movement Strategy and Governance team is looking for community members to serve as election volunteers in the upcoming Board of Trustees election.
The idea of the Election Volunteer Program came up during the 2021 Wikimedia Board of Trustees Election. This program turned out to be successful. With the help of Election Volunteers we were able to increase outreach and participation in the election by 1,753 voters over 2017. Overall turnout was 10.13%, 1.1 percentage points more, and 214 wikis were represented in the election.
There were a total of 74 wikis that did not participate in 2017 that produced voters in the 2021 election. Can you help increase the participation even more?
Election volunteers will help in the following areas:
- Translate short messages and announce the ongoing election process in community channels
- Optional: Monitor community channels for community comments and questions
Volunteers should:
- Maintain the friendly space policy during conversations and events
- Present the guidelines and voting information to the community in a neutral manner
Do you want to be an election volunteer and ensure your community is represented in the vote? Sign up here to receive updates. You can use the talk page for questions about translation.
Report on Voter Feedback from Universal Code of Conduct (UCoC) Enforcement Guidelines Ratification
Hello all,
The Universal Code of Conduct (UCoC) project team has completed the analysis of the feedback accompanying the ratification vote on the Universal Code of Conduct Enforcement Guidelines.
Following the completion of the UCoC Enforcement Guidelines Draft in 2022, the guidelines were voted on by the Wikimedian community. Voters cast votes from 137 communities, with the top 9 communities being: English, German, French, Russian, Polish, Spanish, Chinese, Japanese, Italian Wikipedias, and Meta-wiki.
Those voting had the opportunity to provide comments on the contents of the Draft document. 658 participants left comments. 77% of the comments are written in English. Voters wrote comments in 24 languages with the largest numbers in English (508), German (34), Japanese (28), French (25), and Russian (12).
A report will be sent to the Revision Drafting Committee who will refine the enforcement guidelines based on the community feedback received from the recently concluded vote. A public version of the report is published on Meta-wiki here. The report is available in translated versions on Meta-wiki. Please help translate to your language
Again, we thank all who participated in the vote and discussions. We invite everyone to contribute during the next community discussions. More information about the Universal Code of Conduct and Enforcement Guidelines can be found on Meta-wiki.
On behalf of the Universal Code of Conduct project team
AAkhmedova (WMF) 10:56, 26 May 2022 (UTC)
Revisions to the Universal Code of Conduct (UCoC) Enforcement Guidelines
Hello all,
We'd like to provide an update on the work on the Enforcement Guidelines for the Universal Code of Conduct. After the conclusion of the community vote on the guidelines in March, the Community Affairs committee (CAC) of the Board asked that several areas of the guidelines be reviewed for improvements before the Board does its final review. These areas were identified based on community discussions and comments provided during the vote. The CAC also requested review of the controversial Note in 3.1 of the UCoC itself.
Once more, a big thank you to all who voted, especially to all who left constructive feedback and comments! The project team is working with the Board to establish a timeline for this work, and will communicate this next month.
Members of the two prior UCoC Drafting Committees have generously offered their time to help shape improvements to the Guidelines. You can read more about them and their work here, as well as read summaries of their weekly meetings in 2022.
Wikimedians have provided many valuable comments together with the vote and in other conversations. Given the size and diversity of the Wikimedia community, there are even more voices out there who can give ideas on how to improve the enforcement guidelines and add even more valuable ideas to the process. To help the Revisions committee identify improvements, input on several questions for the committee’s review is requested. Visit the Meta-wiki pages (Enforcement Guidelines revision discussions, Policy text revision discussions) to get your ideas to the Committee - it is very important that viewpoints are heard from different communities before the Committee begins drafting revision proposals.
On behalf of the UCoC project team
Thank you @Ата for your translation!
--AAkhmedova (WMF) 21:33, 2 June 2022 (UTC)
Пропозиції тверджень для Виборчого компасу 2022
Усім привіт,
Запрошуємо волонтерів пропонувати твердження, які будуть використані у Виборчому компасі на виборах до Ради повірених у 2022 році.
Виборчий компас – це інструмент, що допомагає виборцям обирати кандидатів, які найкраще відповідають їхнім переконанням і поглядам. Члени вікіспільноти пропонуватимуть твердження, щодо яких кандидати мають надати відповіді, використовуючи шкалу Лайкерта (погоджуюся/нейтрально/не погоджуюся). Відповіді кандидатів на твердження будуть додані до Виборчого компасу. Виборці зможуть користуватися компасом, додаючи свої відповіді стосовно тверджень (погоджуюся/нейтрально/не погоджуюся). Як результат, компас покаже кандидатів, що найкраще відповідають переконанням і поглядам виборця.
Розклад подій для Виборчого компасу:
- 8–20 липня: Волонтери пропонують твердження для Виборчого компасу
- 21–22 липня: Виборчий комітет переглядає твердження, чи зрозумілими вони є і чи немає таких, що не відповідають тематиці виборів
- 23 липня – 1 серпня: волонтери голосують за твердження
- 2–4 серпня: Виборчий комітет обирає топ-15 тверджень
- 5–12 серпня: кандидати визначають свої позиції стосовно тверджень
- 15 серпня: Виборчий компас відкритий для виборців, які можуть використовувати його, щоб визначитися з голосуванням
Виборчий комітет визначить топ-15 тверджень на початку серпня. Виборчий комітет спостерігатиме за процесом за підтримки Команди Стратегії вікіруху та урядування. Зокрема Команда перевірить, чи запитання є зрозумілими, чи немає повторів, одруків тощо.
З найкращими побажаннями,
Команда Стратегії вікіруху та урядування
Це повідомлення надіслане від імені спеціальної групи з відбору до Ради та Виборчого комітету
AAkhmedova (WMF) 12:27, 12 July 2022 (UTC)
Оголошення шести кандидатів на вибори до Ради повірених 2022
Усім привіт,
Представники афіліатів завершили голосування. Оголошуємо відібраних кандидатів до Ради повірених у 2022 році:
- Tobechukwu Precious Friday (Tochiprecious)
- Farah Jack Mustaklem (Fjmustak)
- Shani Evenstein Sigalov (Esh77)
- Kunal Mehta (Legoktm)
- Michał Buczyński (Aegis Maelstrom)
- Mike Peel (Mike Peel)
Ви можете переглянути більше інформації про Результати і Статистику цих виборів до Ради.
Організації-афіліати обрали представників, які голосували від імені афіліата. У середині червня представники афіліатів запропонували запитання для кандидатів. Відповіді, які надали кандидати, а також інформація від Аналітичного комітету стала в пригоді представникам, коли вони приймали рішення.
Будь ласка, знайдіть хвилину, щоб із вдячністю усвідомити внесок представників афіліатів та членів Аналітичного комітету – їхню участь у цьому процесі та допомогу з тим, щоб розширити можливості та різноманітність Ради повірених. Ці години волонтерської роботи об’єднують нас у розумінні та баченні. Дякуємо за те, що долучилися.
Дякуємо членам спільноти, які зголосилися бути кандидатами до Ради повірених. Це далеко не легке рішення – приєднатися до Ради повірених. Час і відданість, яку демонструють кандидати, свідчить про рівень їхньої відповідальності перед вікірухом. Вітання кандидатам, які були відібрані. Багато-багато шани і вдячності до кандидатів, яких не відібрали. Будь ласка, будьте лідерами у Вікімедіа і надалі.
Що виборці можуть робити відтепер?
Перегляньте результати відбіркового процесу афіліатами.
Читайте більше про наступні кроки у виборах Ради повірених у 2022 році.
З найкращими побажаннями,
Команда Стратегії вікіруху та урядування
Це повідомлення надіслане від імені спеціальної групи з відбору до Ради та Виборчого комітету
--AAkhmedova (WMF) (talk) 19:50, 20 July 2022 (UTC)
Movement Strategy and Governance News – Issue 7
Movement Strategy and Governance News
Issue 7, July-September 2022Read the full newsletter
Welcome to the 7th issue of Movement Strategy and Governance News! The newsletter distributes relevant news and events about the implementation of Wikimedia's Movement Strategy recommendations, other relevant topics regarding Movement governance, as well as different projects and activities supported by the Movement Strategy and Governance (MSG) team of the Wikimedia Foundation.
The MSG Newsletter is delivered quarterly, while the more frequent Movement Strategy Weekly will be delivered weekly. Please remember to subscribe here if you would like to receive future issues of this newsletter.
- Movement sustainability: Wikimedia Foundation's annual sustainability report has been published. (continue reading)
- Improving user experience: recent improvements on the desktop interface for Wikimedia projects. (continue reading)
- Safety and inclusion: updates on the revision process of the Universal Code of Conduct Enforcement Guidelines. (continue reading)
- Equity in decisionmaking: reports from Hubs pilots conversations, recent progress from the Movement Charter Drafting Committee, and a new white paper for futures of participation in the Wikimedia movement. (continue reading)
- Stakeholders coordination: launch of a helpdesk for Affiliates and volunteer communities working on content partnership. (continue reading)
- Leadership development: updates on leadership projects by Wikimedia movement organizers in Brazil and Cape Verde. (continue reading)
- Internal knowledge management: launch of a new portal for technical documentation and community resources. (continue reading)
- Innovate in free knowledge: high-quality audiovisual resources for scientific experiments and a new toolkit to record oral transcripts. (continue reading)
- Evaluate, iterate, and adapt: results from the Equity Landscape project pilot (continue reading)
- Other news and updates: a new forum to discuss Movement Strategy implementation, upcoming Wikimedia Foundation Board of Trustees election, a new podcast to discuss Movement Strategy, and change of personnel for the Foundation's Movement Strategy and Governance team. (continue reading)
AAkhmedova (WMF)--08:10, 25 July 2022 (UTC)
Голосування за твердження для Виборчого компасу
Усім привіт,
Запрошуємо волонтерів голосувати за твердження, які будуть використані у Виборчому компасі на виборах до Ради повірених у 2022 році. Ви можете проголосувати за твердження, які в би хотіли бачити доданими у Виборчий компас на Мета-вікі.
Виборчий компас – це інструмент, що допомагає виборцям обирати кандидатів, які найкраще відповідають їхнім переконанням і поглядам. Члени вікіспільноти запропонують твердження, щодо яких кандидати мають надати відповіді, використовуючи шкалу Лайкерта (погоджуюся/нейтрально/не погоджуюся). Відповіді кандидатів на твердження будуть додані до Виборчого компасу. Виборці зможуть користуватися компасом, додаючи свої відповіді стосовно тверджень (погоджуюся/нейтрально/не погоджуюся). Як результат, компас покаже кандидатів, що найкраще відповідають переконанням і поглядам виборця.
Розклад подій для Виборчого компасу:
8–20 липня: Волонтери пропонують твердження для Виборчого компасу21–22 липня: Виборчий комітет переглядає твердження, чи зрозумілими вони є і чи немає таких, що не відповідають тематиці виборів- 23 липня – 1 серпня: волонтери голосують за твердження
- 2–4 серпня: Виборчий комітет обирає топ-15 тверджень
- 5–12 серпня: кандидати визначають свої позиції стосовно тверджень
- 15 серпня: Виборчий компас відкритий для виборців, які можуть використовувати його, щоб визначитися з голосуванням
Виборчий комітет визначить топ-15 тверджень на початку серпня.
З найкращими побажаннями,
Команда Стратегії вікіруху та урядування
Це повідомлення надіслане від імені спеціальної групи з відбору до Ради та Виборчого комітету
AAkhmedova (WMF) 11:44, 27 July 2022 (UTC)
Delay of the 2022 Wikimedia Foundation Board of Trustees election
Hi all,
I am reaching out to you today with an update about the timing of the voting for the Board of Trustees election.
As many of you are already aware, this year we are offering an Election Compass to help voters identify the alignment of candidates on some key topics. Several candidates requested an extension of the character limitation on their responses expanding on their positions, and the Elections Committee felt their reasoning was consistent with the goals of a fair and equitable election process.
To ensure that the longer statements can be translated in time for the election, the Elections Committee and Board Selection Task Force decided to delay the opening of the Board of Trustees election by one week - a time proposed as ideal by staff working to support the election.
Although it is not expected that everyone will want to use the Election Compass to inform their voting decision, the Elections Committee felt it was more appropriate to open the voting period with essential translations for community members across languages to use if they wish to make this important decision.
The voting will open on August 23 at 00:00 UTC and close on September 6 at 23:59 UTC.
Best regards,
Matanya, on behalf of the Elections Committee
AAkhmedova (WMF) 10:31, 17 August 2022 (UTC)
Invitation to join the Movement Strategy Forum
Hello everyone,
The Movement Strategy Forum (MS Forum) is a multilingual collaborative space for all conversations about Movement Strategy implementation.
We are inviting all Movement participants to collaborate on the MS Forum. The goal of the forum is to build community collaboration, using an inclusive multilingual platform.
The Movement Strategy is a collaborative effort to imagine and build the future of the Wikimedia Movement. Anyone can contribute to the Movement Strategy, from a comment to a full-time project.
Join this forum with your Wikimedia account, engage in conversations, and ask questions in your language.
The Movement Strategy and Governance team (MSG) launched the proposal for the MS Forum in May 2022. There was a 2-month community review period, which ended on 24 July 2022. The community review process included several questions that resulted in interesting conversations. You can read the Community Review Report.
We look forward to seeing you at the MS Forum!
Best regards,
Movement Strategy and Governance team
--AAkhmedova (WMF) (talk) 07:58, 22 August 2022 (UTC)
The 2022 Board of Trustees election Community Voting period is now open
Hi everyone,
The Community Voting period for the 2022 Board of Trustees election is now open. Here are some helpful links to get you the information you need to vote:
- Try the Election Compass, showing how candidates stand on 15 different topics.
- Read the candidate statements and answers to Affiliate questions
- Learn more about the skills the Board seeks and how the Analysis Committee found candidates align with those skills
If you are ready to vote, you may go to SecurePoll voting page to vote now. You may vote from August 23 at 00:00 UTC to September 6 at 23:59 UTC. To see about your voter eligibility, please visit the voter eligibility page.
Best,
Movement Strategy and Governance
This message was sent on behalf of the Board Selection Task Force and the Elections Committee
AAkhmedova (WMF) 14:01, 23 August 2022 (UTC)
The 2022 Board of Trustees election Community Voting is about to close
Hello,
The Community Voting period of the 2022 Board of Trustees election started on August 23, 2022, and will close on September 6, 2022 23:59 UTC. There’s still a chance to participate in this election. If you did not vote, please visit the SecurePoll voting page to vote now. To see about your voter eligibility, please visit the voter eligibility page. If you need help in making your decision, here are some helpful links:
- Try the Election Compass, showing how candidates stand on 15 different topics.
- Read the candidate statements and answers to Affiliate questions.
- Learn more about the skills the Board seek and how the Analysis Committee found candidates align with those skills
- Watch the videos of the candidates answering questions proposed by the community.
Best,
Movement Strategy and Governance --AAkhmedova (WMF) (talk) 16:23, 1 September 2022 (UTC)
Revised Enforcement Draft Guidelines for the Universal Code of Conduct
Hello everyone,
The Universal Code of Conduct Enforcement Guidelines Revisions committee is requesting comments regarding the Revised Enforcement Draft Guidelines for the Universal Code of Conduct (UCoC). This review period will be open from 8 September 2022 until 8 October 2022.
The Committee collaborated to revise these draft guidelines based on input gathered from the community discussion period from May through July, as well as the community vote that concluded in March 2022. The revisions are focused on the following four areas:
- To identify the type, purpose, and applicability of the UCoC training;
- To simplify the language for more accessible translation and comprehension by non-experts;
- To explore the concept of affirmation, including its pros and cons;
- To review the balancing of the privacy of the accuser and the accused
The Committee requests comments and suggestions about these revisions by 8 October 2022. From there, the Revisions Committee anticipates further revising the guidelines based on community input.
Find the Revised Guidelines on Meta, and a comparison page in some languages.
Everyone may share comments in a number of places. Facilitators welcome comments in any language on the Revised Enforcement Guidelines talk page. Comments can also be shared on talk pages of translations, at local discussions, or during conversation hours. There are a series of conversation hours planned about the Revised Enforcement Guidelines; please see Meta for the times and details.
The facilitation team supporting this review period hopes to reach a large number of communities. If you do not see a conversation happening in your community, please organize a discussion. Facilitators can assist you in setting up the conversations. Discussions will be summarized and presented to the drafting committee every two weeks. The summaries will be published here.
AAkhmedova (WMF) - 14:08, 12 September 2022 (UTC)
Оголошення попередніх результатів голосування спільнотою на виборах до Ради повірених 2022
Усім привіт,
Дякуємо кожному і кожній, хто проголосували на виборах до Ради повірених у 2022 році.
Ваша участь допомагає знайти повірених до Ради, яких прагне бачити у цьому органі вікіспільнота.
Ви можете переглянути більше інформації про Результати і Статистику цих виборів до Ради.
Правління завершить перевірку кандидатів, за яких проголосували найбільше, включно з проведенням перевірки даних. Рада планує призначити нових довірених осіб на засіданні в грудні.
З найкращими побажаннями,
Команда Стратегії вікіруху та урядування
Це повідомлення надіслане від імені спеціальної групи з відбору до Ради та Виборчого комітету
AAkhmedova (WMF) - 10:07, 22 September 2022 (UTC)
Invitation to attend “Ask Me Anything about Movement Charter” Sessions
Hello all,
During the 2022 Wikimedia Summit, the Movement Charter Drafting Committee (MCDC) presented the first outline of the Movement Charter, giving a glimpse on the direction of its future work, and the Charter itself. The MCDC then integrated the initial feedback collected during the Summit. Before proceeding with writing the Charter for the whole Movement, the MCDC wants to interact with community members and gather feedback on the drafts of the three sections: Preamble, Values & Principles, and Roles & Responsibilities (intentions statement). The Movement Charter drafts will be available on the Meta page here on November 14, 2022. Community wide consultation period on MC will take place from November 20 to December 18, 2022. Learn more about it here.
With the goal of ensuring that people are well informed to fully participate in the conversations and are empowered to contribute their perspective on the Movement Charter, three “Ask Me Anything about Movement Charter" sessions have been scheduled in different time zones. Everyone in the Wikimedia Movement is invited to attend these conversations. The aim is to learn about Movement Charter - its goal, purpose, why it matters, and how it impacts your community. MCDC members will attend these sessions to answer your questions and hear community feedback.
The “Ask Me Anything” sessions accommodate communities from different time zones. Only the presentation of the session is recorded and shared afterwards, no recording of conversations. Below is the list of planned events:
- Asia/Pacific: November 4, 2022 at 09:00 UTC (your local time). Interpretation is available in Chinese and Japanese.
- Europe/MENA/Sub Saharan Africa: November 12, 2022 at 15:00 UTC (your local time). Interpretation is available in Arabic, French and Russian.
- North and South America/ Western Europe: November 12, 2022 at 15:00 UTC (your local time). Interpretation is available in Spanish and Portuguese.
On the Meta page you will find more details; Zoom links will be shared 48 hours ahead of the call.
Call for Movement Charter Ambassadors
Individuals or groups from all communities who wish to help include and start conversations in their communities on the Movement Charter are encouraged to become Movement Charter Ambassadors (MC Ambassadors). MC Ambassadors will carry out their own activities and get financial support for enabling conversations in their own languages. Regional facilitators from the Movement Strategy and Governance team are available to support applicants with MC Ambassadors grantmaking. If you are interested please sign up here. Should you have specific questions, please reach out to the MSG team via email: strategy2030@wikimedia.org or on the MS forum.
We thank you for your time and participation.
On behalf of the Movement Charter Drafting Committee,
AAkhmedova (WMF) 10:02, 7 November 2022 (UTC)
Відкриваються можливості участі в Комісії омбудсів та Комітеті розгляду інцидентів
Привіт усім! Комісія омбудсів (КО) та Комітет розгляду інцидентів (КРІ) шукають нових членів. Заохочуємо людей номінуватися або агітувати інших, кому, на їхню думку, варто долучитися до роботи цих груп. Нижче подано більше інформації про цю можливість та потрібні навички.
Про Комісію омбудсів
Комісія омбудсів (КО) працює у всіх проєктах Вікімедіа над розслідуванням скарг на порушення політики конфіденційності, особливо під час використання інструментів чек'юзингу та приховування. Комісія виступає посередником між сторонами розслідування, і коли порушення політик виявлено, радить Фондові Вікімедіа щодо заходів, які варто вжити. Вони також можуть асистувати Головному юрисконсульту, виконавчому директорові або Раді повірених Фонду у цих розслідуваннях, коли це юридично доцільно. Більше про обов'язки та ролі КО дивіться на сторінці Комісії омбудсів у Мета-вікі.
Волонтери, що виконують цю роль, мають бути досвідченими вікімедистами, активними в будь-якому проєкті, хто раніше використовувати інструменти чек'юзингу/приховування АБО мають технічну можливість розуміти ці інструменти і бажання їх вивчити. Вони повинні могти спілкуватися англійською, спільною мовою комісії. Від них очікується могти нейтрально працювати над розслідуваннями та розуміти, коли варто відійти від роботи, якщо інші ролі і відносини можуть спричинити конфлікт. Члени комісії долучаються на дворічний термін (зверніть увагу на цю відмінність від попередніх років, коли термін роботи становив один рік).
Про Комітет розгляду інцидентів
Комітет розгляду інцидентів (КРІ) розглядає апеляції до офіційних дій Trust & Safety. КРІ є критичним шаром нагляду, який забезпечує справедливість і незаангажованість офіційних дій Фонду Вікімедіа. Також вони впевнюються, що Фонд Вікімедіа не переступає через встановлені практики чи межі. Більше про цю роль дивіться на сторінці про Комітет розгляду інцидентів на Мета-вікі.
Ми шукаємо поточних чи колишніх функціонерів та досвідчених волонтерів, зацікавлених у долученні до цієї групи. Заявники мають вільно володіти англійською (додаткові мови є великим плюсом) та погоджуватися з умовами статуту Комітету. Якщо його робота резонує з вашими бажаннями і ви відповідаєте кваліфікаціям, будь ласка, подавайтеся. Члени комітету долучаються на дворічний термін (зверніть увагу на цю відмінність від попередніх років, коли термін роботи становив один рік).
Подавання заявок на приєднання до якоїсь із цих груп
Члени зобов'язані підписати Угоду про конфіденційність непублічної інформації та мусять підпорядковуватись відповідним політикам Фонду Вікімедіа (таким як політика доступу до непублічної інформації та політика конфіденційності Фонду). Ці позиції вимагають високого рівня розсудливості та довіри. Члени також мають бути віком старше 18 років.
Якщо ви зацікавлені в тому, щоб виконувати одну зі згаданих вище ролей, будь ласка, напишіть англійською команді Trust and Safety на cawikimedia.org (щоб податися до КО) або юридичній команді на legalwikimedia.org (щоб податися до КРІ) з такою інформацією:
- Ваші основні проєкти
- Мови, якими ви говорите/пишете
- Будь-який досвід роботи у комітетах, в русі чи поза рухом
- Ваші міркування про те, чим ви можете бути корисними у КО чи КРІ
- Будь-який досвід з інструментами чек'юзерів чи приховувачів, який у вас є (лише для КО)
- Будь-яка інша інформація, яка, на вашу думку, є релевантною
Буде дві онлайн-зустрічі для відповідей на запитання потенційних заявників:
- 17 жовтня 2022, 03:00 UTC (інші часові пояси) (посилання на дзвінок у Zoom) (додати до календаря)
- 16 листопада 2022, 18:00 UTC (інші часові пояси) (посилання на дзвінок у Zoom) (додати до календаря)
Крайній термін подачі заявок — 31 грудня 2022 за будь-яким часом.
Будь ласка, поділіться цим запрошенням з будь-яким користувачами, які, на вашу думку, є кваліфікованими й зацікавленими в такій роботі. Дякуємо!
Від імені команди підтримки комітету
AAkhmedova (WMF) 13:22, 11 November 2022 (UTC)
Join the Movement Charter Regional Conversation Hours
Hi all,
As most of you are aware, the Movement Charter Drafting Committee (MCDC) is currently collecting community feedback about three draft sections of the Movement Charter: Preamble, Values & Principles, and Roles & Responsibilities (intentions statement).
How can you participate and share your feedback?
The MCDC is looking forward to receiving all types of feedback in different languages from the community members across the Movement and Affiliates. You can participate in the following ways:
- Attend the community conversation hour focused on the Central and Eastern Europe and the Central Asia region on November 26, 2022 at 15.00-16.30 UTC (your local time). Details about the regional community conversation hours are published here
- Fill out a survey (optional and anonymous)
- Share your thoughts and feedback on the Meta talk page
- Share your thoughts and feedback on the MS Forum:
- Preamble
- Values & Principles
- Roles & Responsibilities (statement of intent)
- Send an email to: movementcharter@wikimedia.org if you have other feedback to the MCDC.
If you want to learn more about the Movement Charter, its goals, why it matters and how it impacts your community, please watch the recording of the “Ask Me Anything about Movement Charter” sessions which took place earlier in November 2022.
Thank you for your participation.
On behalf of the Movement Charter Drafting Committee, --AAkhmedova (WMF) (talk) 17:12, 22 November 2022 (UTC)
Movement Charter: End of the community consultation round 1
Hi everyone,
On behalf of the Movement Charter Drafting Committee (MCDC), we would like to thank everyone who has participated in our first community wide consultation period on the Movement Charter.
People from across the Movement shared their feedback and thoughts on the content of the Movement Charter. If you have not had the chance to share your opinion yet, you are welcome to do so still by giving the drafts a read and filling out the anonymous survey, which is accessible in 12+ languages. The survey will close on January 2, 2023. You are invited to continue to share your thoughts with the MCDC via email too: movementcharter@wikimedia.org.
What’s next?
The Movement Strategy and Governance team will publish the final report with the summary of the feedback received in January 2023. It will be shared with the MCDC and the communities via different distribution channels.
After receiving the final report, the MCDC will review the suggestions and communicate the changes by providing an explanation on how and why suggestions were or were not adopted in the next versions of the drafts. There will be additional ways to engage with the Movement Charter content in 2023, including early feedback on a proposed ratification process and new drafts of different chapters in the second quarter of 2023.
We invite you to sign-up to the MCDC monthly newsletter, it will be delivered to the Talk page of your choice. Monthly updates are available on Meta to remain updated on the progress of the MCDC.
Interested people can still sign-up to become a Movement Charter Ambassador (MC Ambassador) to support their community. The MC Ambassadors Program grant program will restart accepting applications from both individuals and groups ahead of the next round of consultations in the second quarter of 2023.
We thank you for your participation, time and effort in helping to build the Charter for our Movement!
On behalf of the Movement Charter Drafting Committee,
--AAkhmedova (WMF) (talk) 11:26, 19 December 2022 (UTC)