Jump to content

Czym Wikiwersytet nie jest?

From Wikiversity
This page is a translated version of the page Wikiversity:What Wikiversity is not and the translation is 100% complete.
This page is a proposed Wikiversity policy, guideline, or process. The proposal may still be in development, under discussion, or in the process of gathering consensus for adoption. References or links to this page should only describe it as a "proposal".
Propozycje do projektu
Zakres
O Wikiwersytecie (szkic)
Nauka
Kurs online
Czym Wikiwersytet nie jest
Podkomitet Wikiwersytetu
Posuwamy się do przodu w Wikiwersytecie
Przegląd Wikiwersytetu
Wikiwersytet w Wikibooks
(pierwotnie w meta-wiki)
Uwaga: przeczytaj Propozycje rozwoju Wikiwersytetu.

Wikiversity to przestrzeń do tworzenia i wykorzystywania bezpłatnych materiałów i zajęć edukacyjnych. Ta strona ma na celu zarysowanie niektórych rzeczy do których nie służy Wikiwersytet.


Czym Wikiwersytet nie jest

 • Miejscem nadawania tytułów: Wikiwersytet nie pozwala uczestnikom nazywać się "profesorami" tylko przez rozpoczęcie lub prowadzenie sekcji jej treści. Jeśli jesteś profesorem w prawdziwym życiu (TM), możesz nazywać się takim, ale Wikiversity nie pozwala ludziom wymyślać własnych tytułów.
 • Instytucją nadającą stopień naukowy' ': Wikiversity obecnie nie nadaje stopni naukowych/dyplomów/certyfikatów itp.
 • Duplikatem innych projektów Wikimedia. Chociaż Wikiwersitet uzupełnia inne projekty Wikimedia, nie będzie po prostu powielać ich treści. Jeśli więc chcesz poczytać na jakiś temat, lepiej odwiedź, powiedzmy, Wikipedia lub Wikibooks, ale jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, możesz zrób to na Wikiwersytecie. Materiały dydaktyczne zostaną utworzone i wykorzystane na Wikiwersytecie, ale materiały z innych projektów mogą być również wykorzystywane jako materiały do nauki, a nawet jako miejsca do utrwalenia tej nauki, tj. Pisanie artykułu, podręcznika itp. W oparciu o to, czego się nauczyłeś. Mogą się one częściowo pokrywać, ale każdy projekt zachowa swój własny cel.
 • Instytucją policealną. Wikiwersytet nie będzie się ograniczać do materiałów „wyższego” lub „trzeciego” poziomu, ale raczej opracuje materiały dla wszystkich grup wiekowych. Jest to uniwersytet w sensie ponadnarodowej wspólnoty nauczycieli, osób uczących się i badaczy („universitas magistrorum et scholarium”) zajmujących się uczeniem się przez całe życie.
 • Platformą reklamową. Wikiversity rozróżnia:
  • a) tworzenie samouczków na temat przydatnego oprogramowania, umieszczanie linków do przydatnych zasobów edukacyjnych na innych stronach internetowych oraz odkrywanie w inny sposób skomercjalizowanych produktów, które mogą być przydatne dla uczniów
  i
  • b) zezwalanie na wykorzystywanie stron Wikiwersytetu do reklamowania skomercjalizowanych produktów.
Proszę uszanuj misję edukacyjną Wikiwersytetu. Jeśli chcesz praktykować autopromocję, omówić skomercjalizowany produkt lub osobistą lub komercyjną stronę internetową, uszanuj potrzebę przedstawienia swoich informacji w formie obiektywnych i pouczających zasobów edukacyjnych. Jeśli nie wiesz, co to oznacza, spodziewaj się, że uczestnicy Wikiwersytety oznaczą Twój wkład jako niechciane reklamy.