Esileht

Allikas: Wikiversity

Tere tulemast Vikiülikooli!


Mis on Vikiülikool?[muuda]

Vikiülikool on avatud veebipõhine õpikeskkond. Eestikeelne Vikiülikool avati 24. mail 2008.

Praegusel hetkel on eestikeelne Vikiülikool üks paljudest beeta-staatuses olevatest Wikiversity võrgustikku kuuluvatest vikiülikoolidest. Kui Vikiülikoolis hakkab toimuma reaalne õppetöö ning siin on vähemalt 10 aktiivset toimetajat, siis saame Wikimedia sihtasutuselt taotleda projekti heakskiitmist ning seejärel ka et.wikiversity.org domeeni.

Kõik huvilised on oodatud Vikiülikooli rajamisel kaasa lööma! Selleks tuleks registreeruda beta.wikiversity.org kasutajaks. Vikiülikooli arendamisega seonduvat saab arutada kohvikus.

Kuidas Vikiülikool toimib?[muuda]

Vikiülikool on viki. See tähendab seda, et see toimib täpselt selliste reeglite järgi, kuidas kasutajad soovivad. Niimoodi võib igaüks avada siin oma kursuse või lugemisringi luues selle jaoks eraldi lehekülje ning pannes sinna ajakava ja ülesanded. Kursuse loomisel võid võtta eeskujuks mõne ingliskeelse Vikiülikooli kursuse.

Vikiülikooli koolituspakkumised[muuda]

Vikiülikooli koolituspakkumised paiknevad eraldi leheküljel. Kui sa ei leia sealt huvipakkuvat kursust, siis võid alustada ise selle kursuse loomist või lisada oma soovi kursuse ideede leheküljele. Kui tuled Vikiülikooli kindla sooviga luua siin oma kursus, siis võid selle kohe lisada koolituspakkumiste lehele.