Главна страница

From Wikiversity
Jump to: navigation, search
Saturday, June 24 2017

Welcome to Wikiversity beta

العربية | čeština | Deutsch | Ελληνικά | English | español | suomi | français | italiano | 日本語 | 한국어 | português | русский | slovenščina | svenska |


Afrikaans | azərbaycanca | جهلسری بلوچی | български | روچ کپتین بلوچی | català | کوردیی ناوەندی | Zazaki | Esperanto | eesti | ewo | کھوار | فارسی | galego | گیلکی | Alemannisch | 客家語/Hak-kâ-ngî | עברית | हिन्दी | Fiji Hindi | hrvatski | Kreyòl ayisyen | magyar | Հայերեն | Bahasa Indonesia | íslenska | ქართული | Ripoarisch | Latina | Limburgs | lingála | lietuvių | latviešu | Malagasy | македонски | മലയാളം | монгол | Bahasa Melayu | मराठी | مازِرونی | नेपाली| Nederlands | ‪norsk bokmål | occitan | ਪੰਜਾਬੀ | pal | polski | română | sicilianu | Scots | සිංහල | Српски/српски / srpski | Kiswahili | தமிழ் | తెలుగు | ไทย | Türkçe | українська | Tiếng Việt | 中文(繁體)‎ |тоҷикӣ | 中文(简体)‎ | 粵語 | 吴语 | لۊری شومالی |

+/-

Почетоците[edit]

[ http://www.ugd.edu.mk Факултет за Информатика - Универзитет Гоце Делчев - Штип ]


Што е ВикиВерзитет?[edit]

ВикиВерзитет е проект на Wikimedia foundation. Тоа е Универзитет за креирање и употреба на бесплатни материјали за студирање како и активности. Универзитетот содржи бесплатни образовни богатства на знаења како и универзитетски проекти. Исто така се цели на комуникација со други wikimedia проекти како и поддршка на нивниот развој. До овој момент, Англиски, Германски, Шпански, Француски, Италијански како и Грчки се развиваат во одделни проекти.


Што е ВикиВерзитет Бета?[edit]

ВикиВерзитет Бета е повеќејазичен нишан за координација како дел од ВикиВерзитет проектите во различни јазици, to further our мисија as во ВикиВерзитет-овиот проект предлог. Оваа страница содржи разговори окулу ВикиВерзитет-овите начела ви животот за оригинално истражување.

ВикиВерзитет Бета исто така служи и како гнездо за ВикиВерзитет-и во јазици кои сеуште немаат свои сопствени страници.

Да се има нова ВикиВерзитет страница, потребно е да се има десет учесници за проектот. Тогаш може да се побара (at meta) креирање на нов јазичен имот. Во меѓувреме, ве молиме додавајте ги вашите проекти за насловната страна до Template:Main page.


Погледај исто така и: Најчесто Поставувани Прашања.

работа во тек[edit]

have your say[edit]