Strona Główna

From Wikiversity
Witamy na Wikiwersytecie!
Uniwersytecie społeczności internetowej

Zanim rozpoczniesz czytać tekst poniżej, zobacz powitanie. Będzie to dla Ciebie bardzo pomocne.

Czym jest Wikiwersytet?

Wikiwersytet to projekt Wikimedia Foundation. Jest centrum tworzenia i wykorzystywania wolnych materiałów i działań w celach edukacyjnych. Organizujemy wolne zasoby edukacyjne i projekty naukowe. Dążymy również do interakcji z innymi projektami wikimedia i wspierania ich rozwoju. Jak dotąd języki, angielski, niemiecki, hiszpański, francuski, włoski, grecki, japoński, koreański, portugalski, czeski, fiński i rosyjski stały się osobnymi projektami. Zobacz także: Różne odmiany Wikiwersytetów.

Czym jest Wikiwersytet beta?

Ta strona jest głównym ogniwem koordynacji projektów Wikiversity we wszystkich językach. Wielojęzykowa koordynacja opiera się głównie na celach Wikiversity oraz propozycjach projektów Wikiversity. Na tej stronie prowadzone są dyskusje nt. polityki Wikiversity dotyczącej original research.

Wikiversity beta jest również inkubatorem dla projektów Wikiversity w rozmaitych językach; dla tych projektów, które nie stały się jeszcze oddzielnymi projektami. Dotychczas jako osobne rozwijane są projekty: angielski, niemiecki, hiszpański, francuski, włoski, czeski, grecki, fiński, japoński, portugalski oraz rosyjski. Zobacz nowinki na temat oddzielnych projektów.

Jeśli chcesz założyć nowe Wikiversity musisz mieć dziesięciu chętnych do pracy nad projektem w danym języku. Jeżeli masz taką liczbę chętnych możesz poprosić (w meta) o utworzenie nowej domeny dla języka. W międzyczasie dodaj swój projekt do szablonu strony głównej.

Możesz także zerknąć do FAQ (Najczęściej Zadawanych Pytań).

Instrukcje

Proszę o pomoc w rozwoju oraz tłumaczeniu instrukcji prowadzenia badań, które będą stosowane dla projektów Wikiversity we wszystkich językach.

Do zrobienia

Śmiało proszę dodawać do tej listy swoje propozycje a także wypowiadać się na temat istniejących wpisów


1. Stworzenie struktur Wikiwersytetu, W toku

2. Opracowanie Pomocy, Wykonane

3. Stworzenie Strony Głównej, Wykonane, poprawione

4. Tworzenie zasobów - Dodawanie materiałów edukacyjnych, W toku

  • Tworzenie portalu Fizyki i Astronomii, W toku

5. Przetłumaczenie angielskich informacji, W toku

6. Administrowanie betą, Mamy 10 osób, trwa "spis ludności" na Meta

7. Utworzenie Kampusu (Portalu społeczności) W toku

8. Utworzenie własnej oddzielnej strony Wikiwersytetu, Trwa "spis ludności" na Meta, który jest elementem starań o domenę.


Inne

Edytujący polskojęzyczny Wikiwersytet

Jeśli zedytujesz chociaż 1 stronę w j. polskim, dopisz się do powyższej listy VW T-Roc (talk) 12:53, 2 June 2018 (UTC)


Projekty siostrzane